Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt hogy értitek?

Ezt hogy értitek?

Figyelt kérdés
Sokan mondjátok hogy ne magyarországi tenyészőknél nézzünk szét, hanem pl. szerbiainál mert ott szebbek a kutyák. Meg találtam olyan tenyészetet ami 2 nyelvű, és nem mo-i. Akkor hogy jutnak el a kutyák hozzám? Ráadásul nem is bp-i vagyok. Vagy azt hogy szokták megoldani, ha pl bp-i kennelből szeretnék egy kutyát de debrecenben lakom?

2013. febr. 27. 20:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Van aki a világ másik végéből vesz kutyát, ahhoz képest Debrecen a falu vége... Hát mit gondoltál? Elmegy érte vagy kifizeti az utaztatást. Esetleg a tenyésztő elviszi ha nagyon kedves.
2013. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Itt Mo-n nem találok sehol olyan kennelt amilyet sazeretnék, max Bp-n. De más országokban van. De miért van hozzá magyar nyelv? Leszállítják nekem vagy hogy? [link]
2013. febr. 27. 20:39
 3/19 A kérdező kommentje:
Ha megtehetném elmennék érte..
2013. febr. 27. 20:40
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan fajták, melyekből külföldön jobb tenyészetek vannak, de ez csak akkor jelentős, ha ezzel valami konkrét célod is van (sport, tenyésztés, kiállítás, munka). De sok jó kennel van itthon is.


Magyarországon belül úgy jut el hozzád a kutya, hogy fogod magad és elmész érte. Mi Nyíregyházára mentünk Pestről legutóbb kutyáért.

Ha messziről, mondjuk Angliából jön a kutya, akkor azt ezt is vállaló futárokkal oldják meg.

2013. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha én mondjuk szerbiában kinézek egyet, akkor fogadok egy futárt? És annak mennyit kéne fizetni? Mert meglehetne hirdetni idegen embereknek hogy aki onnan jön. De rábízni nem merem.
2013. febr. 27. 20:43
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
ha ez a kinézett kennel, akkor vedd fel velük a kapcsolatot és kérdezz rá, hogy esetleg tudnak-e a szállításban segíteni. ha minden kötél szakad keríts egy ismerőst, akivel kiautóztok érte. egyébként elég egyszerű módon szokták megoldani: elmennek érte :) én vezettem már 3000km-t is kutyáért.
2013. febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elmész autóval (én Lengyelországba kocsiztam ki még régebben egy kutyámért), vagy a tenyésztő felrakja a repülőre, te pedig bevárod Ferihegyen. A futárokban én sem bíznék, a tenyésztő pedig valószínűleg nem fog más országba átutazni csak a vevő kedvéért.
2013. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát én nem vagyok olyan gazdag hogy annyit tudjak benzinre költeni, köszi a válaszokat. Hátha találok közelebb is.
2013. febr. 27. 20:57
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Sok tenyésztőnek van már bevált szállító-partnere. Először tehát a tenyésztőnél érdeklődj a lehetőségekről és az árról. De Szerbiába én inkább elmennék a kutyáért, az nincs olyan messze, mintha mondjuk Amerikából jönne. Én hallottam már olyanról, hogy a kiskutya egy - a tenyésztőnek egyébként addig nagyon is bevált cégtől - úgy érkezett meg, hogy két hétig nem tudott járni, mert valami történt vele (talán leejtették a hordozóját...), már azon gondolkodtak, hogy elaltatják... Szerencsére teljesen rendbe jött azóta, de senkinek nem kívánom, hogy így érkezzen meg hozzá a kiskutya, én gyomorfekélyt kapnék a stressztől.

Mondjuk ha a tenyésztő a legtávolabbi zugban van, akkor megbeszélhettek egy köztes helyszínt.

2013. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%
Ha kifizetsz egy kutyáért 600 eurót, akkor ne a benzinen garasoskodj már! Nem is adnék neked kutyát, ha képtelen ennél eljönni érte!
2013. febr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!