Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hónapos huskyval lehet...

11 hónapos huskyval lehet görkorizni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azért kérdem, mert járok vele korizni, ő kb egy 5 percet ha húz, utána meg szépen kocog mellettem. de rám fogták, hogy állatkínzó vagyok, és hogy nem értek a fajtához...(más tevékenységeinket nem írom le, mert nem a témához tartozik, de eszméletlen sokat foglalkozok vele, és ezért pofon vágott ez a hozzászólás, hogy nem értek hozzá, állatkínzó vagyok...)

Amúgy nagyon élvezi, már ha látja, hogy rajtam a kori, akkor szalad a pórázért, és ül le a kapuba pórázzal a szájában:)


2013. ápr. 29. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lenne ezzel baj ha idősebb lenne, de még nagyon fiatal ráadásul a járdán/úton való futás nem is teszi neki a legjobbat.


Biciglizés föld úton sokkal jobb lenne, majd ha elmúlt másféléves.

2013. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha hámot teszel rá és úgy huzatod magad, akkor semmi gond. Ha csak sima nyakörvvel akkor vághatja a nyakát és fulladozhat. (lehet hogy erre gondoltak a habzószájú állatvédők!!!)

A mozgás kell a kutyának és neked is.

Az erőnlét is kell a kutyának, mert ez egy szánhúzó!

2013. ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

persze, hogy hám van rajta!

Hülye lennék nyakörvvel!

Amúgy nincs erőltetve a dolog, ő annyit fut, amennyit szeretne, csak így tudom vele tartani a tempót:)

tényleg ritka az, hogy húz, és nem mellettem szalad, de azt is annyira élvezi, és mindig látom, hogy fél szemmel hátra néz, hogy megvagyok-e még:) Egy szóra megáll, ha mondom, hogy lassíts, lelassít, ismeri az oldalakat, szóval amikor nagyon szalad, és kiabálok,hogy bal, akkor befordul balra:)

Igazán büszke vagyok rá, és valóban nem értem ,hogy másnak ez miért szúrja a szemét.

Sokszor úgy jön le, hogy az emberek szerint az a teljesen normális, hogy ha a kutya nincs kiengedve a kertből, nincs tanítva, nem sportolnak vele, csak az a jó, amelyik élete 100%-át egy udvaron tölti el...

2013. ápr. 29. 14:16
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mind szép és jó, hogy így foglalkozol a huskyddal, kielégíted az igényeit :)

DE: az aszfalton, betonon való futtatás baromira nem tesz jót a kutyád ízületeinek!!! A görkori tehát már csak ezért is ki van zárva!

A csodálatos kutyadokiban ugyan Cesar sokszor görkorizik a kutyákkal, ami egy-két alkalommal elmegy...de rendszeresen nem jó!

1,5 éves kora körül futtasd inkább, hadd fejlődjön ki az izomzata, csontozata rendesen. Akkor is inkább rollerrel, az még zöld parkban a fűben is használható :)

2013. ápr. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem avval van a baj, hogy ennyit foglalkozol vele, meg kielégited a mozgását, ne értsd félre a dolgot, hanem még csak úgymond kölyök, fejlődésben van. Én a helyedben másfél éves koráig várnék evvel, inkább fogadd meg az előző tanácsokat, de ilyenkor még legjobb csak elengedni valami szabad területen ahol kirohangálhatja magát, a húzás nem a legjobb, de a betonon való futás sem, hiába csak melletted vagy előtted fut. Kárt tehet az izületeiben, mert még fejlődésben van. Szóval ne úgy fogd fel, hogy baj, hogy foglalkozol vele, hanem ezzel talán még kicsit várni kellene. Nem tudom, akikkel találkoztál miért ilyen bunkón mondták meg, hogy állatkinzó vagy meg stb, mikor ha szépen elmagyarázzák szerintem többre mennek vele, meg te is elgondolkodsz rajta, nehogy később gond legyen.

2 husky tulajdonosa.:)

2013. ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!