Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 9 hónapos ír farkaskutyána...

Egy 9 hónapos ír farkaskutyának mekkorának kell lennie?

Figyelt kérdés
Súlyra és marmagasságra

2013. ápr. 29. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez erősen egyed és nem függő. Olyan 72-80 cm között simán lehet. Tömegre pedig olyan 35-45kg között.
2013. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az enyém egy kan és most 9 hónapos, 92 cm és 54kg.... az akkor sok nem???
2013. ápr. 29. 17:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, bár egy kicsit soknak tűnik. Mégis csak egy agárról beszélünk, a magassága mellé nem kellene túl nehéznek lennie. Végül is már 6 centivel túl van a standard szerinti kívánatos marmagasságán és már elérte a standard szerinti minimális súlyát. Pedig még kicsit nőni fog és még sokat erősödni is. Szóval ha magasságra már nem is sokat változik, a súlya még biztosan jelentősen növekedni fog. Arra figyelj, hogy inkább sovány legyen, attól nem lesz baja de a túlsúly problémás lehet. (Biztosan jó helyen mérted a marmagasságát?)
2013. ápr. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen biztos, először én sem akartam elhinni, mert már régen mértem és pontosan nem tudtam mennyi... (utána még vagy hatszor megnéztem és tényleg 92cm)
2013. ápr. 29. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ez nem túl jó, sajnos elég rövid életű lesz.
2013. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert a tenyésztőnél-akitől vettük- van egy kan, aki szintén jóval nagyobb mint egy átlag(szentem kb 100cm körül lehetett, de ez csak becslés) és 11 éves, ami, ha jól tudom igen szép kor az ilyen kutyáknál, ráadásul Hills-t kap és rendszeresen vizsgálja orvos és naponta futtatom, akár kétszer is, arról nem is beszélve, hogy rengeteg szeretet kap... kell ennél több egy kutyának a szép és hosszú élethez??? nem hiszem...
2013. ápr. 30. 15:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugye nem mondod, hogy egy nyurga, súlyos 9 hónapos kölyköt komolyan futtatsz?! Ugye nem bicajjal, legfeljebb lazán kocogsz mellette (ami neki szinte séta)?! Ugye nem is túl régóta csinálod?! Az agarakat se szokták komolyabban terhelni, amíg teljesen ki nem fejlődnek!
2013. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagyis az ilyen óriás méretű agarakat. Szétcseszi az izületeiket.
2013. ápr. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem... természetesen csak úgy gondoltam a futtatást, hogy kiviszem a rétre, elengedem, és futom a köreimet ő meg jön a saját tempójában,de általában jön mellettem, tudom, hogy nem szabad megterhelni... csak addig fut amíg jónak érzi, ha látom hogy lassul, vagy már elfáradt akkor megállok :)
2013. ápr. 30. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!