Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek elhozzam a törpepu...

Szerintetek elhozzam a törpepulimat az albérletbe nyárra?

Figyelt kérdés

Nyárra elköltözök dolgozni Pécsre. Van egy pulim, aki kertben lakik. Na most azt tudni kell róla, hogy reggel futni szokott velem, utána egész nap le se megy a pár négyzetméteres teraszról pedig ott a nagy kert (kivéve ha jön valami ami idegesíti). Mindig látom, hogy csak a teraszon mászkál, mert pont rálátok a dolgozóból.

Ha behoznám magammal szerintetek tetszene neki? Amikor a házban van nyugodt és csendes, kint szokott csak mérgelődni meg ugatni. Van olyan, hogy szinte egész nap bent van. Szerintetek a lakásban is nyugodt lenne? Ahogy néztem a környéken nagyon sok kutya van, a házban is több, akik nagyon jól érzik magukat.



#kutya #puli #törpepuli
2013. ápr. 30. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Törpepuli???? Már ilyen is van? Hát én ugyan nem kedvelem ha egy pásztorkutya a szobában van, de éppen megpróbálhatod. Csak van egy gyanúm, hogy nehogy elkezdjen majd ugatni bent a szobában. Hirtelen megváltozhatnak az addig báránykutyák is.
2013. ápr. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
a leírásod alapján nem hiszem hogy különösebben megviselné a benti élet. hiszen lemozgatod. sőt szerintem jobb kapcsolatot is kialakíthattok ha többet vagytok együtt illetve közelebb egymáshoz. véleményem szerint már az elején szigorú és következetes szabályokat kell lefektetned hogy mit szabad és mit nem. így nem lesz problémád a kutya is hamar megérti hiszen új helyzetbe csöppen így új szabályok lesznek érvényben pl. nem hangoskodhat.
2013. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Törpepuli?????????????????? Inkább "elfelejtett megnőni".

Egyébként bármilyen kutya jól elvan lakásban, főleg ha sokat vele vagy nekik az a lényeg, hogy a gazdával lehessenek. Arra kell vigyázni, hogy, ha egyedül marad otthon ne unatkozzon és első perctől kezdve szokja meg , hogy egyedül is lesz, tehát mikor elviszed ne legyél vele egész nap, mert akkor azt fogja hinni, hogy ez a normális, rögtön hagyd egyedül egy pár órára.

2013. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 urkunde ***** válasza:

Először kérdezd meg mit szól a lakás tulajdonosa,hogy kutya is menne veled.Nem biztos hogy díjazni foglya,meg szomszédok sem utolsó szempontok.

Amúgy 2-3 hónapra kiszakítani a kutyát a megszokott környezetéből csak azért, hogy melletted finoman szólva önző dolog.Persze ez az én véleményem.

2013. ápr. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A tulaj beleegyezik. Az első szinten is most költöztek kutyákkal, tőlük tudom, hogy aláírás kell a lakók 2/3-ától. Ezt el is intéztem 20 lakóból 16 aláírta, 2 nem, 2 meg nem volt otthon, de ez bőven elég. Az egyik aki nem írta alá egy tipikus rosszindulatú öregasszony volt, a másik meg nem értette szegény, hogy én nem eladni akarok neki semmit hanem csak alá kellene írni... Szerintem rosszabb lenne neki ha otthon maradna és csak pár órát látná valamelyik éppen ráérő rokonomat, aki etetni megy át... Általában ha nem vagyok otthon 1-2 napnál tovább nem nagyon eszik semmit.
2013. ápr. 30. 23:30
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vidd csak magaddal, jól fogja érezni magát! :)

És csak halkan megjegyzem, h nem kell aláírást gyűjteni, ha a tulaj beleegyezik, senkinek nincs beleszólása, h kutyát tartasz :)

2013. máj. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!