Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihez fog kötődni a kutya? És...

Kihez fog kötődni a kutya? És hogyan viselkedik egy kötődő kutya?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 07:35
 1/3 anonim ***** válasza:
14%
Ahhoz kötődik aki a falkavezér, és főleg ahhoz, aki az élelmet biztosítja.
2013. ápr. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

az élelem biztosítás egy régi tévhit. Nem igazán van köze az egészhez. Vagyis minimális igen de nem számottevő.


Kötődni (nagyvalószínüséggel) ahhoz fog aki foglalkozik vele nap mint nap sétáltatja, tanítja, játszik vele. Azért mondom hogy nagyvalószínüséggel, mert vannak ritka esetek amikor a kutya tényleg választ és lexarja hogy te foglalkozol vele ő akkor is anyuhoz kötődik pl. de ilyen 1.000ből 1 van kb.


Hogy viselkedik? Figyel rád de nem aggódik érted azaz, ha megjelensz akkor érdeklődik, de ha elkezdesz tenni venni a kertbe akkor nem követi minden lépésed. Az tény hogy legtöbször a "falkavezér"hez kötődnek de mint már írtam vannak kivételek.


Régen amikor még nem kutyáztam, a pincsimet tök cukinak láttam, hogy ha kint voltunk az irodába, akkor ha felált valaki mindig követte ha az a valaki leült máshol akkor mindig visszajött hogy a legtöbbünket szemmel tudja tartani.. Ma már látom hogy ez nem volt szerencsés állapot, és szegény kutya tök stresszes volt. Mert nem tudta hogy éppen kit kell megvédenie ^^

Ezt csak azért írtam le, hgoy ne keverjük össze a kötődést és azt hogy a kutya mindenhol a seggünkbe van :)

2013. ápr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zsuzsabazsa ***** válasza:

Olyan gazdához kötődik akinek tekintélye van, rendszeresen foglalkozik vele, neveli, tanítja, oktatja, játszik vele.

A kötődő kutya hagyja, hogy a gazda irányítsa, teljesíti annak utasításait.

Együttműködő.

A gazdán meg sok múlik, hogy hogyan tudja elérni azt, hogy a kutya ténylegesen kötődjön hozzá.

2013. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!