Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves whesty kiskutyám ma...

Bolyi kérdése:

10 éves whesty kiskutyám ma hajnalban elhunyt.1 hónapja hordtam orvoshoz, először csak sima hányása volt. Aztán egyre több baja lett. Megszakad a szívem érte, annyira hiányzik, alig bírom elviselni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az első amit elmondtam az orvosnak, hogy rengeteget iszik a kutyus és nagyon mohón, ebből nem csak bélgyulladás következik, mért nem csináltatott vérképet ?

Először bélhuruttal kezelte, aztán hólyaggyulladással, aztán kullancs ellen, aztán már nem tudom mire, mert a kutyus nemhogy meggyógyult elpusztult a rengeteg injekció és gyógyszer ellenére.Még ki is gúnyolt mert sírtam az aggodalomtól.



2013. ápr. 28. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Surgosen szerezz be egy masik kutyust. Lehet, hogy kegyetlenul hangzik, de ez a megoldas...
2013. ápr. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Azt az orvost pedig kerüld el nagy ívben.
2013. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Rossz kategória, ez egészség- mentális egészség kategória!



Másik kutyát pedig semmiféleképpen ne vegyél!!!

Amíg ezt gyászolod, addig NE szerezz be másik kutyát!

Úgyis megérzi, hogy valami nincs rendben, és ő csak egy hiánypótló.

Neked se lenne jó, mert a másikat keresnéd benne.

És mivel az egy teljesen más kutya lenne, csalódást is okozna egyben.

Ezen kívül alapvetően egy gusztustalanul önző dolog lenne.


Gyászold meg, heverd ki, adj időt magadnak. Ezek természetes dolgok, az élethez hozzátartozik az ilyen jellegű fájdalom is.

Így tanuljuk meg értékelni a szeretteinket, ez normális.

És az is, hogy idővel túl fogsz lépni ezen.


Ha majd minden tekintetben felkészültél egy másik kutyára, akit nem csak az aktuális lelki problémáid miatt vennél magadhoz, hanem önmagáért, akkor szerezz be egy másik kutyát.

Részvétem, és fel a fejjel!

2013. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Mindenki máshogy dolgozza fel. Én nem tudom elképzelni, hogy kibírnám kutya nélkül akárcsak egy napig is. A mostani az első kutyám, 6 éves. Biztos vagyok benne, hogyha ő meghal, akkor az első utam a tenyésztőhöz fog vezetni...Tudatosan más fajtát néztem ki.

De sokan vannak, akiknek szükségük van arra, hogy gyászoljanak...


Sajnálom, sok erőt az elkövetkező napokhoz, hetekhez. És most már ne nézz vissza, csak előre. A kutyusodnak biztosan szép élete volt, és neki ennyi ideig kellett Veled lennie.

2013. ápr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, én is azt gondolom meg kell gyászolni, mert Ő egy különlegesen okos kedves kutya volt ,most úgy érzem nem helyettesíthető, mert 10 évig olyan volt nekem, mint egy önzetlen igaz barát, aki mindíg

csak jót adott nekem és csak szép emlékeim vannak vele kapcsolatban, jó volt ránézni mert máris jobb lett a világ.Az első amit reggel ébredéskor a szememmel kerestem a kedves kis arca és a hegyes kis fülei, ahogy a kosár szélére támasztotta a kicsi pofáját. És már nem látom soha többet. Nagyon fáj !

2013. ápr. 28. 19:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is pont 10 évesen halt meg a westink, karácsony előtt.

Neki olyan 4 éves kora körül előjött a súlyos allergiája, feketedett a bőre és hullott a szőre.

Kaptunk rá szteroidos krémet meg bogyót, ami tüneti kezelésnek jó volt. Emellett szigorú étel-diéta, spéci táp, csak vadhús,stb.

Amúgy is rossz evő volt nagyon, volt hogy hányt is epét, de akkor sem volt hajlandó enni.

Aztán hirtelen rosszul lett decemberben.

Bágyadt volt, nem evett, aztán még amit nagy nehezen sikerült beleszuszakolni, azt is kihányta. Na amikor már a víz is egyből kijött a nyomorultból, akkor ijedtünk meg igazán.

Kiderült, hogy leállt mind a két veséje. Nem tehettünk ellene semmit, csak spéci szűréssel lehetett volna rájönni. Egy éve kezdődhetett el a kis veséinek a leállása.

Lehet a tiédnek is ez volt a baja.

El kellett engednünk. Nagyon nagyon fájó volt, ott voltam, végignéztem az altatást és még most is sírok, ha rá gondolok.

De nekem segített, hogy majdnem pont 3 hónapra rá örökbe fogadtam egy kölyökkutyát. Azóta is hű társam, nagyon sok szeretetet kapok tőle immár 7 éve.

Fel a fejjel, előbb-utóbb túl leszel rajta. Lehet más azt mondja, hogy még jó darabig ne vegyél másik kutyust, én azt mondom tedd meg, mert sokat fog segíteni.

2013. ápr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó: az új kutyád (aki 7 éve van meg) milyen fajta? úgy értem másik fajtát választottál magadnak?
2013. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A legfájóbb az, hogy a mult héten még voltak jó napjai, amikor bukfencezett, pacsit adott és jó étvággyal evett.

A másik ami nem hagy nyugodni,hogy nem tudom mi okozta a halálát.

Ha valaki tud segíteni hálás lennék.

Az utólsó pár napban nem evett csak ivott, de azt is kihányta.Pénteken már nem tudott lábra állni.

Szombaton reggel egy nagy tócsa véres székletet produkált, amiben kis cafatok voltak,és friss májra emlékeztető szaga volt és nagyon tapadt.

Vasárnapra virradó éjjel többször maga alá kakilt szurokszerű sötét ragadós nagyon bűzös kaki volt.

Már nem is tudott inni, a szájába csurgattam kevés vizet, hogy ne száradjon ki.Többször nagyon erős hányingere lehtett, mert ökölődött, de nem jött semmi csak valami artikulálatlan üvöltő hangot adott. Ilyenkor megsimogattam nyugtatgattam, nincs semmi baj és meggyugodott. Erősen szívta magát nehezen vette a levegőt, mintha az orrában vér lett volna.Végül egy ilyen öklendezés után eltávozott. Végig ébren volt nézett rám,és megértette amit mondok.Nem is értem, pár nap alatt hogy került ilyen állapotba, ami már a vég volt.

2013. ápr. 30. 08:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Másik fajtát választottam, ugyanúgy westit még csak eszembe se jutott volna. Az rossz lett volna, mert kerestem volna benne a régi kutyussal azonos tulajdonságokat, és keserű lett volna, ha ugye teljesen más természet (ami esélyes, hisz minden eb más jellem..)


Kérdező..

Tényleg nagyon sajnálom és részvétem, szörnyű lehetett végignézni. Amit eleinte írtál, lehet a veseprobléma is, de így hogy szegénynek ment a hasa és ilyen furcsa dolgokat csinált..

Mérgezés..?

2013. máj. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérhettél volna boncolást és akkor legalább az okot ismerted volna.
2013. máj. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!