Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 éves fajtiszta...

Van egy 3 éves fajtiszta bullterrier kan kutyám. Egyik nap sétálni vittem. (többi lent? )

Figyelt kérdés

Falun lakom, így ha kiviszem hosszabb sétákra, mindig rakok rá szájkosara. Ez most is így történt. Úgy 20 perce sétálhattunk már, mikor feltűnik egy ilyen rottweiler szerű kutya. Távolból ugatott, elkezdett futni felénk, az én bullom nem nagyon vetette rá figyelmét. Mikor a távolból már vicsorogni kezdett, s futott felénk, én levettem a kutyámról a szájkosarat.


Elkezdett futni körülöttünk, és ugatott. A kutyám csak nézte, nem mukkant meg, viszont kezdett egyre izgatottabb lenni. A rottweilert látva nekem akart jönni, ekkor lecsatoltam a kutyám a pórázról. A roti neki rontott, a bullom elugrott felé és feldöntötte majd a fejéhez harapott.

Leszakította a fülét, a roti felakart állni de valahogy "visszalökte" és a nyakára harapott.


Ez mind másodpercek alatt történt. A bullom nem nagyon akarta elengedni. Elkezdtem neki mondani, hogy " ereszd, mondtam a nevét, és hogy ereszd. Ekkor elengedte és a másik kutya elkezdett zihálni vagy mi, és vergölődött'. Nem volt valami szép látvány. Kihívták ránk a rendőröket, ők elkezdtek velem ordibálni, hogy tegyem vissza a kutyára a szájkosarat. Eleget is tettem neki. Jött a szokásos rendőr "duma".. stb.


Elakarják altatni a kutyám, tudomásom szerint. A bullterrierembe rengeteg pénzt öltem, kutyaiskolába jártam vele, jól szocializálódott, rengeteg törődést, és figyelmet kap. Oltások, chip minden megvan. Más kutyákkal jól kijön. Nem agresszív, játékos természetű, nyugodt kutya. Szófogadó, embert sosem bántott, s más állatot sem. Van egy macskám, vele is elég jól kijön.


Mi a véleményetek? Nem tudom mit csináljak.. Nekem a kutyám a mindenem...



2013. ápr. 27. 11:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Amúgy miként jutott a rendőrök tudomására az eset? Valaki feljelentett?
2013. ápr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek az önzetlen segítséget!!


Hát gondolom valaki látta a hercehurcát, és kihívta a rendőröket.

2013. ápr. 27. 11:53
 13/26 anonim ***** válasza:
95%
Igazából ez jogos önvédelem, semmi joguk nincs elvenni a kutyát. Ha a roti gazdája nem tett feljelentést akkor maximum "állatkínzásért" kaphatsz pénzbüntit.. de a kutyádat előbb veszélyesnek kell minősíteni, hogy elvehessék... nem is értem. Bár a vidéki rendőrök még okosabbak tudnak lenni mint a pestiek :D
2013. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
97%
Lépj fel te is támadólag. Közöld a rendőrökkel, az utcán gazda nélkül tartózkodó kutya megtámadott, ezért feljelented . Keressék meg a gazdáját. Már chipnek kellene lenni a kutyában, tehát beazonosítható .
2013. ápr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
96%

Kár volt ráengednek a másik kutyára a tiedet.Tanuld meg egy életre,hogy ha ilyen fajta kutyád van,soha nem lehet igazad.20 éve vannak bullterrierjeink,sajnos tapasztalatból mondom.

Mindenesetre hívd fel a bullterrier fajtamentést és kérj tőlük tanácsot.A roti tulajdonosát meg minél előbb jelentsd fel kutyával való veszélyeztetés miatt.A kutyasuli vezetőjét is hívd el tanúnak,beszélj vele mielőbb.Ismeri a kutyádat,szakemberként véleményt tud mondani a viselkedéséről.

2013. ápr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
96%

Jogilag szerintem sajnos amiatt vagy támadható, hogy lecsatoltad a pórázt! Ezt nem szabad...inkább engedted volna el a pórázt, akkor mondhatnád azt, hogy a támadás következtében kicsúszott a kezedből.

Azt nem értem, hogy játékos, nyugodt, szocializált kutya, és ilyen könnyen elintézett egy rotit? Mit csináltál, amikor szakította a másik fülét és a torkát harapta? Pár másodperc alatt nem tud megölni egy másik kutyát szerintem.

Nincs olyan szemtanú, aki látta az esetet, hogy a roti támadott? Vagy olyan, aki többször is látta a rotit gazda nélkül az utcán? S.O.S jelentsd fel a roti gazdáját, már ha van neki!!!

Vhogy be kéne bizonyítani, hogy a roti támadott, a tied csak védekezett...de így, hogy a pórázt is lecsatoltad, sztem nagyon gáz a szitu :(

Drukkolok, hogy ne legyen probléma...

2013. ápr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
95%

ma 12:39

Mit kellene bizonyítani? Sétáltatott. Volt póráz, kosár. A roti hogy került az utcára? Hol volt a gazdája? Volt rajta póráz? Legjobb védekezés a támadás. Főleg ebben az esetben.

2013. ápr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
93%
Mivel levette a kosarat, majd a pórázt is, kellene tanú, hogy a bull csak védekezett!!! Ugyanis így a rendőrök mondhatják azt is, hogy a bull okozott halálos sérülést a másiknak minden póráz-kosár nélkül...sajnos necces szitu :(
2013. ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
87%

Én csak azt nem értem, hogy egy bull maximum is 35-36 kg körül van, míg egy roti 45-50 kg-os. Egy ilyen kutyát nehezen tud a tiéd egy pillanat alatt megölni vagy igazán komoly sérüléseket okozni neki. Te mit csináltál közben? És ha valóban jól szocializált a kutyád, hogy ölhetett meg egy másik ebet?


Egyébként a szájkosár nem számít, sehol sem kötelező már. Nem releváns, hogy volt-e a kutyán a séta során. És ha a falun lakóterületen kívül sétáltatok, akkor az sem nagy gond, hogy lecsatoltad a pórázt.

2013. ápr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
92%
Ez valószínűleg a rendőrök hülyesége a kutya fajtája miatt. Nyugodtan megmondhatod neki, hogy a roti veszélyeztette nem csak a te épségedet, de a kutyádét is, és emiatt, hogy meg tudja magát védeni, engedted el.
2013. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!