Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki-palotapincsi keverékről...

Yorki-palotapincsi keverékről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehetséges,hogy kaphatok egy yorki-palotapincsi keveréket. Azt szeretném kérdezni van-e valakinek ilyenje és mi a tapasztalat/vélemény. Mennyire okos/buta? Kint tartani lehet? Amit én kinéztem kiskutyákat azokhoz az eladó direkt mondta ,hogy nagyon dús szőrzetű és télen is lenne neki nagyon kibélelt,nagyon hőszigetelt meleg háza! Nyáron pedig árnyékos helye lenne. mindennap tudnék vele foglalkozni délután 1 órát ,este kb. 1 vagy 1,5 órát,hétvégén pedig reggel is egy órát vagy inimum egy felet. Egyébként emellett sétálni is vinném. Mi a véleményetek? Köszönök minden választ!!!



2013. máj. 1. 17:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jesszusom, rossz látni, hogy mennyien nekiestek a kérdezőnek, mért nem tudtok normális választ adni? Nem lehurrogni kell a másikat csak azért, mert feltesz egy kérdést. Nyilván azért kérdezd rá a dolgokra, mert nem tudja és szeretné megtudni azokat. Az első "támadón" jót nevettem, hogy először azért esett neki a kérdezőnek, mert azt hitte, hogy pénzért akar kutyát venni és mi az, hogy nem a menhelyi kutyusokat támogatja, majd mikor kiderült, hogy ingyen vannak a kutyusok már az volt a problémája, hogy miért nem fektet időt és pénzt más kutya keresésébe, miért támogat olyat, akinek véletlen alma lett. NEVETSÉGES, hogy egyesek csak azért járnak ide, hogy másokat b*sztassanak.


Kedves Kérdező!

Nekem régen volt palotapincsim, nagyon barátságos kutya, imádott engem, eléggé ragaszkodó természetű, nagyon aranyos kutya volt, imádtam. A palotapincsik egyébként társaságkedvelő kutyák, az enyém a hideget gyűlölte, télen nem is vittem ki, ősszel is csak úgy, hogy volt rajta kutyaruha, tehát semmiképp nem ajánlanám, hogy kint tartsd. A yorki szintén kistestű kutya, így őt sem szabad kint tartani. A meleg házról nem tudok véleményt mondani, de van egy ismerősöm, ahol télen is kint vannak a palotapincsik egy nagyobb fűtött kamrában. Szerintem ilyen megoldás jó lehet, de egy kis fűtött kutyaól kevés, hiszen abból kijön, és ugye a hidegről ki-be mászkálásban megfázhat,tüdőgyulladást kaphat. Egyébként a palotapincsim imádott nyáron kint szaladgálni, sőt jobban is érezte magát kint, szerintem nyáron nyugodtan tarthatod akár kint is, de télre mindenképp vidd be. Most van egy yorki kiskutyánk, eléggé eleven, ő is már kiszaladna az udvarra, de persze nem lehet. Az, hogy mennyire okos attól függ, hogy mennyit foglalkozik vele a gazdája, tehát csakis rajtad fog múlni mit tud, hiszen minden kutya tanítható.

Szerintem egy kutyával elég kevés az, ha napi 1-2 órát foglalkozol, persze úgy, hogy napi 1-2 órát foglalkozol + elviszed napi 1 órát sétálni az már valami, de szerintem úgyis többet foglalkoznál vele, hiszen nagyon aranyosak!! :) Amúgy az én palotapincsim fél óra aktív séta után úgy elfáradt, hogy nekem kellett hazahoznom mindig (nem volt elhízva), úgyhogy nem igényelnek órákon át tartó sétát.

De látom, hogy a kérdést még májusban tetted fel, nyilván azóta megvan a kutyus.. vagy inkább úgy döntöttél, hogy nem fogadod el? Hogy boldogulsz vele?

2013. júl. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

utolsónak:

Köszönöm a normális választ! Végre valaki... Igen,szerencsére azóta már lett kiskutyám. Nem yorki-palotapincsi mert FELFOGTAM hogy nem nekem való kutyi.

DE. Lett egy édes kis tacskó keverékem ,aki jobban bírja a hideget és eleve,pont nekem teremtették :D 8 hetesen hoztam el,és nagyon jól beilleszkedett hozzánk,1-2 nap alatt :) Mostmár nem sokára 4 hónapos lett,nagyot nőtt. Eléggé neveletlen sajnos ,ugrál meg harapdál,de ezt majdegy kutyasulival remélhetőleg meg tudjuk oldani,mert nem figyel rám.Egész jól boldogulok vele, tényleg többbet tudok vele foglalkozni,mint hittem.Főleg most nyáron :) Már tóba is volt úszni,és eléggé élvezi. Sétálás közbe nagyon szépen jön mellettem ,csak néha kell egy kicsit meghúznom a pórázt,hogy na gyere már! :) Najó ,ezz kicsit hosszú lett,bocsi ,de ha róla kezdek beszélni akkor annak nincs hamar vége xD Na nem bizts hogy ez minden érdekel téged,szóval röviden: Igen,azóta lett egy tacsi keverékem, imádnivaló,jól boldogulok vele :D

Asszem elég lett volna ennyit írnom :D

2013. júl. 17. 14:24
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem zavar, hogy hosszan írtál róla, jó látni, hogy így örülsz neki! Örülök, hogy sikerült találni hozzád illő kutyust, még ha nem is a palotapincsi-yorki kutyus mellett döntöttél. A tacskó tényleg elvan kint, bár azért neki is elkel egy fűtött kutyaól azért télen, de egyértelműen jobban bírja a hideget. A mamámnak is tacskója van, igaz az fajtatiszta kutya és már eléggé idős, de télen is elvan kint.

Ha otthon nem boldogulsz vele, akkor a kutyaiskolában biztosan tudnak majd segíteni! :) Jó hallani, hogy több időt szánsz rá, mint először gondoltad, bár ezt sejtettem, mert én is régebben úgy gondoltam, hogy a palotapincsimre nem lesz majd időm, de mégis mindig tudtam rá időt szakítani :)

Sok boldogságot a kutyushoz! :)

2013. júl. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!