Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mire való a csepp...

Most akkor mire való a csepp meg a nyakörv?

Figyelt kérdés

Azt hittem, hogy arra, hogy a bolhák és a kullancsok ne menjenek bele a kutyába. Úgy látszik ezzel hatalmasat tévedtem.

Tegnap rohantam az állatorvoshoz, mert fürdetés alatt egy hatalmas nagy lyuk-pukli képződményt találtam a kutyámban (nyakörv ellenére). Már nem volt benne a kullancs. Kitisztította, lekezelte, kaptunk antibiotikumos krémet. Hála égnek nincsen semmi baja a kutyámnak, virgonc és aktív, mint mindig.

De akkor mire jók ezek a nyakörvek?

És létezik olyan, ami legalább a kullancs vérszívását akadályozza meg?


2013. ápr. 24. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs 100%-os védelem sajnos.

Ill. ki kell tapasztalni, h melyik jó az adott területen és kutyán.

Ami az én kutyámnak használ, az még nem biztos, hogy a tiednek is.


Egyébként szerintem most a Foresto nyakörv az egyik legjobb!

2013. ápr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%-os védelem nincsen,lehet hogy évekig nem megy a kutyába kullancs, aztán egyszer mégis csak. Nem mindegy ugye hogy milyen nyakörv vagy csepp. Kullancs ellen is mindig nézd át, pláne ha olyan helyen jártatok, hogy minél rövidebb ideig legyen benne.
2013. ápr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nah meg nagyon kutya függő is, a kullancsok is válogatnak azért minimálisan. Van akire jobban mennek, van akire kevésbé.

Az hogy nyakörv, meg csepp sok mindent amúgy nem árul el. Nekem a scalibor jött be nagyon(bár lehet váltok foresto-ra), meg nyárra tervezek mellé valami spot-ont pluszba

2013. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ez függ a terméktől is .

ne várj csodát a " Biók-tól " vagy az olcsóbb kullancs és szúnyog elleni dolgoktól.

a komolyabb termékek ára a kutya súlyától függően

2000-3000-3500.-ft . és ez 1 adag / 4 hét hatékonyság :)

a nyakörvek pl: kiltix akár 7 -8 hónapig is működnek, de mellettük is kell néha cseppeket alkalmaznod,főleg ha sokat jársz erdőben,vízparton stb. persze B.pest vagy a nagyvárosok belvárosában sokkal kevesebb a rovar.

szúnyoginvázióban ,pedig semmi sem óvja a kutyát ,csak a sátor vagy a moszkító függöny , vagy a hűvös szobai kanapé.

a kullancsnál is ez a szitu, ha jó a kullancsirtód, 3-4 hétig majdnem 100 % os a védettség, ( ami nem azt jelenti,hogy nem megy bele, hanem ,hogy elpusztul rajta !)

a legtöbb vényköteles spot-onban idegméreg van ami a szőrtüszőkben tárolódik és onnan kerül rá a szőrükre , a faggyúmirigyeken keresztül . ezért is van az,hogy ha a nyakára cseppentesz sokszor a pofájukon,vagy a farkuk mellett találsz bennük kullancsot. majd 2 nap mire a védettség kialakul,és egyszer minden méreg felszívódik, ez kb : 21-28 nap . de tavasszal és ősszel talán több a kullancs ,mint nyáron . persze ezek a mai kullancsok már semmit sem tisztelnek :(

javasolt spot-on : prac-tic.

2013. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem nézek egy másik nyakörvet és megtoldom egy spot-onnal is.


De én még mindig nem értem hogy hogy a ragyába szívhatta meg magát a kullancs. Naponta többször átnézem, áttapogatom a testét. Ráadásul most nagyon vedlik és napi szinten összesen 2-3 órán át fésülöm és kefélem a bundáját. Nagyon nem fér a fejembe. De lehet hogy az én technikám rossz.

Ti hogy vizsgáljátok át a kutyát?

2013. ápr. 24. 11:26
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
2 hétig nagyon figyeld a kutyát, mert ennyi a babézia lappangás ideje!
2013. ápr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

fehér rövid szőrű kutyát kell venni :D igaz a hóban elveszik de nyáron könnyű átnézni ^^


Amúgy az is lehet hogy nem szívta meg magát hanem meghalt a nyakörvtől és kiesett vagy mikor meg lett simogatva akkor leesett. Babeziára tényleg figyelj kéthét múlva.

2013. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A kutyum fehér-fekete.

Ahogy elkezdett növekedni egyre több fekete pötty tűnt elő a szőrén. Már inkább fekete, mint fehér.

És nem is kistestű, nem is rövid a szőre annyira. És nagyon izgága kölyök. Lehet hogy a fekete pöttyei miatt nem vettem észre a kullancsot. Megpróbálok jobban figyelni rá és jobban átnézni.

De ez annyira elkeserítő, hogy minden igyekezetem ellenére ez történt. :(

Tegnap is teljesen kész voltam, lazán átbőgtem azt az 1 órát, amíg vártunk a rendelőben a dokira.

2013. ápr. 24. 14:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a méregdrága nyakörvek+spot onok sem váltak be.

Volt olyan,hogy 12 kullancsot szedtünk ki a két kutyából egy séta után,pedig kutyánként több mint 10 ezres cucc volt rajtuk.

Nekünk a Neocidolt javasolták.

2013. ápr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!