Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelő szukát miért nem lehet...

Tüzelő szukát miért nem lehet sétáltatni?

Figyelt kérdés

sziasztok. most tüzel a szukám, és mivel van egy ivaros kanom is ezrét el van zárva a szuka,de lemozgatni le kell őt is, de majd mindenki azt mondja, hogy tüzelő szukát nem lehet utcára vinni.

Ez valóban így van? és ha így van ennek mi az oka?


(megelőzendően a sok nagyokost, bár a kérdés pont nem erre vonatkozik, de sok bunkó nem válaszol, csak hajtja a magáét, előre leszögezem, hogy tervbe volt véve májusra az ivartalanítás, csak hamarabb kezdett el tüzelni, és tüzelés közben nem fogom megműttetni. (és bocsi az utolsó bunkó hangvételért, csak egy kicsit frusztrál, hogyha a kérdésemre választ is akarok, akkor már feltételbe kell szabnom olyanokat, amihez végül is senkinek semmi köze, de muszáj, mert különben a kérdésem alatt akár vita is kialakulhat) szóval ezt akarom elkerülni, és kérlek csak a kérdésre válaszoljatok.


Köszönöm szépen előre is! :)


2013. ápr. 24. 12:17
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Kertesben lakunk, de egy huskym van neki nem elég a kerti játék. futtató nincs is a városban, azért kérdeztem az utcát. amúgy a kan kutya meg egy rottweiler,szóval nem csöppség, és szerencsére a kutyáim meg köztem nincs probléma a sorrenddel, pl a szuka is egy szóra jön még így tüzelés közben is, a kan se próbálkozik a jelenlétemben csak követi a szukát, meg sír, de itt ki is fúj a dolog, a jelenlétemben tényleg nem próbálkozik be a szukánál(ha nem lennék ott akkor nem tudom, valószínű bepróbálkozna, de erre lehetőséget nem hagyok)

Azt is csináltam már, hogy a kant zárom be, a szukával meg kint vagyok, de hiába játszok vele akár egy órát is, úgy hogy futunk meg labdázunk meg mindent csinálunk közben látom rajta, hogy még pörög, de megunja, és utána már nem játszik, ezért viszem el sétálni is, mert a játék és séta ilyenkor már általában elég, mert amíg tüzel addig nem tudunk menni pályára, úgyhogy az kihúzva.

Idegen kutyákhoz amúgy se megyek oda, mert nem igazán bízok abban, hogy jól neveltek, és nem akarok ebből véletlen balesetet. Kan kutyával egyszer találkoztunk tüzelés közben, de azt is eltudtam kergetni, szóval ezzel se volt gond.

Szimplán azt nem értem, hogy miért mondják, hogy ilyenkor tilos utcára vinni, amikor a kóbor kutyák is tüzelnek, azok is az utcán vannak, szóval nem azzal fog felborulni a világ, hogy mi kimegyünk.

2013. ápr. 24. 14:31
 12/28 anonim ***** válasza:
78%
Akumi mozogni minden kutyának joga van! Főleg ha nincs kertje. Nem a tüzelő szuka hibája van vannak kóborkutyák és neveletlen állatok. A kóbor kutyák miatt ne azt piszkáld aki lelkiismeretesen kiviszi a kutyáját. Legalább most megtanultad, hogy a falkavezéres hókuszpókusz (híve vagyok, de azt itélem el amikor az ember rákattan és azt hiszi mostmár a világ összes kutyája a lábánál fog heverni) nem azt jelenti, hogy a tök idegen kutyákat szemmel vered etológiai tudományossággal és akkor majd mind meghunyászkodik.
2013. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondja, hogy TILOS tüzelő szukát utcára vinni? Sehol nincs ez leírva. Max az ivaros kanok gazdái anyázhatnak, ha belegyógyul a kutya orra a földbe.
2013. ápr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem utcára vinni tilos, hanem a futtatóra csúcsidőben. Mifelénk a normálisabb gazdik a tüzelő szukát csak olyankor viszik ki amikor mások nem nagyon járnak arra. Mondjuk este 9-10 után. Késő délután rengeteg a kutya kint és az tényleg pofátlanság lenne. Én is látom a kanjaimon, hogy érzik a tüzelő szuka szagot, de kibírják, nem lesz tőle semmi bajuk. Ismerek viszont olyan kant, akinél ilyenkor megszűnik a külvilág és kilóméterekre elmegy a gazdájától, de ez meg már nevelés kérdése. Az, hogy te az utcán sétálgatsz vele, nem zavarhat senkit, mert az utcán úgyis kötelező a póráz, tehát elvileg minden kényszerítő eszköz adott a gazdiknak, hogy elkerüljék egymást.
2013. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
75%

Nem illik tüzelő kutyával, tehát kb. 3 hétig kutyafuttatóra, kutyák által sűrűn látogatott parkrészre és rendezvényekre járni!!!

Tényleg kitörhet a balhé a kanok közt akkor is, ha csak a szuka szaga van ott!


Pár hete kutyámmal csak dolga végzése miatt ugrottunk be egy futtatóba 10 percre...szomszéd futi részben roti csajszi...kérdeztem, átvihetem-e Argost, válasz: nem, mert tüzel...nem kezdtem el kioktatni, hogy ez nagy felelőtlenség...


Másik: évekkel ezelőtt nyáresti bandázás a duna parton, 8-10 kutya, főleg kanok, fiatalok, pörgősek. Megjelenik ismerős vizsla szuka, szinte minden kan a seggében...nem is figyeltem fel erre, ez mindennapos eset. De mikor már az én kutyám is udvarolt (nem mászta meg) ezerrel és folyt a nyála, megnéztem a szukát: segge baromi nagy volt :O Gazdit megkérdeztem, tüzel-e...igen :O akkor mondtam, hogy azonnal vigye el innen a szukát, mert ebből tömegbunyó lesz...ehhez képest minden nap elment az adott partrészen a tüzelő szukájával...

2013. ápr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
54%
Mondtam én, hogy ne mozogjon? Menjen sétálni, amennyit akar, csak ne oda, ahol zavar másokat.
2013. ápr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
62%
Ja én, meg mondhatnám, hogy aki nem bírja a kanok reakcióját, vagy nem képes megnevelni őket, az ne vegyen ilyen nemű kutyát vagy ivartalanítsa. Az én szukáim akkor is tökéletesen viselkednek ha tüzelnek, ha mások rám hárítják az összes problémát, akkor én is mondhatom, hogy azon kívül nem az én gondom, hogy más kan mit szenved! Annyira idegesítő ez az elhárító viselkedés, azért mert a szuka tüzel csak, még igenis mindkét nem gazdáinak ugyanannyi felelőssége van! Az nem úgy megy, hogy "nekem kanom van, a szuka d*göljön meg amíg tüzel, különben sem az enyim lesz vemhes, oldja meg ahogy akarja"....
2013. ápr. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

gondolom tüzelő szukát azért nem jó főként sétáltatni mert a kutyád egy hangos hirdetőtábla és akárcsak jancsi és juliska a mesében ő is szerteszét hagyja a jeleket a környéken, üzenvén a kanoknak, hol tart éppen a tüzeléssel, mikor lesz már "olyan" kedvében. illetve ami a legfontosabb, hol található a hölgy a szerelmes kanjelölteknek...


a neveletlen kanokról:

igaz ott nem tüzelés miatt, de egy bizonyos videóban egymásnak esett két kutya. a körülötte levő összes nyugodt, falkában jól eléldegélő kutyák is egymásnak estek. miért? mert ők nem robotok. ösztönlények. és bőven elég egy kutyafuttatón egyetlen -nevezzük úgy- neveletlen kan, és valóban tömegbunyó lesz. lévén a kutyák ösztönlények bármikor előfordulhat mégis egy kis baki. lehet hogy a gazdi épp nem figyel oda és nem tiltja időben a kanja reakcióját. ez nem neveletlenség hanem pusztán baleset. azért akárhogy is nézzük az nem várható el hogy egy szuka miatt minden kan gazdája úgy lesse a kutyáját hogy majd kigúvvad a szeme és magyarán még pukizni is csak engedéllyel szabad. tehát azért ez nem úgy megy hogy "morzsi, hagyd a csajt" és akkor morzsi egy csapásra el is felejti szíve hölgyét. nem elhanyagolható továbbá az a tény hogy bizony a szukáknak is van a tüzelésük ideje alatt olyan amikor már kifejezetten szívesen venné egy kan társaságát tehát ezesetben a szuka konkrétan "hívogatja" is magához a kant, ugye elsősorban a szagával. sőt még a szuka is szökős lesz ilyenkor.


persze itt elsősorban a "tömeges" helyekről beszélek. az hogy mellettem elmegy pórázon egy szuka -jól írta az egyik válaszoló- nem feltétlen ingatna meg, nem is haragunék érte, hiszen valóban a szukának is kell a mozgás. viszont ha már pl. egy kutyafuttatóban látnám meg ahol egyértelműen minden kant valamilyen szinten megzavar, már nem hinném hogy repesnék az örömtől. és nem azért mert az enyémet nem tudnám letiltani de nem nagy élvezet állandó ügyeletben a kutyát lesni. és előttem is a kép ahogyan egy futtató összes gazdája "vigyázban áll" a kutyáival együtt míg a tüzelő szuka boldogan szaladgál. azért ez akárhogy is nézem kissé tényleg illetlen. persze ahogyan azt már más is leírta, nyilván meg kell tenni a megfelelő lépéseket, nem csúcsidőben vinni a szukát stb stb.

2013. ápr. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Egy normálisan nevelt kan nem fog még a tüzelő kutya miatt sem balhét kezdeményezni és nem akar a gazda jelenlétben fedezni sem. Nekem ilyen a kanom, van is benne rengeteg munkám. Persze, értem én, hogy a kan gazdik 99%-a képtelen nevelni a kutyáját, ezért szitkozódnak rendesen, de ez az ő hibájuk.

Az persze egy egészen más dolog, hogy ha tüzelő szuka van velünk vagy csak sétált azon a területen, akkor elveszett az esélyem, hogy rendesen tudjak dolgozni a kutyámmal. Csak félig figyel rám mindig. Ez idegesítő, de különösebb problémát nem okoz.

2013. ápr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
73%

A lepontozónak üzenem: tökéletesen egyet értek a lepontozóval. A kutyám tüzelő szukáról is letiltható, de egy tüzelő szukának pusztán a szaga (!!!) is okozhat balhét az amúgy kicsi futtatókban, vagy akár nyílt szabad terepen is. Nem minden kutya kézben tartott és jól nevelt.

A szukát is kell sétáltatni, persze, csak ne a legforgalmasabb kutyás helyekre vigye a kedves gazdi!!! Ha pedig nem akar szenvedni, IVARTALANÍTÁS!!!

2013. ápr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!