Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert írják sokan, hogy csak...

Miert írják sokan, hogy csak tenyésztőtől lehet fajtatiszta kiskutyát venni?

Figyelt kérdés
Ha csak kedvencnek szeretnék kiskutyát miért kell olyan drága kutyát venni? Esetleg apróhirdetések útján talált fajtatiszta törzskönyv nélküli kutyákkal mi a baj?

2013. máj. 5. 15:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Mert egyrészt nincsenek szűrve a szülők, így bármilyen örökletes betegsége lehet a kutyusnak. Másrészt sokszor nem megfelelő körülmények között tartják a kutyákat, és mivel sokan támogatják (kiskutyát vesznek), még több almot hoznak le a szukától, így éveket vesznek el az életéből.
2013. máj. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

Ahogy az előző válaszoló írta,könnyen belefuthatsz egy beteg kutyába.Egy kutya vételárának többszörösét költheted állatorvosra.

Ha nem fontos a törzskönyv,örökbe tudsz fogadni fajtamentőktől.

2013. máj. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Én nem vagyok ennek a "csak tenyésztőtől" vegyünk kutyát dolognak a híve. JÓ tenyésztőtől kell venni kiskutyát vagy olyan helyről, ahol tudod hogy az anya volt szűrve és jó helyről jött de csak lett alom. Sok fajtánál egészségügyi okokból szoktak és akkor már miért ne lenne fajtatiszta. Amúgy sok tenyésztő is sorozatgyártásban nyomja ki a kiskutyákat, szóval ők se jobbak, de egészséges anyáktól, apától legalább (remélhetőleg, de erre is hallottam már ellenpéldát). Ráadásul még mikor mi kerestünk kiskutyát jó pár éve volt hogy tele volt a "neves kenel" nem egy példánya bolhával, helye tiszta kosz stb. Nézzétek meg honnan jön a kiskutya. A "szaporítótól " vesztek végül akkor is el lehet kérni az anya törzskönyvét, egészségügyi papírjait stb.
2013. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ezt eddig értem, de ha elmész a kutyaért, csak látod h jó helyen vannak-e. Meg hogy néznek ki a szülei. Meg milyen a gazdák hozzáállása.hallottam már hogy nagyon drága kutyát kellett elaltatni, mert olyan beteg volt genetikailag.
2013. máj. 5. 15:29
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Ne csak kedvencnek tartsa kutyát! Úgy értem foglalkozni kell vele, edzeni, képezni mert az a jó neki.


De amúgy amit az előzőek írtak, plusz én hozzá tenném, hogy - ha jól gondolom - az első törzskönyvet az a kutya kapta, kit először kiállítottak egy fajtának (mondjuk 1820-ban)- és a következő törzskönyves kutyák az ő "rokonai" mind. Így ez a teljes bizonyíték, hogy az egy egészséges és valódi kutya (fajta).

2013. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Persze mindegyik "családnak" és fajtának más-más törzskönyv jár, de egy törzskönyvezett kutyának vissza lehet vezetni a családfáját a leges legelső őséhez
2013. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Azért mert törzskönyv nélkül nem tudod bizonyítani, hogy a szülei is fajtatiszták lettek volna. És a JÓ tenyésztő garanciát vállal a kutyáira. Ergo, ha örökletes betegsége van a kutyának, akkor a szerződés szerint fog eljárni (pl vállalja az orvosi költségek nagy részét)


De ha expresszről veszel egy kutyát, és mondjuk csípő diszpláziája van, akkor bizony azt zsebből kell fizetned a súlyos forintokat az orvosnak.

Én inkább egyszer adok ki nagyobb összeget a kutyáért, minthogy utána fél milliót hagyjak a dokinál, mert beteg a kutyám.


Illetve nagyon sok szaporító nem a kutya érdekeit nézi, és évente 2x is akár fialtatja a kutyáját, csakhogy pénze legyen belőle. A legfelháborítóbb, hogy legtöbben 6 hetesen már elpasszolják a kölyköket, és pénzt kérnek értük, holott még oltást is alig kaptak. A legjobb, mikor olyan kölyköt árulnak, aminek az adott fajtához semmi köze nincs, de ez persze csak felnőtt korában fog kiderülni, mikor abszolút nem hasonlít a fajtára.


Egyébként nincs semmi gond a nem tk-s kutyával, nekem is egy fajta tiszta jellegű "keverékem" van, de én őt örökbe fogadtam egy jelképes összegért. Szaporítótól elvből nem veszek kutyát, de még így is "olcsóbban kijöttem", mintha szaporítótól vettem volna. Ja és nem zsákba macskát vettem.

2013. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
Én is megnéztem a szülőket, mindkettő törzskönyves. Viszont nem voltak szűrve betegségekre, ezt pedig nem lehet látni. A kölyök akit elhoztam mindkét lábára dyisplasiás volt. Ne ez kiszűrhető akkor ha tenyésztőtől szürt szülőktől veszel kölyköt.
2013. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Persze, hogy foglalkozni kell vele a kedvencet inkább úgy értettem h nem kiállításra meg versenyre szeretném vinni, hanem "csak" barátnak. :-D régóta szeretnék már kutyát és most kezdtem el utána olvasni és mindenki oda van h tenyésztőtől kell venni. Pedig egyik barátnőmnek kettő tenyésztőtől származó kutyája is volt egyik idegbeteg félős volt a másiknak meg csomó rákja meg baja volt... (ír szetteről meg golden retrieverről van szó) és elhozott egy törzskönyv nélküli beagle-t akinek semmi baja és boldogan éli öreg napjait. Szóval ezért kérdem, mert többet hallottam h rosszabb a tenyésztő minthogy jó. Persze ha vki nem tenyésztő és állandóan szül a kutyája persze h nem jó de nem gondolom h mindenki ilyen. Lehet h csak túl jó szándékú vagyok vagy rossz példákat láttam nem tudom. :-)
2013. máj. 5. 15:46
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Ha nincs törzskönyve a kiskutyáknak, nem tudják bizonyítani a szüleiket sem. Lehet mutogatnak két csodálatos kutyát de az is lehet hogy a szomszéd Morzsikája szökött át pár hónapja.

A Jó tenyésztőknél ritkábban fordulnak elő betegségek, főleg akkor ha tényleg egy ismertebb kennelről beszélünk.

Nekem sincs semmi bajom a törzskönyv nélküli kutyákkal, csak azok nem fajtatiszták.

Nekem még sosem volt tenyésztőtől kutyám a menhelyi keverékünk és az utcai keverék kutyánkat is ugyanúgy szeretjük.:)

Ha betegesebb, ritkább fajtát választassz érdemesebb megfizetni az árát, de van olyan fajta amit már kb. 80 000ft-ért is tudsz venni. De szerintem legelőször egy menhelyen nézzetek szét.

Boldog kutyás éveket kívánok nektek!:)

2013. máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!