Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffi és Német Juhászkutya...

Staffi és Német Juhászkutya bunyóból ki kerülne ki győztesen?

Figyelt kérdés
azért kérdezem mert ma sétáltattam a német juhászom és egy ember járt be nyitva maradt a kapu a staffi meg jött ránk sprintelve még szerencse hogy jó nevelt volt és vissza ment a gazdájához mikor visszahívta , és most is azon gondolkodok hogy mi lett volna ? staffinál 2 szer nagyobb és súlyosabb a német juhászom meg ugye a német juhászok harapás is erősebb mint a staffinak lehet hogy lenyomta volna a német juhászom?
2013. máj. 6. 23:04
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/132 A kérdező kommentje:
Firestorm hát te én kutyámat lazán leszedem egy másikról , meg bármiről , na ugye a német juhász ebben is értelmesebb egy staffinál ö enged ha azt mondják 9 1 pont miért a rendvédelmi szervek német juhászt hasznáénak staffi helyett :D lazán lehívom vadakról is ha rámozdul..
2013. máj. 7. 12:12
 52/132 A kérdező kommentje:
*1
2013. máj. 7. 12:13
 53/132 anonim ***** válasza:
100%
Láttam én már olyan rendőrségi németjuhászt és malinoist, amelyik nem eresztett parancsra, sőt, olyat is, amelyik ráfogott a saját gazdája kezére. De ezek általában túlpörgetett jószágok és ritka kivétel, hogy ilyen történik.
2013. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/132 anonim ***** válasza:
85%
Most komolyan megint egy ilyen kérdésen megy a vita? Ki nyert volna, ha? A ha nem játszik. Adott kutyák és adott szituáció dönti el, hogy melyik nyerne. Melyik a dominánsabb, rutinosabb, van hogy az egyik fel sem veszi a harcot.
2013. máj. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/132 compactegon ***** válasza:
87%
kérdező! a "naugye egy németjuhász ebben is értelmesebb..." kijelentésedre nem lehet mit mondani. a NJ egy juhászkutya (tudod, a nevében is benne van), a staff pedig terrier, ember! hozzáteszem kevés okosabb kutyát láttam a miénknél (igen, jól sejted, staffordshire terrier), és még csak elfogult sem vagyok. más kérdés, hogy egy staff hajlamosabb önállóan dönteni, mint egy juhászkutya.
2013. máj. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/132 A kérdező kommentje:
"és még csak elfogult sem vagyok" pf xD
2013. máj. 7. 12:35
 57/132 compactegon ***** válasza:
100%

jólvan kisgyerek, megláttad a lényeget az a jó ;)

pff...meg ikszdé. sok agyatlan tinisztár :D

2013. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/132 A kérdező kommentje:
":D" ? xD sajnos nem tudom máshogy közvetíteni az arc kifejezésemet, az érzelmemet de ha jobb akkor szakadok....
2013. máj. 7. 12:41
 59/132 Firestorm ***** válasza:
60%

4 éves voltam,tehát kétlem,hogy az Én kutyám lett volna.

Még egyszer,talált kutya 2 hete volt nálunk,így még abszolút nem részesült abban a teljes nevelésben,mint amit egy kölyök kutyánál el lehet kezdeni. 2 évesre saccolta a doki.Független ettől az előző "gazdája" jól nevelte,ugyanis nem támadt senkit soha meg és el is lehetett engedni a kutyát,nem csatangolt el láb mellett illetve 2-3 méterre ment el anyuéktól.


"de tőle csak toporgás és "jajj, most mi lesz" mondatokat kaptam, segítséget nem."

Itt is ez állt fent elmondás szerint,hogy az a kedves felelősség teljes gazda csak toporgott és semmit nem lépett.

Ja az lemaradt,hogy ez a dobis többször is fel lett jelentve,de nem tettek semmit a rendőrök ellene.

Nem vagyok paprikás hangulatban csak nem szeretem,ha leócsárolják az olyan embereket,akik normális foglalkoznak a kutyáikkal,nevelve vannak (ami nem kevés energia és idő),és még az utcáról befogadott kutyáknál is elérjük,hogy szocializálva legyenek,ne támadjanak semmire.

2013. máj. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/132 anonim ***** válasza:
100%

hát nem tudom. mint már írtam velünk nemigen történt meg még ilyen ránkrohanós antiszoc szitu és remélem is nem is fog. a kutyám tuti megvédene, ismerem, tudom milyen. nem egy anyámasszony katonája, de attól még normális. akkor is lehetőleg megpróbálnám én megoldani a heylzetet. hát ha egy roti nekem esne, nyilván a 47 kilómmal azonnal a földre is kerülnék és akkor valószínű nem is igen gondolkodnék ilyenen hogy most úristen ezek ne verekedjenek össze. de szerintem ez azért teljesen más helyzet mint amikor csak egy kutya rohan felénk és máris hagyjam hogy az enyém verekedjen.


am az enyém is szájzáras volt de nagyon korán elkezdtük tanítani hogy parancsra eresszen. ezt vagy háromféleképpen tudja, legrosszabb esetben még magyarul is hiszen ha ilyen szitu lenne nem biztos hogy az itteni nyelven szólalnék meg automatikusan reflexből.


én nem értek egyet azzal hogy a pitek staffok olyan buták lennének. bár itt megint tulajdonképpen a foglalkozáson van a hangsúly. egy láncon leélt antiszoc állat nyilván nem gondolkodna csak nekiesne a másiknak.


am meg szerintem abszolút önvédelem és dominancia hőbőrgés között nagy különbség van. amit a kutya is tökéletesen felismer. pl. nem hiszem hogy attól anyámasszony katonája lesz mert én nem hagyom primitív módon hőbörögni (ami nem mellesleg egyértelmű jele lenne annak hogy nem gondol vezérének a kutya). minek? megoldom egyedül. majd ha jön egy olyan akkor meg majd jó falkaként együtt terítjük le az ellenséget nah...

2013. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!