Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mivel motiváljátok a...

Ti mivel motiváljátok a kutyátokat, hogy ússzon?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy kb 8 hónapja magamhoz vettem egy golden retriever szuka kutyust. Jelenleg 1 éves. Az előző gazdája egy szaporítótól vette, és ahogy cseperedett, kiderült, hogy az egyik lába beteg, amit műteni kell. Egyből úgy döntöttek, hogy a kutyának mennie kell, vagy menhely, vagy utca. Úgyhogy magamhoz vettem, a műtétje januárban volt, azóta már meggyógyult a lába. Viszont nagy séták alkalmával, sok futkározás után sajnos fáj neki, és olyankor nagyon furán tarja. Mivel vízparton lakom, és itt a jó idő, arra gondoltam, hogy mivel úgy is "vízi kutya", megúsztatom. Eleinte élvezte, kb 1 hete minden nap ez a program. Dobáltam be neki botokat, játékot, beúszott érte, visszahozta. A lába nem fáj tőle, rendesen lemozgatom vele, és még jót is tesz a lábának, sokkal egyenesebb, szebb tőle. Viszont kezdi már unni ezt a dolgot, hiába van jutalomfalat ha kihozza, vagy hiába dobom be a kedvenc játékát, nem érdekli. Pedig nagyon meg kellene maradnunk az úszás mellett, és sétánál csak pórázon mehet, lassan mellettem. Le kell mozgatnom, de sajnos csak az úszás a megfelelő, hogy ne legyenek fájdalmai, mozogjon is és le is fáradjon. Van valami ötletetek, hogy mit csináljak, mivel motiváljam?

2013. ápr. 23. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyire tiszta a víz? Mert esetleg te is bemehetnél vele, az biztos tetszene neki. Vagy szervezz be más kutyásokat, ha többen vizeskednek neki is megjön a kedve :)
2013. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tiszta? Hát....Duna mellett lakom, úgyhogy nem éppen a legtisztább a víz, sajnos. Legalábbis a mi részünkön. Szoktam kutyásokkal lemenni, de az enyém az egyetlen, amelyik egyáltalán hajlandó belemenni a vízbe. :D És a többi megy utána. Ha ő nem megy úszni, akkor egyik se, csak addig mennek be, amíg leér a lábuk....:)
2013. ápr. 23. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Ó még ilyen kutyákat :D Az enyém azt élvezi legjobban ha minél nagyobbat ugrik bele :) Ha egy apportos kutyát nem lehet játékkal, bottal motiválni akkor lövésem sincs mivel lehetne...:/
2013. ápr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na igen, én is itt akadtam el. Elvileg apportos kutya, de dobálhatom neki az "atyaúristent" is, tojik rá...:) A többi kutyára, mint motiváció, pedig nem számíthatok. :D
2013. ápr. 23. 18:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha várnál, amíg melegebb lesz a Duna? Elképzelhető, hogy a műtött lábának hideg még a víz. És lehetőleg ne 100x dobd be neki eleinte az apportot.
2013. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A lába már teljesen gyógyult, doki szerint ez nem terhelő neki, a séta annál inkább. Viszont lehet igazad van, lehet a víz hideg még neki. A botot és játékot a második bedobás után már lekakilja, tehát lehetőségem sincs 100-szor bedobni neki. :)
2013. ápr. 23. 20:38
 7/7 anonim ***** válasza:

póráz nélküli séták a Duna parton ,a kutyák tudják,érzik meddig mehetnek el !

és közbe bele fog menni a vízbe .

ne erőltesd, de ne is kíméld túlságosan. az arany középút a legjobb. és mindíg legyen nálad jutifalat :)

( hasonló cipőben jártam , az év 320 napján úszik a kutyám , a többiben vagy be van fagyva, vagy esik az eső :) sok gond volt a lábával, de ma már bicaj mellett fut ,és mindíg víz közelében ,hogy úszhasson,ha akar. persze a nagy 1 méternél hosszabb ,és komoly 20 cm átmérőjű fahasábokért szeret beúszni, a kis fadarabok ágak nem is érdeklik:)

a motiváció maga a víz ! a jutalmazás ,csak ráadás.

4 hónapos korától szisztematikusan neveltük ,hogy a víz legyen az egyik fő eleme:) félig hal, egy 40 kg-os szőrös hal,télen-nyáron !

a séták,és az úszás után,otthon jól esik nekik egy kis masszázs a fájós lábukra. de semmi több,semmi kényeztetés, mert azonnal visszaélnek vele,és a végén 4 lábára sántikálni fog !! a miénk megtette :) símán hüly@ére vett minket:) persze rájöttünk ( kajához rohant, de a fotelből nyögve és sántikálva szállt le, persze mert mindenki kényeztette volna a szegény lábfájós nagy dög kutyát:)

ebcsont beforr!! és a közös séták a futkározás, meghozza a kedvet a fürdéshez,ez a legjobb motiváció !

2013. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!