Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy németjuhász mennyire...

Egy németjuhász mennyire tudja magát megvédeni más kutyákkal szemben?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy németjuhászt viszont a környékünkön elég sok a kóbor kutya meg "pitbull"-osok.És mikor vinném sétálni mennyire tudná magát megvédeni a kóbor kutyák ellen?Persze megvédeném meg nem hagynám hogy nekimenjenek de nagykutya ellen nem sokat érnék de azt sem szeretném hogy megtépjék.A szomszédunk szálkásszőrű vizslája egyszer kiszabadult és átjött hozzánk.Ha az én 50-kg-s 70-cm. marmagasságú keverékem nem kapja el akkor megtépett volna az biztos.Most megcsinálták a kerítés de ha újból átjön akkor a németjuhászom meg tudná magát védeni ellene?Mivel a másik keverék kutyimat el kellet altatni:( Ezért is szeretnék egy másik kutyát de nem tudom hogy ez a fajta úgymond mennyire "kemény" és ezalatt remélem értitek mire gondolok.
2013. ápr. 25. 10:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy vizsla ellen elég sok minden megtudja védeni magát.. De nem ez alapján válasz kutyát. Ha nagyon sok kóbor kutya van akkor menjetek el máshova sétálni. Egy verekedésnél felmerülő költségek igen magasak is tudnak lenni, az meg semilyen kutyának nem tesz jót ha 2hetente verekedik, ráadásul a doki is szólni fog érte ha sokszor viszed ilyennel hozzá és simán rádmondják hogy állatkínzó vagy és el is vehetik tőled a kutyát szóval csak okosan.
2013. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ha gáz a sétáltatás, vegyél paprika, vagy bors sprét és azzal el tudod hajtani a kóborokat. Semmi értelme verekedésbe engedni a saját kutyádat, hiszen kétséges, hogy megúszná sérülések nélkül.
2013. ápr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jó én is így akartam de vannak olyan helyzetek mikor megtámadnak kutyák.Pl a dunaparton sétáltattuk a kutyámat (a kverékemet) és meg támadtam kóbor kutyák a semmiből.És nem lenne jó ha nem tudná magát nagy kutyákkal szemben megvédeni mert akkor nagy a valószínűsége hoghy megtépik ami nem lenne jó:SNem verekedne mert írtóan vigyáznék rá de lehetnek olyan helyzetek mikor meg kéne védeni magát vagy engem.
2013. ápr. 25. 10:58
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem jelentsd be a jegyzőnél a sok kóbor kutyát. Az nem normális ha teljesen idegen kutyáktól hemzseg a környék. 1-2 szomszéd elszökött kutya belefér hetente, de hogy állandó legyen az semmiképp nem jó.Nemhogy a kutyád veszélyeztetik, de az ott élőket is.
2013. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Bár lehet hogy azt teszem köszi szépen :D
2013. ápr. 25. 10:59
 6/17 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy a kérdésedre válaszoljak, egy jól betanított németjuhász szerintem eléggé meg tudja magát védeni.
2013. ápr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen majd teszek fel róla képeket ha meg lesz.:)
2013. ápr. 25. 11:01
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A németjuhász egy közép-nagy termetű fajta, amelyik elég gyors és erős ahhoz, hogy hasonló kaliberű vagy akár kicsit nagyobb kutyák ellen is hatásosan meg tudja védeni magát. Persze komolyabb, nagyobb kutyák ellen esélye sincs, de nem minden a méret és az erő, a fellépés is sokat számít.


Az, hogy egy németjuhász mennyire van betanítva, semmit sem számít abban, hogy megtudja magát védeni vagy sem.

2013. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Jó végülis ilyen kangal,kaukázusi,bullmasztiff féle kutyák nincsenek inkább ilyen közép termetűek ilyen 30-35 kg-osak persze nem tudom mert lehetnek nagyobb keverékek is.
2013. ápr. 25. 11:11
 10/17 anonim ***** válasza:
a betanítást arra értettem hogy mondjuk ha elszabadul a pokol,és harc lesz, netán a kutyád elkezdi üldözni a másikat, akkor tudd vissza hívni!Meg azért az sem mindegy hogy egy nyuszi temperamentumát örökli, mert nekem németjuhász keverékem van, de méretben pont akkora mint egy fajtatiszta, nagy a hangja, de ha meglát valakit akkor elszalad, vagy a hátam mögé kuporodik... :)
2013. ápr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!