Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fehérváron hol lehet úsztatni...

Fehérváron hol lehet úsztatni a kutyát? Hogyan tanítsam meg neki, hogy a víztől nem kell félni?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves vizslám. Fajtájából adódóan szeretnie kellene a vizet, de ő fél tőle. Sajnos olyat nem ismerek aki szokta úsztatni a kutyáját
2013. ápr. 23. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a kutyámat (rottweiler) még kölyökkorában bevittem ölbe a vízbe, és hagytam úszkálni. Azelőtt félt tőle, be se mert menni, de aztán rájött, hogy nincs mitől félni. :) Ha elbírod, akkor próbáld meg így.
2013. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Háát nem nagyon bírom el meg nem is szereti ha emelgetik
2013. ápr. 23. 22:42
 3/4 anonim ***** válasza:

hát ezt kölyökkorban célszerűbb lett volna elkezdeni.Az én kutyám kölyöknek egyszer utánam futott a vízbe (folyó mellett lakunk) és rájött,hogy tud úszni.Azóta imádja a vizet.


Idősebb korban próbáld pórázon,séta közben,te begyalogolsz a vízbe és kajával próbálod magadhoz hívni.Vagy a játékával,amit szeret.Ha nagyon nem akar menni,akkor picikét lehet húzni a pórázon,csak hogy érezze,hogy semmi baj nem lesz attól,hogy vizes lesz.Nagyon ne rángasd,mert csak bepánikol.Nagyon fontos,hogy te végtelenül nyugodt legyél,és érezze rajtad,hogy semmi nem kötelező,de te mégis a vízben állsz és baromi nyugodt vagy,és nem haltál meg. :D


Az első kérdésre sajnos nem tudom a válaszod,nem vagyok fehérvári :D

Jut eszembe még,Cesar Millan egyik részében is egy kutyát szoktat a vízhez.Felnőtt kutya.Youtube-on biztos,hogy fent van.Ha megtalálom,belinkelem.

2013. ápr. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fehérvár és Aba között sok helyen tudnád úsztatni, én rendszeresen vittem a sajátjaim (ehhez viszont utazni kell vele egy kicsit, ha a városban laksz). Előbb-utóbb, főleg most, hogy jön a nyár, szerintem bele fog menni magától is. Az egyik kutyám szintén utálta a vizet, de ráhagytam: majd a hőség és a szomja ráveszi. Így is lett. Ha szüksége volt rá, a kezdeti pánikolós hetek után még úszni is beugrott. Ebben segített neki, hogy a másik kutyám pedig vízimádó, ő megmutatta, hogy jó mulatság, és nincs mitől félni, már csak ezért sem erőltettem. Nem ismersz más kutyást, akinek a kutyája "belevinné" a tiéd a vízbe? Esetleg húgom tudnám ajánlani, van egy nagyon jófej pitje, abai viszont, nem fehérvári.

Kutyatárs nélkül vagy lassan, fokozatosan szoktatod vízhez (egyre beljebb, vagy egyre mélyebb tócsák, tavak), vagy motiválod valamivel, amiért megéri neki vízbe ugrani, vagy belegázolsz te, és utánad megy, vagy kényszeríted (környezet alakítása, hogy ne legyen más választás, vagy egyszerűen húzod magad után, de akkor addig nem engedheted el, amíg le nem higgad, és nem kezdi megszokni a vizet, és ezt is fokozatosan ajánlom).

2013. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!