Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami kutya kiképző, vagy...

Valami kutya kiképző, vagy kutyához értő ember segíthetne, hogy taníthatnám ezt meg?

Figyelt kérdés
Van egy kb 4 éves németjuhászom..nagyon okos kutya..az összes felmenője rendőr kutya volt, de ő sajnos nincs kiképezve, de nagyon gyorsan tanul, megkeresi a labdát meg mindent amit megszagoltatok vele..de egy gondom van vele..pórázon egyszerűen nem tud rendesen sétálni..rettenetesen húz..fut..stb..és elég rossz, hogy sehova nem tudom elvinni..meg sajnos ha másik kutyát lát elkezdi ugatni meg ilyenek..az ilyen rossz szokásokról, hogy lehetne leszoktatni?

2013. máj. 2. 14:30
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
ez jó, ezt ki fogom próbálni, köszönöm :)
2013. máj. 2. 18:07
 12/21 anonim ***** válasza:
Póráz nélkül nem is szoktad sétáltatni?
2013. máj. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Uhh, a link kimaradt, bocsi :)

Köszi, hogy pótoltad!

2013. máj. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

hogy sétáltatnám póráz nélkül mikor még pórázzal sem tudom?:D fucklogic..

amúgy meg régebben lementük a tiszához és ott póráz nélkül volt csak az a baj ezzel, hogy nem jön ha hívjuk csak ha neki kedve van hozzá..

de egybként kipróbáltam ezt a megfordulós módszert és most jött szépen mellettem..de még nem örülök előre mert múltkor is ez volt mikor egyedül voltam vele sötétben..majd ha délután valakivel is beválik akkor örülni fogok :)

és köszönöm szépen még 1x. :)

2013. máj. 2. 22:38
 15/21 A kérdező kommentje:
áh azt hiszem inkább keresek valakit, mert ez a módszer sem működik..akkor a legdurvább ha egy kutya elkezd ugatni a kerítésnél..
2013. máj. 3. 18:01
 16/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy módszer sem hoz eredményt 2 nap alatt!!!

Sőt, tapasztalatlan gazdi kezében 2 hét is kevés lehet

2013. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

de azon a videón a kutya egyből sétált :D

amúgy most nem is tudom elvinni mert lejött a bőr a kezemről annyira húzott és fáj mint az állat..:D

2013. máj. 3. 22:24
 18/21 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy mondta e már vki de sztm mindenképp vigyél magaddal a sétára jutalom falatot, ha pedig elkezd húzni próbáld meg vmivel elterelni a figyelmét(egy síp, valami csipógós játék, kiabálás, akármi) ha rádnézz és visszamegy hozzád adj neki egy jutalom falatot , aztán mikor már jobban figyel akkor próbáld meg láb melett vezetni úgy hogy közbe mutatod neki a jutalom falatkát és csak rád figyel, sztm az a legfontosabb h mindig rád figyeljen ne arra ami körülöttetek van, az már félsiker ;) aztán majd egy idő után megszokja h a hangodra visszafordul és abbahagyja a húzást :) de ez se megy két nap alatt. bár már elég nagy kutya kisebb korba kellett vna elkezdeni ezt tanítani vele. nekünk most vizslák voltak és ahogy megkapták a kötelező szurit és lehetett őket kivinni egyből hozzászoktattuk a pórázhoz, és mindegyik szépen sétál :D

Még azt is kipróbálhatpod hogy először csak udvarba csinálod ezt is és a fordulósat is, aztán valami olyan helyen ahogy nagy szabad terület van( nem utca) és csak amikor ott már biztosan megy utána viszed el az utcán sétálni :)

2013. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
próbálkoztam jutalom falattal igen de az sem segít sajnos :( udvarban meg szépen sétál..azzal van gond hogy a kutyák ott ugatnak meg minden.. :(
2013. máj. 4. 19:26
 20/21 anonim ***** válasza:
hát akkor tényleg meg kéne próbálnod a kutyasulit. Ott összeszokik a többi kutyával és nem lesz gond ;)
2013. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!