Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Túl válogatós lennék és...

Túl válogatós lennék és nagyok az igényeim, vagy eddig rossz barátokat fogtam ki? 15/L

Figyelt kérdés
Eddig 3 legeslegjobb barátnőm volt. Az első jó barátnő volt, de hisztis, ez még elsőban volt, utána ő megutált, és is őt. Igazából az volt a baj, hogy mindenen berágott. Az utána való barátnőm felsőbe volt, aki hazudós volt, és lopott is tőlem. Elég csúnyán összevesztünk, de 2 év után ő akart kibékülni, és azóta is jóba vagyunk. A közös barátain állítják, hogy még most is hazudós, ezt én is látom, és féltékeny rám. És az eddigi legeslegjobb barátnőmről kiderült, hogy végig kibeszélt, és egyetlen titkomat se tudta megtartani, pedig nagyon sokszor leültem vele megbeszélni a dolgokat. Sokszor volt, hogy ok nélkül sértődött meg, mert naiv volt , és mindenkinek mindent elhitt. Tudom, én sem vagyok tökéletes, de a legjobb barátnőm titkát megtartom, még az elsőét, és a másodikét sem mondtam el senkinek miután rosszba lettünk. Az utolsó két barátnőmmel egy helyre járunk lovagolni, egész nap kint lógunk 2 másik csajjal. Szóval ez a közösség minde3nt kipletykál, kibeszél. És az utolsó legjobb barátnőm is itt tárgyalt végig ki engem. legtöbbször félreértésekből. Én is ki szoktam beszélni őt, mióta nem vagyunk jóba, denem értem. Mindenki ilyen? Soha nem lesz olyan igazi barátnőm, mint amilyenre vágyom? Aki nekem elmondja minden titkát, én is elmonhatom neki, és nem beszél ki, még ha rosszba vagyunk se. Persze kölcsönösen.
2012. júl. 22. 23:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az a probléma, hogy te nem közönséges barátokat akarsz, hanem legeslegjobbhúdecsúcsszuperbarátnőket. Pedig még olyanból is kevés van akit csak simán barátnak lehetne nevezni.
2012. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Barátaim vannak, de legjobb barátnőt akarok, mint a filmekben, akiben télleg meg lehet bízni:/
2012. júl. 22. 23:21
 3/12 anonim válasza:

bizonyos szinten irigyellek téged :)

nekem eddig egy barátom volt, akivel minden gondolatomat, titkomat megosztottam, viszont ő pedig (szinte) semmit, aztán a barátságunk teljesen elhanyagolódott (mindig az osztálytársaival lógott, velem sose járt le). azóta nincs egy ilyen "jófej" barátom sem, akivel meg tudnám osztani ezek a dolgokat, viszont sok új haverra tettem szert, akikkel nagyon jól tudom magam érezni, de tudom, h ezek a barátságok nem fognak örökké tartani, de jól elvagyunk, de nekik semmi olyat személyes dolgot nem akarok elmondani... :S szóval irigyellek, h te legalább el tudod(tudtad) mondani ezeket valakinek

egyébként pedig nem benned van a hiba, hanem még találtad meg a megfelelő embert (lehet nem is fogod, mint ahogy eddig én sem, de nem kell feladni).

jah és még valami: szerintem a barátság fokmérője az, h mennyire számíthatsz az adott barátodra, mindig figyeld meg (és itt nem csak arra értem, hha segítségüket kéred, sámíthatsz rájuk, hanem akkor is segít, ha nem kéred, de látja h szükséges)

19/f

2012. júl. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Normál esetben akármelyik barátjában megbízhat az ember. Akikre ez a feltétel sem teljesül azok inkább csak haverok. Filmekre meg ne alapozd az életed, mert boldogtalan leszel, teljesen máshogy működik a világ, mint ahogy azt hollywood bemutatja.
2012. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor nincs is olyan igaz barát, amilyet a 3-as írt? Nektek van olyan barátotok? Vagy volt?
2012. júl. 22. 23:33
 6/12 anonim ***** válasza:
Van 5 olyan ember akit barátomnak nevezek. Egyiküket sem tudnám kiemelni, mindegyikükkel mást tudok megbeszélni, viszont számíthatok rájuk ezt már évek óta bizonyítják. Nagy haveri társaságunk volt annak idején, de akik nem voltak olyan fontosak azok szép lassan kikoptak mellőlünk.
2012. júl. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

3-s vagyok, ha az "idealizált legjobb barátra" gondolsz, akkor azt gondolom, h igen, létezik, de nemhiszem, h a legtöbb embernek van ilyen barátja :S

mondjuk neked alapjáraton több esélyed van, mert ugye fiúként nemnagyon tapasztalom h a belső érzéseket, titkokat elmondanánk egymásnak, még akkor is ha nagyon közeli barátok vagyunk, de szerintem a lányok inkább elmondják, habár ez egy nagy általánosítás

másrészt pedig tizenéves vagy (ne haragudjj, h 4évvel fiatalabb vagy, és letizenévesezlek :D), és ilyenkor az emberek személyisége folyamatosan változik, szóval egyáltalán nem kizárt, h akiket megismertél legjobb bnőnek, megváltoztam, még akkor is, ha nem tűnik nagyon fel

és fel a fejjel, simán lehet, h tanévkezdéskor, vagy még a szünetben találsz ilyen barátot :)

és a személyes gondolatom: (:D) lehet karrieristának fox tartani, de gimnáziumban pl. osztálytársakkal nem is nagyon találkozgattam, nemnagyon voltak barátaim, viszont az akkori, egyetlen legjobb barátommal gyakran találkozgattam, de sajnos tudtam, hogy ha még ki is tart ez a barátság az egyetemig (sajnos nem :(, akkor úgy is megszakad, mivel ő teljesen máshova megy egyetemre, szóval emiatt úgyis szépen-lassan véget ért volna, még akkor is, ha neten tudunk dumálni, de valóságban 2-3havonta tudunk találkozni, szóval azt tudom tanácsolni, hha tudod, h más városba mész továbbtanulni, ne nagyon spekulálj arra, h örök best frendz lesz, inkább olyanokkal "próbálj" haverkodni, akikkel tudod, h nagyon sokáig egy településen fox élni, lehet nagyon mesterséges megoldás, de én pl. azóta amióta nincs meg a "legjobb" barátom, sok olyan emberrel barátkoztam öszze, akik ugyanoda a városba mennek, de egyáltalán nem azért történt meg, h mert kellett a barát, hanem tényleg jó arcok stb. csak eddig mivel megvolt a barátom, ezért nem túlságosan érdekeltek

remélem te találsz egy negyedik legjobb bnőt, és már többet nem, mert az kitart meletted :)

2012. júl. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is létezik az ilyen fajta barátság..csak ahogy azt az utolsó írta, a suli/lakhely/távolság megszakíthatja sajnos...


Nekem is volt egy legjobb bnőm akivel mindent megbeszéltünk és rendszeres volt nálunk, hogy egy adott szituációban elég volt ránéznem "úgy" és már tudta mire gondolok...szinte egy hullámhosszon voltunk és sohasem adtuk ki egymás titkát, pedig olyanokat tudok már róla...de sosem adtam és máig sem adnám ki egyetlen titkát sem:) Szerintem ez a barátság alapja a bizalom és titoktartás:D


Csak most 1 éve más suliba kerültünk mi is így ritkábban találkozunk ami ártott a szoros barátságnak is sajnos:/...


Szóval létezik az a fajta barátság:) De szerintem is törekedj arra mit az utolsó válaszoló írt:D


Sok sikert a barát kereséshez!:)

16/L

2012. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

1.a lányok alkalmatlanok komoly kapcsolatokra. bármire. ostobák és érzelemvezéreltek, ezért nem szabad bennük megbízni.

2.az értelmesebb lányok ezt mind tudják, ezért fiúkkal barátkoznak, talán maguk is fiúsabbak. nekik működik.

3.ne a filmekből indulj ki. a legtöbb szép dolog amit az életről tanítanak neked, hazugság. az igazság az, hogy nagyon kevés ember van a világon, aki megtapasztalhatja az igazi barátságot, vagy a szerelmet, ezért nincs is értelme áltatni magunkat.

4.ez mind a te hibád volt, mert megbíztál bennük. vagy elfogadod ezt, és teszel ellene, vagy életed végéig másokat fogsz hibáztatni a saját tetteidért.


lehet hogy sok dolog nem tetszik vagy nem világos, de szerintem ez van, kérdésre kifejtem

2012. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: szerintem kicsit szélsőséges a felfogásod, de annyiban igazad van, hogy a fiúl jobb fejek, ezért van több fiú haverom.
2012. júl. 23. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!