Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha kutyámban egy...

Mit tegyek ha kutyámban egy kullancs volt?

Figyelt kérdés

Kerti kutyusról van szó.Panzi kullancs és bolhanyakörv van rajta egy hónapja,s elvileg a nyakörv 4 hónapig lenne jó,de ma a mellső lábaihoz befúródva találtam egy kullancsot,amit kiszedtem. Helyén piros duzzanat.

Mivel fertőtlenítsem le neki a területet?



2013. ápr. 26. 16:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

.

"

Tudnunk kell, hogy a kullancsok bőrberögzülésének kezdő időpontjához képest 4-8 órán belül már fertőzhet a vérfesték-vizeléses láz (Babesiosis) kórokozója. Arra, hogy Lyme-kór (Lyme borreliosis) baktériuma az áldozatba kerüljön, a kullancs bőrberögzülésétől számítva 48-72 óra elteltével van esély."


Viszont a "berögzülés" eltarthat akár 12-24 órát is. Attól függ, mikor találja meg a megfelelő helyet a kullancs.

2013. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Elolvastam ennek a petprotectornak a leírását.

"A Pet Protector lemez, elem és bármilyen beépített tápegység nélkül használható, mert a "föld mágneses tere" és az állat mozgása működteti.


A Pet Protektor egy alumínium lemez, mely elektromágneses és Skaláris hullámok segítségével, a Lenz törvény alapján elriaszt minden bolhát és kullancsot. Egyfajta bio-rezonancia mezőt hoznak létre kedvencünk körül.Csak külső használatra tervezték, vegyszermentes."

Az elektromágneses hullámok vajon csak "kifelé működnek? Netán a kutya is kap belőlük?

2013. ápr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak szinte mindig a fején kezdenek el vért szívni a kullancsok. Egy barátnőm kutyájának a feneke volt a célpont, nem tudom miért.

Egyébként múlt héten szombaton voltunk túrázni, és vasárnap reggel találtam benne egy kullancsot, ami még épp hogy csak elkezdett vért szívni. Szóval simán lehet, hogy órákig csak mászkál.

2013. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!