Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válogatós, rossz evő gyerkőcöd...

Válogatós, rossz evő gyerkőcödnél hogy alakult a bölcsődei étkezés?

Figyelt kérdés
Most kezdtük a bölcsit két évesemmel és teljesen el vagyok keseredve az evése miatt. Minden nap főzeléket kapnak, valamilyen feltéttel, az én kisfiam viszont semmi főzeléket nem eszik meg. Szerintem egész nap éhes lesz :(. Itthon rendesen eszik, mert olyanokat főzök, amit szeret, tartalmas levesek, párolt zöldségek hússal,rizzsel,tésztával, zöldséges fasírt, milánói makaróni, stb. Mindenki azt mondja, hogy majd a közösségben eszik rendesen... háát nem úgy tűnik sajnos. Volt valakinél hasonló helyzet? Mit csináltatok? Vittetek neki külön valami kaját? Nem akarom, hogy egész nap éhezzen szegénykém!!!!
2011. szept. 21. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor óvodás voltam, mindig vittem magammal kaját. Aztán ha szerettem azt a kaját, ami az oviban volt, megettem azt, ha nem, akkor pedig az Anya által készítettet. :)
2011. szept. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ava87 ***** válasza:
100%

Nálunk így volt :)

Csináltam itthon spenótot --> "Nem szeretem ezt." A bölcsiben kétszer repetázott mindig, ha spenót volt.

Ugyan ez volt a borsó főzeléknél, a túrós tésztánál, stb. A bölcsiben a kelkáposzta főzelékből is legalább háromszor kért. Nekem azt nem akarták elhinni a gondozónők, hogy itthon mennyire semmit nem akar megenni. Én meg azt tudtam nehezen elképzelni, hogy ott mindent megeszik.

2011. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ava87 ***** válasza:
100%
Ja, és nem igazán lehet külön kaját bevinni se oviba, se bölcsibe.
2011. szept. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Na de mégis hogyan képzeljem el, hogy viszel a gyereknek külön kaját? Reggel megfőzöl és kis műanyag edényben beviszed, oda adod a konyásnéninek, hogy tegye hűtőbe és az ebédnél, mikor mindenkinek szednek neki azt melegítsék meg? Vagy csomagolsz kis szendvicsszerűséget és azt eszi ebéd helyett? Ne értsz félre, nem leszólni akarlak, mert ugyan ebben a cipőben járok. Kislányom imád a bölcsiben lenni de enni nem szeret ott, mert nem a foga alá való kajákat adnak. Reggelire rendszeresen zsíros kenyér van hagymával, amit nem eszik meg. Ebédre meg főzelék hússal, azt sem szereti, általában csak levest eszik és ha kis szerencsém van, akkor uzsonnát eszeget, mert gondolom akkorra már éhes. Viszont én nem csinálok belőle nagy ügyet, majd rájön, hogy most már nincs válogatás, ha nem eszik éhes marad és itthon ugyan mindig adok neki olyat, amit tudom, hogy megeszik, de nem nasit, hanem főtt ételt. Éhen így nem hal, majd kialakul ez, kicsit várj még, hiszen te is írtad, hogy most kezdtétek még csak a bölcsit.
2011. szept. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Türelem, kb. két "már ott alvós hét", s mindent meg fog enni. Ha nem is kér repetát, illetve lesznek nem szeretem, csak a krumplit/husit eszem ki belőle ételek, akkor is bőven fog annyit enni, hogy ne éhezzen. Legfeljebb otthon kétnaponta esténként meleg ételt esztek.

Az én fiam is ilyen, itthon inkább nem ebédel, csak ne kelljen főzeléket enni. A bölcsiben állítólag eleve dupla adagot szednek neki, mert tudják, hogy megeszi, s még így is van, hogy repetázik. Vannak ott is nemszeretem ételei, de olyankor az ebéd utáni gyümölcsből, majd az uzsonnából repetázik. Hozzáteszem, nálunk kifejezetten finoman főznek. Hajmeresztő dolgokat (pl. fehérrépa főzelék), de finom. A beszoktatás alatt a szülő is megkóstolhatta.


Külön kaját max. délután tudsz neki vinni, mikor mész érte, s útban hazafelé megeheti. A bölcsiben csak a bölcsis ételt fogyaszthatja.

2011. szept. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd latja, hogy a tobbi gyerek eszik es mindent meg fog enni. Kisfiamnal nem tudok olyan kajat mondani amit a bolcsibe nem eszik meg. Itthon egyaltalan nem eszi meg a halat. A bolcsibe minden penteken hal van rizzsel es ugy eltunteti mint a pinty. :) Itthon a tejberizzsel ki lehet kergetni a vilagbol. Amikor mar meglat valami feheret a tanyerjaba fintorog mert azt hiszi tejberizs es meg sem kostolja. A bolcsibe siman megeszi ebed utan a tejberizset (desszernek szoktak adni kis lekvarral a tetejen). Ugyogy tenleg furak tudnak lenni ezek a gyrekek. Csak turelmesnek kell lenni. Amiert nem mukodik az elso heten nem kell panikba esni. Az ido csokdakra kepes. Teljesen mashogy esznek es viselkednek a gyerekek ha gyerek tarsasagban vannak.
2011. szept. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam bölcsi előtt főtt kaját egyáltalán nem evett.Szendvicseken élt.

Én is mondtam a gondozónőknek,hogy az evéssel gond lesz.

Első nap mikor már ott ebédelt paprikás krumpli volt az ebéd, mindent megette és még kért volna.

3 dolgot nem eszik meg a fiam a bölcsibe a megymártást,a szőlőt,és a müzliszeletet.Minden mást megeszik.Nagyon jó evő.

Nekünk is azt mondták,hogy ebédre csak főzelékeket fognak kapni, és egyáltalán nem így van.Egy héten max 3 szor van főzelék.Teljesen normális menzás kaját kapnak.

2011. szept. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Bízom benne, hogy előbb-utóbb ö is eszik majd a többi gyerekkel, mást úgysem tehetek, mint reménykedem ebben. Reggel megpróbálom bőségesen megreggeliztetni, aztán talán legalább a húst megeszi délben, uzsonnára remélem csipeget valamit, itthon pedig majd kap főtt ételt vacsira. 3. napja járunk bölcsibe és eddig mindig főzelék volt sajna. Egyébként hülyeségnek tartom ezt is, hogy minden nap főzeléket kapnak... de ez van sajnos, nem válogathatunk a bölcsik között és dolgoznom is sajnos muszáj, mert a gyesből nem tudunk megélni. Még egyszer köszi mindenkinek!
2011. szept. 21. 22:00
 9/9 ava87 ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy minden nap főzelék van. Nálunk is sokszor volt főzelék a bölcsiben, de mindig úgy, hogy volt mellé husi is, krumpli is, meg sokszor volt valamilyen tészta is (pl. spagetti), vagy brassói, paradicsomos húsgombóc, meg ilyesmik.
2011. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!