Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyám baja?...

Mi lehet a kutyám baja? Tapasztalt már valaki ilyet?

Figyelt kérdés

3 hónapja volt a kutyámnak egy nagyon súlyos rohama (rángatózott folyamatosan a fejét próbálta maga alá húzni, a lábai kicsavarodtak és vér jött a szájából mindez kb 20 percig tartott) rohantam vele az orvoshoz ott kapott kalcium tablettát meg egy szteroidos injekciót és azt mondták, hogy ez egy kezdődő epilepsziás tünet volt. Már akkor elmentem vele még 2 másik dokihoz is de ott is csak ezeket tudták mondani. Azóta már többször is volt neki ilyen roham, szerencsére azok már csak 2-3 percig tartottak. Az első roham után viszont egyre furcsább tüneteket produkál. Először váladékozni kezdett a nemi szerve (egyébként ivartalanított szuka) erre az egyik orvos azt mondta, hogy ez minden kétséget kizáróan egy méhgyulladás szövődménye, nem is igazán érdekelte, hogy nem volt méhgyulladása... Másik doki szerint valami fertőzést kapott el, vagy "csak" vizelettartási problémái vannak amit fajtára jellemző betegségnek mondott.

Ezek után következett egy szörnyű éjszaka amikor folyamatosan dobálta magát a földre, bevittem az ügyeletre ott azt mondták, hogy egy egyszerű hasfájás és csak hisztis a kutya, de azért bent tartják megfigyelésre. Végig vele voltam, és senki rá sem nézett csak akkor amikor már az egész kennel úszott a vérben mert a hüvelyéből és a szájából is szivárgott. Akkor felnyitották őt, de semmit nem találtak, sőt még a vérzés okát sem tudták megállapítani. Miután haza hozhattam csak antibiotikumot kellet szednie 2 hétig. Mostanra ez a hasfájás már annyira el van fajulva, hogy amikor a hátára vagy az oldalára fektetem alig lehet hozzányúlni a hasához és az oldalához mert egyből nyüszít és húzza össze magát, vagy ismét elkezdi a földhöz csapni a hasát. Ezekre az alkalmakra 2 doki is csak egy gyulladáscsökkentőt javasolt, azt kell neki adnom ilyenkor. Ha ez még nem lenne elég, a két hátsó lábára is érzékeny lett az első roham óta és már azokat is csak bizonyos testhelyzetből tudja kinyújtani ahhoz, hogy járni tudjon. A combjai úgy néznek már ki mintha izomsorvadása lenne. Erre Loxicomot kell adnom neki, de szerintem nem használ... Voltam már vele teljes vérkép vizsgálaton, dp szűrésen is, de minden jó volt. Az epilepsziát is kizárták már és az orvosok is csak szét tett karokkal állnak, mert nem tudják, hogy mi a baja. Folyamatosan kell adnom ezeken felül még neki fájdalomcsillapítót, nyugtatót és hetente 3x járok vele az egyik dokihoz ahol intravénásan adnak neki vitaminokat, és heti 1x szteroidos injekciót is kap.

Az egyik doki azt mondta, hogy készüljek a legrosszabbra, mert így, hogy nem tudja mi okozza nála ezeket azt sem tudja megmondani, hogy mi lesz a következő dolog ami történni fog vele.


Mit csinálhatnék még vele? Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a baja? Ti mit tennétek a helyemben?


2013. máj. 5. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lehetne megtudni, merrefelé jártál orvosoknál?
2013. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, persze! Mivel kerepesen élek ezért első körben az itteni dokinál voltunk Dr. Horváth Bánknál ezután mentünk Csömörre (itt kapja a kezeléseket is) Dr. Almási Csabához és voltunk már a Zuglón Dr. Czirják Juditnál is.
2013. máj. 5. 13:45
 3/17 anonim ***** válasza:
szájból vérzést én egyből agyvérzésnek tudnám behatárolni, de hogy a hüvelyéből is várzik ez passz, nem lehet hogy megmérgezték? Mintha a patkány méregnek lenne ez a túl sok vérzés a tünete, de nem biztos, sajnos mi csak találgatni tudunk :( Jobbulást neki
2013. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
mi Dabasra járunk, iszonyat lelkiismeretes doki van és nagyon érti a dolgát, ha van kedvetek vigyétek el oda, hátha tud majd valamit mondani
2013. máj. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3,4-es is én voltam, mi pestiek vagyunk és nem hiába járunk Dabasra dokihoz, mert nekünk nagyon bevállt
2013. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlást, holnap első dolgom lesz Dabasra is elvinni őt!
2013. máj. 5. 14:02
 7/17 anonim ***** válasza:
Nagyon mérgezés gyanús szegény , ha idáig nem találták meg az okát. Tiszteletem az orvosoknak, de olyat mondani, hogy nem tudom......Valódi orvos ilyenkor ajánl olyan orvost, aki vélhetőleg szakosodott akár belgyógyászatra. remélhetőleg kapsz majd itt néhány szakorvoshoz ajánlatot.
2013. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mind a három orvos kizárta a mérgezést, mert szerintük ennyi idő alatt már lezajlott volna.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. máj. 5. 14:17
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor is keresni kell szakorvost. Igazán közel laksz Pesthez. kell legyen oka a tüneteknek.
2013. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Milyen vizsgálatok voltak még? Hasi ultrahang?
2013. máj. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!