Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig élt a babéziás...

Mennyi ideig élt a babéziás kutyátok?

Figyelt kérdés
Enyém pont két éves szülinapján betegedett meg, és azt mondták hogy lerövidül az életük, de nem mondták meg mennyivel.
2013. ápr. 28. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallotam, az enyém egy keverék kb 3 évesen lett babesiás most 9 éves. Nagyon jó kondiban van nem nagyon szokták elhinni hogy már ennyi idős, a fogai alapján is 4 körűl nézi még a doki is. Remélem még legalább 5 éve van. Szerintem ne aggód túl magad, addig fog élni amíg a természet engedi.
2013. ápr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha belegondolsz lehetséges, mert a vérellátás zavara miatt károsodnak a belső szerveik, főleg a veséjük. Már nem tudok mit csinálni, de azért nem jó ezt tudni.

A tied mennyi idő után került be, és mennyi idő után lett a régi önmaga?

2013. ápr. 28. 12:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor a kullancsot kiszedtük kb 2 nap múlva lett kedvtelen, azonnal vittük a dokihoz. Egy hét múlva már olyan volt mint régen, azt mondta a doki szerencsére hamar észrevettük igy nem volt még nagy a baj és hamar rendbe jött.
2013. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1 fertőzés még nem károsítja komolyan a vesét. Több fertőzés után viszont számítani lehet arra, hogy a kutyának egyszer a veséjével lesz gondja .
2013. ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem a beagle kanom lett babéziás, valahány éves korában, már nem emlékszem rá. (régebben volt) Rögtön vittük dokihoz, persze itt Kisvárdán csak bénáztak. Úgyhogy betettük a kocsiba, és irány Nyíregyháza, az állatkórház. 2 napig volt infúzión, de rendbe jött. pár év múlva viszont lett valami baja (a doki szerint leukózis). Mindenesetre minden szerve megnagyobbodott, és el kellett altatni 8 évesen!

Törzskönyves kutya volt, kis idióta, de szerettük. (azért is vittük állatkórházba...)

Én gyanakodtam rá, hogy a kullancs miatt lett végül is vérbaja, de a frász se tudja.

Hamar vége lett szegénynek, már hátra fele ment az udvaron...úgyhogy kihívtuk a dokit, pedig azelőtt 1 nappal volt nála.


Az enyémnek lerövidült, de nem biztos, hogy a babéziától. De az se biztos, hogy nem attól...

2013. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne gondolkodj ezen. Megtörtént, ezen nem tudsz változtatni, lehet, hogy valamennyire károsodott a mája, veséje, de lehet, hogy ezek soha semmit nem fognak befolyásolni. Annyi minden történhet a kutyával élete során, amik közbe szólhatnak, inkább azokat próbáld megelőzni.

Én ismerek egy kutyát, 13 éves airedale terrier, a veséje alig működik, mégis így él évek óta.

A dokik azért nem mondták mennyivel élhet rövidebb ideig, mert nem tudhatják. Lehet, hogy semennyivel sem rövidíti meg az életét, és én ezt tartom valószínűnek.

2013. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem a babézia károsítja a vesét, hanem a szövődménye! Mi épp ebből próbálunk kilábalni. Hiába kapta meg időben az Imizolt, mégis anémiás lett... egy hónapja szteroidot szed. Ha jó, megfelelő kezelést kapott a kutyád, akkor semmivel nem lesz rövidebb élete a babéziától...
2013. ápr. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!