Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutyafajta amelyik...

Melyik az a kutyafajta amelyik egyaltalan nem valo panelba?

Figyelt kérdés
Sokmindent lattam mar.kivancsi vagyok a velemenyetekre.ujdunlandit,dogot,2 rotis panellakast.meddug birja egy ilyen kutya a panelrengetegbe es a gazdaja miert veszi oda pont ezt?
2013. ápr. 30. 11:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is a nagytestű pásztorkutyákat mondanám, a térigényük miatt. Rajtuk kívül nemigen ismerek olyan fajtát, akinek ne lenne jó panelban. Amúgy én is tudok egy dogos példát: egy nő 3 dogot tart egy lakásban, és elképesztően jól nevelt, nyugodt kutyusok, látszik, hogy jól érzik, magukat, kiegyensúlyozottak.
2013. ápr. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ő pont nem küllem káj, Oroszországból van. Neki még úgy "vágták" a fülét, h csavarták aztán hopp, leszakadt - ugye kinn még mindig így csinálják a pásztorok.
2013. ápr. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát akkor valóban jól lefárasztja a gazdája mind testileg, mind szellemileg. Irigylem, hogy ennyi ideje van rá. :-)
2013. ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Azért azt hozzátenném, hogy az orosz KÁJ az viador kutya, nem sok köze van a nyáj melletti pásztorkutyákhoz. A tádzsik, kirgiz, kazah, üzbég területen élnek igaziak. A legjobbak pedig a türkméneknél.
2013. ápr. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint ahogy az orosz kau sem tekinthető pásztorkutyának, az valami más. Az igazi kaukázusi ovcharka az a kaukázusban él, amelyek közül a grúz típus nevezhető a legjobbnak.


Vagy a kangal, amiből szintén sok van, de az igazi kangal az a sivas tartományban élő. Sőt, ott még jobban ki lehet bontani az akbash/karabash kutyákra, szokták is mondani, hogy minden kangal karabash, de nem minden karabash kangal.

2013. ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

A felsorolt őrző-védő pásztorkutyákon kívül én személy szerint TÁVFŰTÉSES PANELBAN nem tartanék leonbergit, újfundlandit, bernáthegyit, szánhúzót, és egyéb, nagyobb testű, nagyon nagy szőrű fajtát sem, ugyanis a téli hónapokban nehezen bírhatják a meleget...nyáron mondjuk klímával megoldható a dolog :) Mellesleg sáros időben mit kéne utánuk takarítani...jesszus :D

Ez csak a személyes véleményem...

2013. ápr. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szilvi: én a huskym után nem takarítok többet, mint a többi két rövidszőrűm után. És érdekes módon a meleget is jobban bírja, ezen meg is lepődtem. Nem kötekedésnek írom, csak tudd, hogy van ilyen is.
2013. ápr. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Persze, van példa és ellenpélda is :)

Csak tudom, hogy az előző közepes testű, hosszú szőrű kutyám is mit szenvedett panelban nyáron a meleg miatt...télen mondjuk a hideg kövön elfeküdt :D És láttam panelban 45 négyzetméteren újfundlandit...már kölyökként is borzalmas volt a hátsó része...aztán pár év múlva már menni alig bírt...hiába sétáltatták naponta 1-2 órát...az semmi...és a gazdi büszkén magyarázta, hogy a kis szoba a kutyáé...és hogy a gyerek születése után naponta többször takarított, mert mindig szőrtömegben mászott a gyerek...azért ez már nekem nem normális...más egy 80-100 négyzetméteres lakás. De kinek a pap, kinek a papné :D

2013. ápr. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!