Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltassam a kutyámat?

Hogyan sétáltassam a kutyámat?

Figyelt kérdés
4 hónapos németjuhász nem akar ki sem menni a kapun. Aztán ha nagy nehezen kijutunk akkor sem igazán arra akar menni és nem olyan sebességben amiben én. Egyszerűen kezelhetetlen, gondolom én csinálok rosszul valamit. Hogyan kéne?

2013. ápr. 19. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Jól bevásároltál.....
2013. ápr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy kutya sem születik úgy, hogy egyből tudja, hogyan kell menni pórázon. Sok jutalomfalat, kedvenc játéka, dícséret és menni fog a séta. Ja és egy rakat türelem.....
2013. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom kertes házban laksz. Szoktattad a kutyát pórázhoz? Vagy csak ráraktad és indulás. Elöször a pórázt, nyakörvet szokja meg. Majd finoman fogd meg a póráz végét és hivd magadhoz, ha odament dicséret, esetleg juti falat. Sétálgassatok a kertben hogy megszokja érezze minden rendben. Aztán induljatok el a kapu irányába, és mennyetek ki. Ne akarj vele hosszú sétát elég ha elmantek az első sarokig és vissza lehet hogy ez is fél órát fog igénybe venni. Lassan nyugisan, hogy szokja a zajokat, szagokat. Ez első néhány séta bizony sok esetben nehéz, soha ne rángasd! Légy nyugodt türelmes, ha hívod és elindúl dicsérd meg, esetleg adj jutit hogy kellemes legyen az élmény. Ha megilyed ne kezd vígasztalni, csak maradj nyugodt akkor ő is megnyugszik.
2013. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Eboktató ***** válasza:

Egy 4 hónapos kölyöknek még minden új! Légy vele türelmes!

Vannak egyedek, akik már picinek is azonnal rohannának felfedezni a világot, és vannak, akik saját tempójukban tennék mindezt.

Ahogy azt előttem is írták, gyakorolj vele először ingerszegény környezetben (lakás, kert ...), majd utána próbálkozz az utcával. De semmiképp se hátrálj meg, ha eldöntötted, hogy márpedig ti végigmentek ezen az útszakaszon, akkor végig is mentek, nincs mese! Érezze rajtad a magabiztosságot (még akkor is, ha olykor nem vagy az)!

Most nagyon fogékony időszakban van, de vigyázz, mert ez kb még 2 hónapig tart ki, aztán jön egy kis szárnyitogatás. Használd ki ezt az időt arra, hogy kiépítsd a bizalmat vele! Ha az megvan, még a jutalomfalat sem kell (ugyanis nem etetem az utcán a kutyát, hanem sétálok vele!).

2013. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell őt annyira félteni meg ilyenek.Tedd rá a pórázt kicsit húzd őt aztán majd elkezd menni magától is.Ha meg megint nem akar akkor megint húzd őt egy kicsit.Vidd őt egy olyan helyre ahová majd sokat fogtok menni.ott pedig engedd el.Ha meg nagyon nem akar kimenni a kapun akkor fogd meg vidd ki és hagyd ott és ne engedd be ha beakar jönni.Pár perc után elkezdi felfedezni a helyet.Utána lehet a pórázzal menni ha nem akarja erőltesd rá és kész.
2013. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja a hagyd ott-ot úgy értettem hogy hagyd nyitva a kaput de legyél kint vele és ne engedd be ergo:állj az útjába ha beakar jönni.
2013. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok 6-os jó tanácsok. Én inkább türelmes lennék vele hogy megtanúljon bízni bennem, mint falkavezérben. A falkában sem erőszakosak a kölyökkel, csak biztazják mint az anyja.
2013. ápr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!