Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti értitek az ilyen embereket?

Ti értitek az ilyen embereket?

Figyelt kérdés
Szomszédomnak van 3 kutyája, egy border collie, egy pointer és valami kis szobakutyus. Mindhárom kutya rettenetesen kövér, egy icipici kertben vannak egész nap, és soha nem voltak még kapun kívül. Nekem ezzel nap mint nap szembesülni nagyon rossz, mivel aktívan sportolok a kutyámmal, és szinte hihetetlen különbségeket tudok tenni egy normálisan tartott, foglalkoztatott és eközött a 3 kutya között. A másik, hogy folyamatosan ugatnak. Ha elmegy valaki a kapu előtt, mint a vadállatok, sokszor egymásnak is esnek, úgy felpörögnek. Ha kutyával mennek az utcán, az kész horror. Minden kutya megugatja kapu mögött a másik kutyákat, de rajtuk látszik, hogy szó szerint megőrülnek ilyenkor, összeverekednek, tépik egymást. De ugatnak akkor is, ha semmi nincs az utcán. Én sajnálom őket. Egy másik szomszéd már tett bejelentést az önkormányzaton, nem is egyszer, hogy szólítsák fel a gazdát, hogy tartsa úgy a kutyáit, ahogy kell. Azért egy bordernek, ismerve az igényeit, kínzás ez az egész. Maguk a kutyák ápoltak, csilivili bunda, valami kristályos nyakörv, és tömérdek kaja. Ennyiből áll az életük. Valaki fel tudja fogni, hogy efféle kutyatartásnak mégis mi a sz@r értelme van? 3 kutyát így tartani....És úgy érzem közöm is van a dologhoz, ugyanis az én kutyámat folyamatosan ugatják itt a kerítés mellett, meg kellett csinálni úgy a kerítést, hogy ne lássanak át. És még így is. A kutyákat sajnálom, ők semmiről nem tehetnek. A gazdának már sokszor meggyűlt a baja az itt lakókkal, és az önkormányzattal, de a pénz az nagy úr ebben az esetben is..... Ja, és ha kutyát sétáltatnak a házuk előtt, akkor még ennek a szomszédnak áll feljebb, hogy ugatnak a kutyái a sok kutyasétáltató miatt. Értitek ti ezt?
2013. máj. 3. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Én egyáltalán nem ,hogy ilyennek minek kell kutya?? RÁADÁSUL 3????????? Főleg egy border collie-val? És hogyhogy nem veszik el tőle a kutyákat? Ilyen embert... A kutyának sem jó ha felhízlalja... Pedig gondolom azt hiszi milyen jó gazdájuk nekik mert mindenük megvan.... Egy kutyának nem a kaja a minden... Meg szép bunda ,csilivili nyakörv.. Sétáltatni kell, szeretni, és játszani vele...FOGLALKOZNI AZZAL HOGY JÓ ÉLETE LEGYEN...

Remélem azért kap megfelelő büntetést ,akárhonnan is...

2013. máj. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Mit is kéne ezen megbüntetni? A séta nem tövényileg kötelező, ahogy a testsúly sem.


Félreértés ne essék, nem tartom jó dolognak ,de emiatt se megbüntetni nem fogják, se elvenni a kutyákat.


Legutóbbi esetem: egy nő kérte, h menjünk már ki a szomszédjához, és tartsunk neki oktatást arról, h kell tartani a kutyát, ugyanis nem tetszik a nőcinek, h parforce módszerrel van tanítva a kutya. Szerinte kutyát csak szeretettel lehet tanítani. Neki is leírtam: amíg egyes kutyák szó szerint elrohadnak egy fél méteres láncon, amíg kutyák éhenhalnak az udvaron, amíg kutyákat kidobnak, megkínoznak, megölnek, addig marhára lesz@rom, h valaki dagadtra eteti a kutyát, vagy épp ne jutifalattal tanít.

2013. máj. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A folyamatos hangzavar, ugatás zavarja az embereket.A folyamatos hangzavar szó szerint értendő. Nem az, hogy dagadt a kutya és 6 éves kutya létére soha nem volt a kapun kívül. E már csak az én szememet szúrja.
2013. máj. 3. 12:10
 4/9 anonim ***** válasza:
A folyamatos hangzavar ügyében csak az önkori tud eljárni. H a akar.
2013. máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem egyszer fenyegették már meg, hogy megmérgezik a kutyáit, ha ez az állapot marad. Azért valljuk be, közrejátszik a folyamatos hangzavarban az is, hogy a kutyák nem férnek el, kövérek, járni nem tudnak, és még csak egy kis játékra sem hajlandó velük a gazdi. Ha a kutyáit, pláne a bordert, akinek napi 4-5 óra intenzív foglalkozásra lenne szüksége, sétáltatná, tanítaná, fárasztaná, akkor nem lenne az, hogy a kutyák unalmukban éjjel-nappal ugatnak-vonyítanak, és nem lenne az, hogy tépik egymást, ha egy ember elsétál a kapu előtt. Persze, ez nem kifejezetten állatkínzás, nem is erről van szó. De más emberek nyugalmát is zavarják a kutyák. Amit hangsúlyozok, hogy nem a kutyák a hibásak. Szerintem Little Red a lényeget nem értetted meg, csak egy részt emeltél ki a mondandómból, az pedig a kövér kutyák.
2013. máj. 3. 12:31
 6/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Little Reddel egyetértek maximálisan.


Ehhez nem is tudnék én sem mást hozzáfűzni.

2013. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a szövegértéssel bajok vannak mindkettőtöknél. De sebaj, hozzászoktam, hogy itt nem arra válaszolnak, amire rákérdeznek. Amit Little Red írt, annak semmi köze ahhoz, amiről én beszélek. Attól, hogy megemlítettem, hogy már volt rá panasz is az önkormányzatnál, nem egyenlő azzal, hogy én fel akarom dobni valahol vagy azt akarom, hogy megbüntessék. Egyedül az első válaszoló értette meg a kérdést. Neki köszönöm!
2013. máj. 3. 13:21
 8/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Hát akkor lehet szólni a jegyzőnek, ebrendészetnek, rendőrségnek stb..
2013. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha este 10-ig ugatnak vonyítanak vagy hangosan tépik egymást azt lehet, ha este 10 után is folyamatosan ugatnak amit erősen kétlek mert valamikor aludniuk is kell, ha napközben folyton csak ugatnak, akkor nyomjátok fel őket csndháborításért. De csak este 10 után lehet csendháborításra hivatkozni pontosabban 22:00-tól reggel 06:00-ig
2013. máj. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!