Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelő szukát miért nem lehet...

Tüzelő szukát miért nem lehet sétáltatni?

Figyelt kérdés

sziasztok. most tüzel a szukám, és mivel van egy ivaros kanom is ezrét el van zárva a szuka,de lemozgatni le kell őt is, de majd mindenki azt mondja, hogy tüzelő szukát nem lehet utcára vinni.

Ez valóban így van? és ha így van ennek mi az oka?


(megelőzendően a sok nagyokost, bár a kérdés pont nem erre vonatkozik, de sok bunkó nem válaszol, csak hajtja a magáét, előre leszögezem, hogy tervbe volt véve májusra az ivartalanítás, csak hamarabb kezdett el tüzelni, és tüzelés közben nem fogom megműttetni. (és bocsi az utolsó bunkó hangvételért, csak egy kicsit frusztrál, hogyha a kérdésemre választ is akarok, akkor már feltételbe kell szabnom olyanokat, amihez végül is senkinek semmi köze, de muszáj, mert különben a kérdésem alatt akár vita is kialakulhat) szóval ezt akarom elkerülni, és kérlek csak a kérdésre válaszoljatok.


Köszönöm szépen előre is! :)


2013. ápr. 24. 12:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet utcára vinni, csak épp kerüld a kutyás helyeket lehetőleg.
2013. ápr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, és kell is, csak mondjuk jobban át kell gondolni a sétát. Tüzelő szukát levinni a futtatóra például nettó parasztság, mert megbolondítja az összes kutyát a környéken, odavonzza a kóborokat, verekedést provokál vagy a szuka, vagy a szaga, stb. Ilyenkor érdemesebb inkább olyan helyen sétáltatni, ahol általában nem nagyon járnak kutyások. Szívás, de aki nem ivartalanít, az bevállalta ezt is.
2013. ápr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem azért levinni le kell, csak ne a lakásba piszkítson. Az lehet az oka, hogy ha más kutyák is vannak az utcán, azok esetleg a kutyádra akarnának ugrani, illetve a kutyád is menne a többi kutyához. Hajtja az ösztön.

Szerintem most erre a kis időre rövidítsd le a séta idejét egy picit, hogy nagyobb eséllyel tudd elkerülni az esetleges konfliktusokat.

2013. ápr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%

Azért,mert olyan erős a tüzelő kutya szaga,hogy messziről is hazavonzza a kanokat,akkor ha végigvágtatsz vele a városon,mindenhol ott hagyja a "nyomát" és bármilyen kan jár arra,az begőzöl ettől.

Ha meg még egyenesen össze is találkoztok,pl. egy neveletlen 50 kilós kan kutyával és gazdijával,akkor a jóisten mentsen meg titeket.


Én is szoktam szépeket gondolni az illető felmenőiről,ha egy tüzelő szukát lehoz a kifutóra:)

2013. ápr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
Nekem van szukám is meg kanom is. Mindig megtudom oldani, DE általában azoknak jár a szájuk akiknek neveletlen a kutyájuk. Én vissza tudom hívni minden körülmények között a kanom akár szukáról is! Mostanában a kiállításokon is sok tüzelő szuka , sokan anyáznak nem egy kellemes dolog de ha a kutya megvan nevelve kezelhető! A szukának tüzelés alatt éppúgy kell a mozgás mint máskor. Mondjuk ne vidd olyan helyre ahol sok a kutya de úgyis kilométerekről megérzik a kanok a tüzelést! Tartsd pórázon így kevesebb ember köt beléd , ha meg összetalálkozol kan kutyával szólj a gazdájának hívja el vagy fogja meg mert tüzel a tied.....
2013. ápr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor olyan helyen szoktam sétáltatni, ahol nagyon kicsi az esélye, hogy más kutyával összefuthatunk. Pl ha van esélye, hogy póráz nélkül sétáló kan kutyával összefuthattok, akkor arrafelé ne menjetek. Meg persze a futtatóra se. És csak pórázon vidd, ne engedd szabadon.
2013. ápr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
51%
Mint írtad a szuka el van zárva a kantól.Nem lehetne fordítva megcsinálni, hogy míg a szikával játszol az udvaron(ha olyan házban laktok), hogy addig a kant zárod el. Lefárasztod hogy jól érezze magát, szerintem ez elég addig míg nem lesz meg az ivartalanítás.Nem tudom milyen környéken laksz, de tényleg ha egy nagyobb kan kutyával szembe találod magatokat, lehet nem jártok jól!
2013. ápr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Kiviheted, de aztán lehetséges, hogy 5 perc múlva a környék összes kanja a kapud előtt fog ülni. Meg aztán nem tudom feléd hogy van, de nálunk elég sok az agresszív kóborkutya. Ha nálatok nincsenek kint mászkáló kutyák akkor nyugodtan vidd ki. Bár gondolom az egyértelmű, hogy ilyenkor nem viszed oda másik sétáló kanokhoz, vagy a kutyafuttatóra mert megőrülnek szerencsétlenek.
2013. ápr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is "járt a szám" múltkor, mikor kijöttek futni a pályára a kamasz tüzelő goldennel, pedig tök jól neveltek a kutyáim, ivartalanított szukák, pont leszarják, ki tüzel és ki nem. A gazdik viszont nem értették, mi bajom van, mert akkor aktuálisan nem volt ott egy kóbor kutya sem. Naná, reggel hétkor még ők is alszanak, bezzeg délután. Mióta egyszer belefutottam egy elborult agyú kanba, aki egy tüzelő szukával kolbászolt, és nem tudtam elzavarni (életemben először szarta le egy kutya, hogy betámadtam, nem volt jó érzés), a szuka meg támadta az enyémet, azóta igyekszem értelmet verni az ivaros szukás gazdákba, mindenki biztonsága érdekében.
2013. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
37%
Veszel Deofill tablettát. Némileg csökkenti az intenzív illatot. Mielőtt lemész, akár egy sima desodorral is befújhatod a feneke körüli részt. Persze, nem a nyílásra gondolok. Ez együtt kissé nyugalmasabb sétát eredményez.
2013. ápr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!