Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a kiskutyámat,...

Hogy vegyem rá a kiskutyámat, hogy mindent tugyon hogy mondjuk ha aszt mondom űl a kutyus, akkor le ül vagy ha aszt mondom hogy fekszik szkárlett? Olvassátok el a kiegészítést!

Figyelt kérdés
úgy jó lenne ha jutalom falatkát fölé emelek és megvárom hogy leüljön?hogyha jó ez akkor hogy tanítcsam meg neki aszt hogy feküdjön le meg ilyenekben lécives segítsetek!szkárlett lesz amúgy a neve vagy tapi, vagy valami más nevet adok majd neki még nem döntöttem el.
2009. szept. 25. 20:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ül az úgy jó a feküdjöt meg, úgy pl, hogy leteszed a kezed alá a juti falatot a földre és azt mondod feküdj, előbb utóbb rájön, hogy mi akarsz, a miénk kb 3 nap alatt tanulta meg, de legelőször a nevét kell neki megtanítani és mindent csal fokozatosan és nagyon sokat kell vele foglalkozni, úgy napi 1,5-2 órát. Kiskutyával meg játékosan kell megtanítani mert a figyelme kb 5 perc után lelankad. Sok sikert
2009. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszike
2009. szept. 25. 20:38
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Neked is tanulni kell még,nem keveset! Gyönyörű helyes írásod van "aszt,tanitcsam" :D :D meghalok
2009. szept. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
kösz nem.de mondtam már mának is nem nyelvtan órán vagyok.Tehát..De amúgy is mindenből 5-ös vagyok
2009. szept. 25. 21:30
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezek alapvető engedelmességi parancsok, mint a gyere ide és az ottmaradsz! Ezeket minél hamarabb tanítsd meg neki, ahogy írták is, játékos formában, jutalomfalattal. Fontos hogy a jutalomfalat akkora legyen, hogy 1-2 rágással megegye és utána ismét rád tudjon figyelni.

Én úgy csináltam, hogy ülsz parancsnál finoman lenyomtam a fenekét, nem ellenkezett, leült. Néhány próbálkozás után magától értette mire gondolok. Ha ez már jól megy, a fekszik ugyan ez csak ülő helyzetben kihúzod a mellső 2 lábát. Fontos hogy ne ijeszd meg és ne erőltesd ha ellenkezik akkor próbáld máshogy. Ha erőszakoskodsz negatív tapasztalata lesz.

A gyere ide egyszerű, hisz ha odamegy kap kaját:D Ottmaradsznál leülteted, kiadod a parancsot és hátrálsz. Ha megy utánad rászólsz egy erélyes nemmel és visszaülteted. Csinálod amíg nem megy. Ennyi az egész.

2009. szept. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Te már megint az a 11 éves kislány vagy, akinek a nagymamája szaporítja a pekingi palotakutyákat, ugye? Írták már egy páran, hogy jobb lenne, ha várnál pár évet a kutyatartással... Írtad az egyik kérdésednél, hogy van 2 ezer forintod. Na abból egy oltást sem tudsz beadatni a kutyádnak!!! És akkor hol van a kölyöktáp, ház vagy fekhely, póráz, nyakörv, játékok. Értsd meg, hogy egy kutya tartása nem csak abból áll, hogy megtanítod ülni-feküdni és megsimogatod. Sok-sok pénz és foglalkozás! Aranyos míg kölyök, de mikor felnő, mi lesz vele? Lehet egy hétig még napi 10 órát foglalkozol vele, utána egyre kevesebbet, stb... Hidd el nekem várj még egy pár évet a kutyatartással, nagy felelősség!! 16/L
2009. szept. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Kutyaiskola
2009. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ennyi idős koromban csak álmodni mertem a kutyatartásról. 9 éves korom óta nagyon szerettem volna kiskutyát, de a szüleim okosabbak voltak és nem engedték. előbb meg kellett őket győznöm, hogy képes vagyok feláldozni minden szabadidőmet a kutyára, és legjobb tudásom szerint felenvelni. egy éve kaptam kiskutyát (17 éves voltam, tehát 8 évet vártam és tanultam!!!) mostanában a másodikat. unokatestvéremtől rengeteget tanultam, elmentem a kutyájával kutyasuliba, hogy mindent ellessek. kiolvastam ezernyi könyvet, kiképzésről, tartásról, fajtákról (melyik lenne a legjobb). unokatestvérem révén kiképzőkkel, állatorvosokkal beszéltem. mikor el kellett mennie vigyáztam a kutyájára. mikor látták a szüleim, hogy soha nem adom fel, egy nap azt mondák, keressek egy helyet ahonnan elhozhatom az első kiskutyámat. sokáig keresgéltem, mire rátaláltam. először menhelyre gondoltam, hogy kimentek egy kutyát. gondolkoztam, arra jutottam, hogy első kutyának túl nagy falat lenne örökbefogadni. a menhelyi kutyák többsége tele van problémákkal, félelmekkel. elszomoritott, hogy nem segithetek rajtuk, de előbb gyakorlatban is meg kellett tanulnom kutyát tartani, aztán jöhettet a nehezebb. nem bántam meg. egy egészséges kölyök felnevelése sem volt egyszerű. de megcsináltam. bizhatok benne, mert senkit nem támad meg, mindenkit (kutyákat is beleértve) kitörő örömmel fogad. ha hivom, bármikor visszajön. a nyáron láttam, hogy neki már nincs mit tanitanom, mert már mindent tud, amire az életben szüksége lehet (mindezt egy év alatt értem el). úgy gondoltam, jöhet a következő kiskutya. persze szüleim is beleegyeztek. többet nem szeretnék, kettö nekem bőven elég. minden erőmmel azon leszek, hogy ő is ilyen okos legyen.

nem akarok dicsekedni, nem ezért irtam ezeket. csak szemléltetni szeretném, hogy kinek lehet kutyája. nem lenne helyes azt mondanom, hogy minden kutyatartónak ennyit kell készülnie. amit én csináltam, az egy kicsit túlzás. de köszönöm a szüleimnek, hogy nem engedték meg rögtön a kutyatartást. felkészületlen lettem volna, biztosan ki is ábrándultam volna a kutyatartásból, mondván, hogy ezt lehetetlen jól csinálni. komoly terveim vannak a kutyákkal, szeretnék kutyakiképző lenni, ha nem is teljes állásban, de a hétvégéimet erre áldoznám. nem kell mindenkinek ezer könyvet elolvasnia a kutyákról, bőven elég lenne 2-3 darab: tartásról, nevelésről. talán a fajtákról is lehet, de arra ott van az internet.

mielőtt megvennéd (megkapnád) a kiskutyát komolyan elgondolkozhatnál azon, hogy tényleg való-e neked a kutya. olvass könyveket, járj el kutyás rendezvényekre. ha unni fogod ezeket, valószinűleg a kutyatartást is unni fogod. érdeklődés nem kerül pénzbe, hiszen ott van az internet. soha ne elégedj meg a mostani tudásoddal!!! jó pap holtig tanul. mindig van mit tanulni, a kutyatartásból is lehet. nemcsak kutyákról, hanem kutyáktól is: mi a szeretet, a hűség, a FELELŐSÉG. a falkavezér felelőséget vállal a falkájáért. ezért nem tűr meg más élőlényt a tacskótok rajtatok kivül, mert félt titeket. igy védelmez. előbb old meg ezt a problémát, aztán jöhet a palotapincsi.

2009. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kamu
2009. szept. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
mi a kamu?
2009. szept. 28. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!