Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csontvédés ilyen esetben...

Csontvédés ilyen esetben normális?

Figyelt kérdés
Ha kutyátokhoz csont/hús evés közben közeledtek,de anélkül,hogy ráparancsolnátok,hogy adja át,mit csinál?Mert láttam,hogy van olyan,hogy a gazda ráparancsol,rá szól a kutyára,a kutya meg átadja minden gond nélkül a kaját,még csóvál is.De amikor csak szó nélkül odamegy evés közben,a kutya odakap,morog.Pedig szerintem lássa,érzi,hogy a gazda jön.Ami még érdekesebb,hogy ilyenkor is,ha a gazda megszólal,rászól,elküldi,a kutya otthagyja a csontot,semmi visszapofázás nélkül.Rászólás nélkül miért próbálja védeni,elzavarni a gazdát?
2013. ápr. 29. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
furcsa. nálunk az a helyzet hogyha odalépek akkor automatikusan ellép. aminek bár örülök pit tulajdonos lévén ugyanakkor néha kellemetlen mert csak elmegyek mellette és már el is lép a kajától és úgy kell újra szólni hogy ehet. ritka mikor rá kell szólnom. szerintem annak a gazdának bár van tekintélye nem biztos hogy olyan megrendíthetetlen és talán a kutya próbálkozik. érdekes hogy pl. a páromnál már el szokta játszani hogy rá kell szólni. és nem is a párom a falkavezér. ezt mind tudjuk. volt már arra is precedens hogy az apportjátéknál nem akarta odadni a páromnak a cuccost de amint megindultam feléjük már el is engedte.
2013. ápr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bocsánat. a fő kérdésre pedig nem válaszoltam. attól függ kinek mi a normális. szerintem az hiszen a kutyának ez egy tök természetes viselkedése. ugyanakkor a gazdának picit utánna kellene néznie hogy a rangsorban tényleg minden egyértelműen rendben van e. a baj ott van hogyha valaha is megijed ilyenkor a gazda arra a kutya rögvest lépni fog.
2013. ápr. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pedig visszahívható is,még tüzelő szuka mellől is elhívja....Vagy őzek szaladnak el olyan 5O méterre,elindul,egyetlen füttyszóra visszafordul és rohan a gazdihoz...
2013. ápr. 29. 18:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is hátralép, amint közelítek felé evés közben.

Kezdd el csinálni a gesztusevést, tedd le a kajáját, fogj a kezedbe egy kekszet vagy bármit, kezdd el enni a kekszet a kajája fölött, mintha abból ennél, amint közelít, morogj rá, ezt csináld egy pár hétig minden egyes etetésnél és csak engedélyre ehessen bármit utána!

2013. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pedig bizonyosan valami bepróbálkozás féle lehet. nah persze én nem vagyok hivatásos szakértő. én csak azt tudom hogy az enyém soha nem morrantott egyszer sem. de persze annak nem egy rászólás lenne a vége... vagy lehet egy rossz szokás is. mivel a gazda ráhagyta így azt gondolja ezt szabad. esetleg az etetés körülményei nem megfelelőek. az is lehet hogy az etetésnél van valami apróbb csak szakértő szemével látható dolog. én pl. hiszem hogy az enyém azért sem félti tőlem mert tudja hogy nincsen oka rá, nem veszem el tőle. maximum belekutyulok, vagy visszább tolom az edényt ami menet közben elcsúszott. talán valahogyan egyértelműsíteni kellene a kutyában hogy egyetlen morrantás sem elfogadott. persze mint már írtam kérdés kinek mi a normális. ugyanis ez egy vékony határ. ha a gazdának megfelel hogy egy erélyesebb rászólással övé a csont akkor az az ő dolga. mint már írtam ez a helyzet azért nem jó mert bármikor adódhat olyan hogy elmegy mellette és akkor a kutya meg is kaphatja. ha az enyém kinti lenne lehet engem sem zavarna ha nekiállna így viselkedni mert végeredményben rászólással mindig én nyerek. de mivel velünk él, jobb ha inkább elmegy az ételtől hiszen állandóan sündörgünk körülötte és nem lenne szép ha ő meg állandóan morgolódna.
2013. ápr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!