Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet tőle valami komolyabb...

Lehet tőle valami komolyabb baja, vagy ugyanakkora így a megbetegedés esélye, mintha ki sem szedtem volna belőle a kullancsot?

Figyelt kérdés

Ma találtam a kutyusomban egy kullancsot, és mikor ki akartam szedni belőle csipesszel, akkor véletlenül megnyomtam a kullancs potrohát, és (bocsánat a kifejezésért) kifolytak a belsőségei, szóval... Azt mondják, hogy ha kullancs van a testben, akkor nem szabad nyomogatni, mert akkor bocsátja ki a gyomortartalmát és így fertőz. Azzal, hogy összenyomtam a kullancsot, amíg a kutyusomban volt, nagyobb kárt okoztam? :(

Tudom, milyen betegségeket terjesztenek a kullancsok, főleg a babézia nagyon gyakori, és hogyha bármilyen tünetet tapasztalunk, azonnal rohanunk vele orvoshoz... Csak tudni szeretném, hogy így mennyivel nagyobb annak az esélye, hogy az esetleg fertőzött kullancstól elkapott valamit, mintha csak úgy benne hagytuk volna?


Normális válaszokat írjatok, kérlek. :(


2013. ápr. 29. 22:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ha, találok egy kullancsot írni fogok ide is meg csinálok egy új kérdést, hogy be vált e a módszer! oké varázspálca?:DD
2013. ápr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Végülis ha te egy sosem működő módszerért képes vagy a kutyád életével játszani...

EGYETLEN hatásos módszer van a kullancs eltvávolítására: megfogod és kihúzod. Nem nyomogatod, nem tekergeted, nem kened le semmivel, csak kihúzod.

2013. ápr. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

HA a kullancs fertőzött volt, akkor nagyobb az esélye, hogy valamit elkapott a kutyád.

Ismétlem, HA...az én kutyámban élete során kb 40 kullancs volt már spot-on mellett, és még soha nem kapott el fertőzést. Figyeld, és akkor nem lehet nagy baj.

2013. ápr. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Ja igen, és a kullancs kiszedés... Csipesz, (lehetőleg hajlított végű, pont ezért, hogy a potrohát ne nyomd meg) a kutya bőrénél megfogod a kullancsot, és egy egyenes mozdulattal kihúzod. Nem kell gyufa, nem kell kenegetni, nem kell csavargatni, ki kell húzni.

Ahogy a kullancsot elkezded birizgálni, azonnal elkezdi visszaköpködni a vért. Ha kihúzod, akkor nincs rá se ideje/se lehetősége.

2013. ápr. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

A spot-on mellett lehet találni kullancsot a kutyában, nem a befúródást akadályozza meg, hanem lebénítja, nem tud szívni, mozogni, hamarosan kiesik magától is döglötten.

Kérdező, pár napig figyeld a kutyád, ha bármi szokatlant észlelsz rajta, vidd el egy vérvizsgálatra.

2013. ápr. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Oké, nagyon köszönöm! Mindenképpen rajta tartom majd a szememet, úgyis minden nap van valaki itthon, szóval ha valami baja van, akkor azt elég hamar észrevehetjük.

Nem csavargattam egyébként, hanem a tövénél megfogtam a kullancsot a csipesszel, és egy erős mozdulattal megrántottam, de nem jött ki... A következő próbálkozásnál meg össze is nyomódott.. :(

2013. ápr. 30. 19:54
 17/24 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, hogy ne csipszet használj!
2013. máj. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha, már össze is nyomódott akkor is szedd ki mindenképpen. Nekem is volt már olyan még régebben. De, nem lett semmi baja a kutyusnak. Ha már csipesszel is csinálod jól a fejénél csak megfogod és már kint is van.
2013. máj. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

rendben. :( nem csipesszel csinálom legközelebb!! de azzal a speciális kullancscsipesszel sem lehet?

utána kiszedtem, semmiképp sem akartam benne hagyni.

2013. máj. 1. 20:14
 20/24 anonim ***** válasza:
A kullancscsipesszel a legkönnyebb kiszedni.
2013. máj. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!