Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a kedvenc harci kutya...

Melyik a kedvenc harci kutya fajtátok?

Figyelt kérdés
Melyik fajta a kedvencetek és mért? Melyiket részesítitek előnyben és hátrányban?
2013. máj. 6. 11:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mi az hogy harci kutya, kifejtenéd?
2013. máj. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
2013. máj. 6. 12:00
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
Régen voltak harci kutyák, de ma már nem arra nevelik. Tudod mit? Az én csivavámat harca fogom nevelni!
2013. máj. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
A csivava nem alkalmas őrző-védő kutyának, de ezt te is tudhatnád...
2013. máj. 6. 13:05
 5/22 A kérdező kommentje:
Amúgy gondoltam, hogy lesznek olyan unatkozó emberek, akik belekötne a "harci" kifejezésbe. Ha így jobban teszik, akkor őrző-védő kutyának írom.
2013. máj. 6. 13:07
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az Öv más dolog. Először a foglamakkal legyél tisztában....
2013. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Pedig a harci és az őrző-védő két különböző dolog.


Az egészet több részre bontanám. Voltak régen (ókorban és a középkor elején) az úgynevezett hadikutyák. Ezek nagy/óriás termetű molosszerek (abban az időben molosszusnak nevezték őket), amelyeket csatákban, rajtaütéseken használtak. Ezek a mai masztiffok ősei. Ugyanerre a célra használták még a keleti népek a pásztorkutyáikat.


A köznyelvben harci kutyák (én inkább viador kutyának nevezném) már a modern kor termékei, bár Japánban és ázsia egyéb részein voltak hagyományai a viadaloztatásnak.

Viszont a klasszikus pitbullos verekedtetés csupán a XIX. században alakult ki, az akkori angol bulldogokkal, majd később ennek keverékeivel, leszármazottaival --> angol staffordshire bullterrier, apbt, stb.. A mediterrán latin országokban is volt divatja (cane corso, kanári szigetei kutya, stb.).


Őrző-védő kutyának viszont azt nevezzük, amelyik ember utasítására/parancsára támad, véd. Ezek a németjuhász, rottweiler, schnauzer, doberman, stb... Ilyenre persze betanítható sok fajta, olyanok is, amelyek nem őrző-védő fajták, mint pl. a pitbull.

2013. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
De ugye tudod hogy csak vicceltem a csivavával.
2013. máj. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A "harci kutya" kifejezés rohadtul nem egyezik meg az ÖV-re kiképzett kutyákkal. ÖV-re német juhászt is szoktak használni, ő pedig kifejezetten nem "harci kutya". Harci kutyák régen voltak a pitek például. Harci kutya az amelyiket másik kutya, vagy nagyobb állat elleni harcra tanítanak be.
2013. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Az őrző-védő és a harci valóban nem tejesen ugyanaz, de hát szerintetek olyan nem létezik, hogy harci kutya... Sok harci kutyából lett őrző-védő kutya.

Amúgy meg azért linkeltem az első kérdésére az oldalt, mert konkrétan azokra a fajtákra gondoltam. Csak hát értelmes válasz helyett csak a beszólások jöttek...

2013. máj. 6. 13:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!