Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasmenése van a kiskutyámnak....

Hasmenése van a kiskutyámnak. Ezen kívül most potyognak a fogai. Lehet kapcsolat a kettő között? Lehet, hogy csak megviseli a fogváltás? 6 hónapos.

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem hinném hogy a kettő összefügg. Igyon sok vizet, és ha egy-két napon belül nem enyhül, akkor doki. Folyamatosan megy a hasa, vagy csak folyékony a széklete?
2009. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Este, amikor ki szoktam vinni akkor először úgy tűnt normális a széklete, aztán láttam, hogy mégsem, mert tett még néhány lépést, és hát elég más állagú volt szegénykémnek. Meg reggel is, amikor kaki idő volt,akkor is nagyon laza volt a széklete. De nem megy folyamatosan a hasa. Kedve van a játékhoz. Kis kamillát kevertem a vizébe. Azt jól tetem, vajon?
2009. szept. 27. 12:04
 3/6 anonim válasza:
Hát, a kamilla tea hashajtó hatású...
2009. szept. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ártani nem árt neki de meglehet hogy még hígabb lesz tőle a széklete. Ha nem megy a hasa ténylegesen, hanem csak hígabbat produkál valószínűleg semmi baja, csak összeevett valamit, a kettő között nincs összefüggés. Szerintem.
2009. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fogváltás és a hasmenés között nincs összefüggés.

A fogváltás maximum egy kis fájdalmat okoz az ínyben, a hasmenés pedig emésztő szervrendszeri eredetű.

Lehet, hogy kicsit más volt a kajája, vagy felevett valamit a konyhában, vagy kinn séta alatt, és az meghajtotta.

Vagy más tápanyagokat válogatott ki a szervezete az ételből, ezért a széklete is másmilyen (vagy az eleje kemény hurka, a vége meg folyósabb). Az én kutyámnál is elő szokott fordulni, hogy ugyanattól az ételtől más milyen színű és állagú a kakija.

Ha csúnya, híg, vizes, spriccelő, nem szokásos módon büdös a hasmenése, akkor érdemes állatorvoshoz menni széklet tenyésztést csináltatni, de ha csak laza, kicsit hígabb a szokásosnál, és pár napon belül rendeződik, akkor nem kell.

2009. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok!
2009. szept. 28. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!