Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én úgy látom hogy a városi...

Én úgy látom hogy a városi kutyák általában nyugodtabbak szelídebbek mind a falusiak! Miért van ez?

Figyelt kérdés
2013. máj. 6. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Mivel a városiakkal gyakran járnak közösségbe, szocializálva vannak. A falusi kutyák meg sokszor életük végéig láncon vagy bezárva, sokszor ház nélkül, simogatást nagy ritkán kapnak, az udvaron kívül is max. csak akkor járnak ha eboltás van. Legtöbb helyen így van
2013. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
94%

Többet vannak emberek közt , kutyák közt, többet sétálnak, több tapasztalattal rendelkeznek, a gazdájuk többet foglalkozik velük.Jobban vannak szocializálva.

A falusi kutyák közt is vannak olyanok akikkel sokat foglalkoznak, de valóban nem ez a jellemző.

2013. máj. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

A szomszédunk faluról jött be. 2 kutyája van 1-1m-es láncon. Soha nincsenek elengedve egész nap ugatnak meg őrjöngenek. Megkértük őket hogy néha engedjék el a kutyájukat hogy nyugodjanak meg kicsit... azt kérdezték:

-Mi az hogy a kutya nem láncon van?? Kutyát CSAK láncon lehet tartani!

Lehet hogy nem mindenki igy gondolja de falun a legtöbb kutyának esélye sincs kimozogni magát, más kutyákkal ismerkedni. A városiak többször viszik sétálni, emberek és kutyák közé a kedvencüket, lemozgatják és rendesen szocializálják őket. Valószinüleg ez a magyarázat arra hogy a falusi kutyák vadabbak.

2013. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
én és falusi vagyok de én törődök a kutyámmal , és 1 héten egyszer beszeretném vinni városba is csak nem tudom hogyan oldjam meg 10 kmre van a város eleje nincs messze de jó lenne buszon be menni de szerintem a soför nem enged fel vele
2013. máj. 6. 12:14
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Jól teszed! :) Szerintem ha veszel rá szájkosarat és pórázat és tud civilizáltan tud utazni akkor felengedik :)
2013. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Pórázon, szájkosárral fel kell engedni a buszra, jegyet kell váltanod neki. Elég olcsó a jegy (a teljasárúhoz képest). Én 50 km-re szoktam 250Ft körül fizetni MÁV-on.
2013. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

A vidéki emberek legtöbbjének nem csak egy zsebkendőnyi az udvaruk.Van benne mindenféle elvetve. Általában szárnyasokat is tartanak. A kutya inkább arra kell, hogy ugasson, jelezzen. Ha elengednék, mivel nem fektetnek hangsúlyt a nevelésére, bizony sok kárt tudna tenni.

Így marad a kutya láncon.

Évszázados megszokást nehéz változtatni. Nagyon sokáig tart.Majd felnő olyan nemzedék, amelyik már a modern kor elvárásai alapján tart kutyát, bárhol él is.

2013. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nem, nem kell feltétlenül felengednie, ha volánról van szó.


[link]

2013. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez így van sajnos ahogy előttem is írták. Én is ismerek a falumban olyat aki bezárva kennelben tartja a kutyáját. Felajánlottam neki, hogy rendszeresen elviszem sétálni, ha már neki nincs rá ideje. Ez volt a válasz: Nem mert akkor folyton szökdösni fog. Egyébként a buszon EGY kutya pórázon és szájkosárral szállítható! Bár velem 1x g**i volt a sofőr és nem engedett fel, a kutyával. Úgyhogy inkább egy régebbi típusú busszal menj, ott nem kekeckednek veled! Az ilyen nagyvárosi buszokon eléggé kukacoskodnak a sofőrök, múltkor a cicákat, akik szállítódobozban voltak nem engedte be az utastérbe, és a csomagtartóban kellett utazniuk. (Az volt a szerencse, hogy nem mentem túl messzire...)
2013. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
lehet inkább kocsival fogom bevinni az biztosabb , meg lesz egy "menedék" ha éppen elfáradna vagy vmi probléma adódik ahova betudom tenni meg nem tudom hogy reagál szal értitek jobb ha nem kell végig izzadnom vele ha valami gond adódik
2013. máj. 6. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!