Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelő szukát miért nem lehet...

Tüzelő szukát miért nem lehet sétáltatni?

Figyelt kérdés

sziasztok. most tüzel a szukám, és mivel van egy ivaros kanom is ezrét el van zárva a szuka,de lemozgatni le kell őt is, de majd mindenki azt mondja, hogy tüzelő szukát nem lehet utcára vinni.

Ez valóban így van? és ha így van ennek mi az oka?


(megelőzendően a sok nagyokost, bár a kérdés pont nem erre vonatkozik, de sok bunkó nem válaszol, csak hajtja a magáét, előre leszögezem, hogy tervbe volt véve májusra az ivartalanítás, csak hamarabb kezdett el tüzelni, és tüzelés közben nem fogom megműttetni. (és bocsi az utolsó bunkó hangvételért, csak egy kicsit frusztrál, hogyha a kérdésemre választ is akarok, akkor már feltételbe kell szabnom olyanokat, amihez végül is senkinek semmi köze, de muszáj, mert különben a kérdésem alatt akár vita is kialakulhat) szóval ezt akarom elkerülni, és kérlek csak a kérdésre válaszoljatok.


Köszönöm szépen előre is! :)


2013. ápr. 24. 12:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Mindenki kutyafuttatóval problémázik. Vegytéek már észre, hogy az ország elenyésző részében vannak csak kutyafuttatók. A kutyások többsége nem jár kutyafuttattóra mert nem tud.
2013. ápr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk sincs hivatalos futtató, de van olyan hely, ahol összegyűlnek a kutyások esténként, mint általában mindenhol, ahol az emberek szoktak kutyát sétáltatni. Minimális aggyal belátható, hogy "futtató" alatt az összes ilyen helyet értjük.
2013. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Érdekes nálunk nincs ilyen. Pedig a főváros mellett lakunk, nem mucsán. Itt gáz kutyát sétáltatni. A mai világban mindenkit csak a saját dolga érdekli akkor én miért foglalkoznék másokkal? A kanok gazdái sem foglalkoznak velem. Ha társaságba megyek a szukáimmal nincs olyan alkalom, hogy ne akarná őket megd*gni (nem, nem ledominálni) az összes dög, összeg*cizve, nyálazve és lefárasztva őket és senkit nem szokott érdekelni, sőt még fel vannak háborodva ha elzavarom. Nekem nincs gondom a kutyáimmal amikor tüzelnek, más meg nem az én problémám. Na? Egy szóval sem mondtam, hogy vidáman besétálok a kutyatömegbe ha tüzel a kutyám. De igenis ugyanúgy sétáltatni fogom a kutyám mint máskor, mert joga van hozzá és szüksége van rá. És ha ennek ellenére egy kan megtalál és nem hagy békén akkor azt felrúgom minden bűntudat nélkül. Gyakorlás megzavarása a szagok által? Ugyan már! Errefelé még a behívásra sem reagál a legtöbb kutya nem hogy ki legyen képezve!
2013. ápr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Értem, tehát parasztok a körülötted élők, és te nem példát mutatsz, hanem inkább lesüllyedsz közéjük. Tedd meg nyugodtan, a te dolgod, de legalább ne biztass rá olyanokat, akik amúgy nem akarnak elsüllyedni az érdektelenség mocsarában.
2013. ápr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
Most néztem csak, mit írtam :D nem a lepontozóval értek egyet, hanem a ma 01:48-as válasszal
2013. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem csak a futtatókat írtam, írtuk.

Ezt írtam: "Nem illik tüzelő kutyával, tehát kb. 3 hétig kutyafuttatóra, kutyák által sűrűn látogatott parkrészre és rendezvényekre járni!!!"


És oké, sétálj a tüzelő kutyáddal, de ne oda, ahol népes kutyaforgalom van állandó jelleggel!!!

Itt nálunk a Duna-parton is arra a részre viszik a tüzelő kutyákat, ahol kevesebben járnak! Milyen érdekes, ők meg tudják oldani ezt

2013. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én egy szóval sem írtam, hogy kutyák közé megyek. Sőt az ellenkezőjét írtam, ha elolvastad volna. Érdekes, ha mondjuk azt írnám, hogy elmegyek 2 hétre nyaralni és addig a kutya nem sétál mert senkinek nem vagyok hajlandó odaadni, akkor biztosra veszem, hogy mindenki meglincselne, hogy milyen egy állatkínzó gonoszság vagyok. De ez csak addig működik amíg csak beszélni kell és amúgy a ti életetek nem befolyásolja. 1 hónapig nem sétálni normálisan az bezzeg oké, mert másokat zavar. És köszi szépen álunk senki sem szenved. A kanok meg nem érdekelnek.
2013. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

tény én nem kutyafuttatóba járok az enyémmel de lévén kóbor kutyák, meg azért mégse egyedül mi létezünk a világban, szoktak arra járni tüzelő szukák is . ezzel így nincs is probléma. az otthagyott üziktől sem koncentrál kevésbé. de egy tömött futtatón azért akárhogy is nézzük keményebb meló. és nem azért mert az én kutyám az én jelenlétemben fedezni akarna. sőt, nyilván mivel nem akar fedezni így értelemszerűen nem is fog harcba szállni. viszont lehet hogy egy tömegverekedésbe már részt venne és nem azért mert a szuka kell neki. vannak könnyebben megbolondítható kutyák is. csakhogy ez nem feltétlen nevelés. vagy annak hiánya. lehet hogy a saját kutyád felett te vagy a mindenható de egy másik felett már nem. ez pedig már bőven elég ahhoz hogy a kutyád egy verekedés kiborulásában harcba szálljon. lehet mutogatni újjal hogy kinek a kutyája nincsen megnevelve. de egy igazi falkavezér nem csak a saját kutyáját képes irányítani hanem bármelyiket. pl. ha nekem tüzelő szukám van akkor nem rugdalózni kezdek hanem megértetem a kanokkal hogy az a szuka az "enyém" ahogyan az az ő nyelvükön érthető. ha a kan látja hogy én elég erős vagyok akkor be sem próbálja a szukám, viszont ha domináns akkor teljesen természetes módon nem hagyja magát. így megy ez minden állat esetében. a domináns kanok, bikák stb. megküzdenek a szivük hölgyéért. viszont ez nem egy egyszerű dolog, senki sem született korom gábornak és póráz, szájkosár sincsen azon a másik kutyán így nehéz is volna úgy megkűzdeni vele hogy mindenképpen mi kerüljünk ki győztesen. nos ez hacsak nem egész életünket kutyafalkában éltük le, képtelenség. valljuk be nem is mindenki olyan mintha cesar millan lenne. lehet hogy kiakad egy tömegverekedés láttán és ne adj isten sikoltozni kezd. egy másik agresszívan ordít, szóval egy ilyen szituba nagy a fejetlenség. és te meg ahogyan az a kutyádnak jó példa próbálj meg maximálisan nyugis maradni. ha nem vagy az akkor tuti ő veszi kézbe a dolgokat és itt még mindig nem arról beszéltünk hogy a szukát akarja és azért teszi ezt.


a másik : nem értem mi ez a rugdalózás amikor tulajdonképpen konkrétan a szukádnak és magadnak köszönheted hogy az a kan a nyomotokban van. míg a saját szukád hívogatja a kant te azon vagy megsértődve hogy az miért nem koccol le? egyetlen egyszer adnál egyértelmű jelet a kannak a maga kutyanyelvén hidd el nem akarná a szukát. legalábbis annál a tüzelésnél nem. tudom nem egyszerű.


érdekes ugyanakkor az is hogy egy városi területen miért nem ivartalanítják a szukát? most lehet azt mondani hogy miért nem a kant, de a kan attól még ugyanúgy mehet a szukára sőt hallottam még olyat is hogy egyenesen megőrült ugyanúgy pedig ivartalanítva volt. a kant csak megfosszák attól hogy nemzeni tudjon, nah jó meg egy kis fölös hormontól. de lényegében ugyanaz marad. a szukát pedig eleve megfosszák a szagot kibocsájtó vérzéstől. azért nem ugyanaz a kettő. mert az ivartalanított eb is képes megmászni a szukát ugyanúgy. nah most egy tömött városban nem hiszem hogy nekiállnak kutyát tenyészteni a szukával mert a jó kennel ismérve nem a panellakás és nem is a tömött kutyafuttatós program. szerintem. itt a ciki az hogy a szuka hagyja szanaszét az üzenetet hogy épp hol tart. a szuka hívja magához a kant. ezt kellene megérteni a szuka tulajdonosoknak. akárcsak a szirének, megbolondítják az összes kutyát.


elgondolkodtam azon is hogyha a kutya csak félig figyel a gazdájára olyankor amikor még egy szuka van a közelben akkor ott mitől biztosított a balhémentes tartózkodás? főleg pl. egy tömött kutyafuttatón. vagy nem kell tömöttnek sem lenni elég ha két három másik ivaros kan van még jelen. meg egyáltalán miről is beszélünk? pl. egy x méterre kitörő balhét még könnyen meg tudunk akadályozni hiszen van időnk reagálni tiltani a kutyánkat ha eléggé kapcsoltunk. viszont ha közvetlen mellettünk van akkor nem hiszem hogy akármilyen jólnevelt kan ne venne részt egy tömegbunyóban. főleg amelyik csak félig meddig figyel a gazdájára, tehát félig a szukán jár az agya vagy a körülötte történő eseményeken stb..

2013. ápr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!