Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet tőle valami komolyabb...

Lehet tőle valami komolyabb baja, vagy ugyanakkora így a megbetegedés esélye, mintha ki sem szedtem volna belőle a kullancsot?

Figyelt kérdés

Ma találtam a kutyusomban egy kullancsot, és mikor ki akartam szedni belőle csipesszel, akkor véletlenül megnyomtam a kullancs potrohát, és (bocsánat a kifejezésért) kifolytak a belsőségei, szóval... Azt mondják, hogy ha kullancs van a testben, akkor nem szabad nyomogatni, mert akkor bocsátja ki a gyomortartalmát és így fertőz. Azzal, hogy összenyomtam a kullancsot, amíg a kutyusomban volt, nagyobb kárt okoztam? :(

Tudom, milyen betegségeket terjesztenek a kullancsok, főleg a babézia nagyon gyakori, és hogyha bármilyen tünetet tapasztalunk, azonnal rohanunk vele orvoshoz... Csak tudni szeretném, hogy így mennyivel nagyobb annak az esélye, hogy az esetleg fertőzött kullancstól elkapott valamit, mintha csak úgy benne hagytuk volna?


Normális válaszokat írjatok, kérlek. :(


2013. ápr. 29. 22:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy a kanállal könnyebb! :) Nekem a kullancskiszedő csipeszből állandóan kicsúszott a kullancs, pedig kétfélét is próbáltam. A műanyag el is tört, de a kullancs benne marad a kutyában. A fém pedig vagy jobbra vagy balra lecsúszott a kullancsról, ha meg se jobbra se balra, akkor a potrohát összepréselve hátrafelé csúszott le. Na jó, sokszor sikerült azzal is kiszedni, de sokszor nem, úgyhogy mostmár biztosra megyek.
2013. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csipeszezek, nem kanalazok, semmi extrát nem használok, csak a kezemet. Megfogom és kirántom egy pillanat alatt.
2013. máj. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, mert legalább mindig "kéznél van"! ;)
2013. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
nekünk is azt mondta a doki, hogy kézzel szedjük ki, és azzal próbáltam legelőször, de olyan pici volt, nekem meg rövid a körmöm, és egyszerűen nem ment, ezért próbálkoztam a csipesszel. eddig ami volt benne, azt mind kézzel szedtük ki.
2013. máj. 1. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!