Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nehéz egy csivavával?

Mennyire nehéz egy csivavával?

Figyelt kérdés
Én 11 éves vagyok, és a mandulaműtétem után kapok egy csivavát, mert nagyon félek a műtéttől,sírok is,ha rágondolok, és anyukámat állandóan nyaggatom, hogy szeretnék egy kutyát.Bele is egyezett, hogy kaphatok egyet fájdalom díjnak, és megegyeztünk egy csivavában. De anyu most azt olvasta, hogy nagyon beteges, és makacs.Aki tud valamit erről a fajtáról kérem szépen írjon!!!!!!!!!!!
2013. ápr. 24. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi van, fájdalomdíj? :D na ne már, ez csak egy mandulaműtét. Ha komolyabb bajod lesz az életben, akkor is hisztizni fogsz, és csak akkor hagyod abba, ha kapsz egy új kocsit, vagy valamit?

Egyébként a csivavákkal nem könnyű, eleve a méretük miatt. Ugyanúgy foglalkozni kell velük, mint bármilyen fajta kutyával.

Ha nem akarsz beteges kutyát, akkor tenyésztőtől kell venni, törzskönyvvel. Ez olyan 80 ezernél kezdődik.

Anyukádnak pedig üzenem, hogy a 11 éves kislánya pár év múlva valószínűleg le fogja tojni a kutyát, és sokkal fontosabb lesz számára a kamasz élet.

2013. ápr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem nem lesz, nekem mindenem a kutya, és az anyukámat, pedig ne bántsd, mert értelmes, egyetemre, és főiskolára is járt képzeld, ő is elmondta ugyan ezt mint te, de én nem vagyok egy plaza cica, és nem is leszek az soha.Nekem mindenem egy kutya, és a fájdalomdíjjat nem úgy kell érteni, egyébként is lett volna kutyám, csak így hamarabb kapom meg, pár hónappal, köszönöm a választ, és lehet hogy neveletlennek tartasz, de haz az anyámat kioktatják nem tűröm, mert ő a mindenem, és én is neki, úgy hogy senki se üzengessen neki.
2013. ápr. 24. 18:02
 3/14 A kérdező kommentje:

Ja és még valami engem egyáltalán nem érdekel a divat a szerelem, nem tudom a sztárok nevét, csak a klasszikus zene érdekel...

Nem vagyok egy hülye gyerek, tudom, hogy egy kutya egy élőlény, és nem egy plüss állat...

Nem tudsz semmit rólam, de mégis ilyeneket írsz...

(elnézést a tegezésért)

2013. ápr. 24. 18:08
 4/14 A kérdező kommentje:
ja és nem vagyok beképzelt, de gondolom, most ezt nehéz elhinni.
2013. ápr. 24. 18:10
 5/14 anonim ***** válasza:

Nehéz nevelni őket,nem azért mert makacsok ,hanem,mert kicsik és így minden rossz szokást és rossz viselkedést elengednek a gazdik,akik azt mondják nem hazudnak.Ismerek csivi gazdikat és nem éppen jól neveltek a kutyáik!Pesze kivételek mindig vannak :)

Inkább Havanese sokkal könnyebb őket kezelni,bár a következetes nevelés itt is fontos!!!


Arra is gondolj,hogy majd hová mész tovább tanulni (gimi,egyetem stb) akkor is lenne időd a kutyával foglalkozni?

mert áltiba van 4-5 órád és cső, gimibe lesz 7-8 is és ha messze van éppen a suli akkor plussz az utazás,lesz kedved fáradtan is foglalkozni a kutyával?levinni sétálni?


Vagy bejön a kamasz élet ,inkább lógsz a haverjaiddal, mint a kutyával foglalkozz..

Tesóm ilyen lett szóval tudom miről beszélek! Sose gondol a kutyára és ha elmegy ,mondom vidd le a kutyátad oké, 5 percre leviszi szerencsétlent,mert neki 20 perc múlva mennie kell,mondom úgy kéne betervezni a programjaidat,hogy rendes sétáltasd meg a kutyát és utána a szórakozás!!Ilyen idősen kaptunk kutyát amúgy, én a mai napig rendesen foglalkozok vele és ha van programom akkor úgy csinálom,hogy előtte biztosan le vigyem egy nagyobb sétára (ami nem 5 perc!!). És ha pl elmegyek vásárolni akkor hiába lejártam a lábam az Árkádba és fáradt vagyok,haza érek viszem le a kutyát sétálni...


reggel korábban kelek,hogy levigyem,ha kutyád van mindig kicsit tervezgetni kell főleg ha panelban laksz,mert a napi 3 sétának minimum meg kell lennie..


Szóval jól gondold meg egy kutya 10-15 évre szól és nem lehetsz úgy mond annyira "szabad" mert a kutyádra gondolni kell!

Remek dolog egy kutya,én imádom a kutyás életformát ha ezt lehet annak nevezni :) bár nem vagyok az a bulizós állandóan haverokkal lógos.Jobb szeretek kirándulni mint partykba járni :)



20/L

2013. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és bocsánat az előzőért, csak tudod...

Úgy érzem jól átgondoltam, de megnézzük ezt a havaneset.

Tudod nem gondolok bele abba, hogy valaki valamit tapasztalatból mondd.

Úgy érzem, hogy a csivava nekem való lenne.

Én a sétáltatást úgy gondoltam:

első:10 perces

második: 1 óra

harmadik:10 perc


ez így elég?

2013. ápr. 24. 18:23
 7/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Hát nálunk úgy van,hogy reggel 10-15 perc, délután 30 perc és este 1-1,5 óra ez időt járástól függ.


szóval szerintem a 2.séta legyen fél óra és este 1 óra az jobb!


de amíg kölyök 2-3 óránként lekell vinni ,hogy szobatiszta legyen vagyis 5x-6x le kell vele menni,ebből egy lehet fél órás a többi 10 perc,hogy elvégezze a dolgát..bár a csiviket szerintem 4x sem árt levinni,mert minél kisebb a kutyája annál rövidebb ideig bírja..



amúgy 2 bichonunk van..

2013. ápr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom a tanácsot.
2013. ápr. 24. 18:33
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja és cuki kutyáitok vannak, a kép alapján!
2013. ápr. 24. 18:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem van csivim és egyáltalán nem tartom problémásnak, szerintem nagyon könnyen nevelhetőek, mi a közös játszások alkalmával tanítgatjuk őket. Csiviből is van öleb és hiperaktív is, a tenyésztőt kell megkérdezni melyiket ajánlja. Akármilyen kutyát választasz mindet nevelni kell, a csivikről csak azért rossz az előítélet mert nagyrészt pláza cicák veszik meg. Szoktak lenni csivis találkozók ahol jobban megismerheted a fajtát pl szombaton is lesz Pesten (bár nem tudom merre laktok) ha tudtok gyertek el és szétnézhettek, akármilyen fajtát is választasz nem mások elmondásaiból vagy könyvből válassz! Fontos, hogy személyesen is megismerd az adott fajtát.
2013. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!