Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Lehet tenni valamit...

S. O. S. Lehet tenni valamit a kan kutya ellen?

Figyelt kérdés

Van 3 szuka kutyánk és sajnos egyik sem ivartalanított (a családom nem képes felfogni, hogy a kutyáknak sokkal jobb utána) de ez most lényegtelen. Nagyon vigyázunk rájuk, atombiztos kerítéseink vannak, vagyis eddig úgy gondoltam. A kutyáink nem járnak ki, csak ha sétálunk.

Namost itt jön a probléma: Az egyik kutyánknak hamarosan kölykei lesznek az apuka pedig 3 szomszéddal arrébb lakik. Egy idegbeteg az a kutya, mindenkire támad, este pedig szökik. Bár nem is csodálom mert láncon van+egy pár négyzetméteres kennelbe van "benyomva".

Mi nem tudtunk a kölykökről, nem látszott a kutyánkon ma közölte velünk az állatorvos. Már nem ivartalanítatható nem sokra vagyunk a végétől. Enyhén szólva ledöbbentett minket a dolog, nem tudtuk hogyan következhetett ez be. Eszembe jutott, hogy valamelyik reggel ez a kutya nálunk dekkolt és semmi kedve nem volt elmenni. Támadott mikor megpróbáltuk kizavarni, vesszővel sikerült kikergetni(persze nem bántottuk).

Nagyon nem akartunk kölyköket, tavaly szeptemberben volt már nálunk kiskutya, épp elég volt ismét más "piszkát eltakarítani" akkor is. 2(!) kerítés is védi a kutyáinkat az eszem megállt mikor közölték velem, hogy itt volt ez a dög de akkor nem gondoltunk semmi rosszra mert azt hittük hogy szuka. Sosem fordult még ez elő velünk, most fizettünk ki több mint 20 000ft-ot az állatorvosnak. Csak azt nem tudom, a kölyköket miből tartjuk majd el. A szomszéd macskáit is mi etetjük, ráadásul most rühesek, bolha elleni cseppek, nyakörvek.

Ezzel a kutyával korábban is voltak gondok mivel nincs kerítés felünk sétálni vinni a kutyáinkat, nehogy megtámadja őket. Másnak nem hiszem, hogy van ezzel a kutyával problémája de engem már nagyon felidegesített, sok gondot okoz nekünk. Nem akarok neki rosszat, de ez már elviselhetetlen. Mit tehetnénk ellene?

Félek, hogy egyszer eltörik a mécses valakinél itthon és nekiront annak a szegény állatnak....ezt azért nem szeretném viszont ezt a problémát hamar orvosolnunk kéne, nem szeretnék többé ilyen helyzetbe kerülni. Gondolkodtam már hogy sintért hívok, viszont ilyen szívtelen én sem vagyok, a menhelyek dugig vannak és előbb utóbb úgy is visszahoznák szerintem.


2013. ápr. 21. 19:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Igen, vannak ivartalanítási akciók is mindig, mindenhol, menhelyeket is fel lehet keresni, hogy talán olcsóbban vagy akár ingyen megműtenék-e a kutyákat. És azt írod, az állatorvos jó ismerős, olcsóbban dolgozik. Nekünk is régóta családi barátunk a dokink, a 38 kg-os szukámat 12e-ért ivartalaníttatta. Érdemes lenne utána nézni alaposan az ilyen dolgoknak, mert egy-egy ellés, utódgondozás nagyon leterheli a szuka szervezetét! Akár évekkel megrövidítheti az életét.
2013. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Sajnos most fog itt lejárni az akció és mivel hónap vége közeleg esélytelen a dolog most. Elkezdek gyűjteni, felvesszem a menhely állatorvosával a kapcsolatot az ellés után hátha tud segíteni az ügyben, érdeklődök a mi dokinknál is valamint a körzetinél. Itthon egy kis hisztivel megpuhítom a család egyik felé, onnantól szerintem összejöhet. Lehet hogy csak egy kutyára fogja futni, de már az is valami.

Őszintén szólva elgondolkodtattak a kicsit keményebb kommentek és most elhatároztam hogy véghez is viszem amit akarok! Nem hagyon hogy tönkremenjenek a kutyáim. Ha kell nem is eszek, minden munkát és előbb vagy utóbb de megszerzem a pénzt! Borzasztóan hálás vagyok minden kommentelőnek, hogy ismét észhez térítettek de legfőképp az utolsó két válaszolónak köszönöm!

2013. ápr. 22. 22:08
 23/23 anonim ***** válasza:

mivel se ivartalanításról, sem kerítés megerősítésről, se semmiről nem akarsz hallani, akkor még maximum ezeket teheted, amíg össze nem gyűjtöd végre a pénzt amire ténylegesen kéne..


- pelenka a kutyákra (ezt viccen kívül mondom, sokan csinálják..)

- egy NORMÁLIS kennelt felállítani a kertbe, drótokkal, akár villanypásztorral...

2013. máj. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!