Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 éves fajtiszta...

Van egy 3 éves fajtiszta bullterrier kan kutyám. Egyik nap sétálni vittem. (többi lent? )

Figyelt kérdés

Falun lakom, így ha kiviszem hosszabb sétákra, mindig rakok rá szájkosara. Ez most is így történt. Úgy 20 perce sétálhattunk már, mikor feltűnik egy ilyen rottweiler szerű kutya. Távolból ugatott, elkezdett futni felénk, az én bullom nem nagyon vetette rá figyelmét. Mikor a távolból már vicsorogni kezdett, s futott felénk, én levettem a kutyámról a szájkosarat.


Elkezdett futni körülöttünk, és ugatott. A kutyám csak nézte, nem mukkant meg, viszont kezdett egyre izgatottabb lenni. A rottweilert látva nekem akart jönni, ekkor lecsatoltam a kutyám a pórázról. A roti neki rontott, a bullom elugrott felé és feldöntötte majd a fejéhez harapott.

Leszakította a fülét, a roti felakart állni de valahogy "visszalökte" és a nyakára harapott.


Ez mind másodpercek alatt történt. A bullom nem nagyon akarta elengedni. Elkezdtem neki mondani, hogy " ereszd, mondtam a nevét, és hogy ereszd. Ekkor elengedte és a másik kutya elkezdett zihálni vagy mi, és vergölődött'. Nem volt valami szép látvány. Kihívták ránk a rendőröket, ők elkezdtek velem ordibálni, hogy tegyem vissza a kutyára a szájkosarat. Eleget is tettem neki. Jött a szokásos rendőr "duma".. stb.


Elakarják altatni a kutyám, tudomásom szerint. A bullterrierembe rengeteg pénzt öltem, kutyaiskolába jártam vele, jól szocializálódott, rengeteg törődést, és figyelmet kap. Oltások, chip minden megvan. Más kutyákkal jól kijön. Nem agresszív, játékos természetű, nyugodt kutya. Szófogadó, embert sosem bántott, s más állatot sem. Van egy macskám, vele is elég jól kijön.


Mi a véleményetek? Nem tudom mit csináljak.. Nekem a kutyám a mindenem...



2013. ápr. 27. 11:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
93%

Lehet,hogy a rendőrök valamelyikének vagy a sintérnek kell a kutyád.Jogerős végzés nélkül NEM vihetik el!

Hívd fel vagy a dr.Pozsonyi Anikót vagy a Dr.Czerny állatvédelmi jogászt mielőbb.

2013. ápr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
100%
Ne engedd nekik hogy elvigyék,hívd fel aki tanitotta a kutyaiskolába,hogy tegyen vallomást arról hogy normális,jól szocializált kutya.Külömben is mit keres uttcán egy nagy dög rotweiler gazda nélkül.Akkor is leugattak volna ha a kutyád egy 5éves kislány életét mentimeg?
2013. ápr. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyzet most?
2013. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Szerencsére semmi. Rendőrök nem jöttek azóta sem. Szoktam látni, hogy mennek fel az utcába autóval. Házam előtt lelassítanak, mintha benéznének az udvarba, de tovább is mennek.
2013. máj. 3. 10:22
 25/26 anonim ***** válasza:

Szia!


Történ veletek valami azóta?


Milyen típusú konkrétan a kutyád?

2013. máj. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Szia.

Szerencsére semmi! :)


Angol Bullterrier

2013. máj. 16. 19:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!