Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffi és Német Juhászkutya...

Staffi és Német Juhászkutya bunyóból ki kerülne ki győztesen?

Figyelt kérdés
azért kérdezem mert ma sétáltattam a német juhászom és egy ember járt be nyitva maradt a kapu a staffi meg jött ránk sprintelve még szerencse hogy jó nevelt volt és vissza ment a gazdájához mikor visszahívta , és most is azon gondolkodok hogy mi lett volna ? staffinál 2 szer nagyobb és súlyosabb a német juhászom meg ugye a német juhászok harapás is erősebb mint a staffinak lehet hogy lenyomta volna a német juhászom?
2013. máj. 6. 23:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/132 anonim ***** válasza:
100%
07:44 az utolsó mondatodért kitüntetést kéne kapnod:D én se tudtam volna pontosabban fogalmazni!
2013. máj. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/132 Firestorm ***** válasza:
75%

Tegyük már hozzá,hogy a pit/staffi-knek rettentő nagy a fájdalomküszöbe!Ők nem fognak eloldalozni,hogy "Júj ez belém harapott és fáj"Sőt iszonyúan fürgék is.

Az meg,hogy buták és nem gondolkodnak oltári nagy baromság.Kedves kérdező max, TE vagy buta,hogy ilyenekben gondolkozol.Sokkal kitartóbb is a staff,sőt csak még egy okosság,ha elkapja valahol a nj-t nem ereszti,kapálózhat ahogyan csak akar,de nem fogja elengedni.

Még valami!Minek tetted fel a kérdésedet,ha nem bírod feldolgozni azt,hogyha valaki szerint egy nj-t oda verne egy staffi?Te megerősítésre vágysz,hogy milyen brutál kemény a német juhász,mert neked is az van...Nem kemény csak megnyugtatlak.

2013. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/132 anonim ***** válasza:
70%
Elottem kommentelonek van igaza!minden tekintetben egyet ertek vele!
2013. máj. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/132 anonim ***** válasza:
100%

A pit és egy amstaff/pit keverék lehet kitartóbb, de egy amstaff szerintem nem kitartóbb, mint egy németjuhász, legfeljebb rövid ideig jobban pörög, de hamarabb fárad.

A kitartott harapás pedig bizonyos helyzetben nagyon is rosszul sülhet el, ha a másik kutya is tud harapni. Én láttam már amstaffot kézben vinni az állatorvoshoz, miután összeugrott egy németjuhásszal. Több helyen kellett varrni, van ahol elég csúnyán kilátszott a hús, a németjuhász pedig karcolásokkal megúszta.

Azért összességében én is úgy gondolom, hogy az amstaff többször jönne ki győztesen.

2013. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/132 Firestorm ***** válasza:
28%

Ezt nem szívesen osztom meg,de muszáj vagyok.

Régen apukám talált egy stafford szukát az utcán,minden állattal,akár rágcsáló akár kan-szuka kutyáról volt szó jól kijött velük.

Viszont a környéken volt egy ugyanilyen típusú ember,mint a kérdező,hogy kinek a kutyája lenne a keményebb?!Az volt a szórakozása,hogy a dobermann kutyáját ráküldte más kutyákra.Sétáltatták anyuék (1994-es évben volt ez) póráz nélkül a jól visszahívható staffit.Nos jött ez a srác pórázról elengedte a kutyáját és ráküldte a miénkre.

Nos,azt kell mondanom,hogy a dobbermann-ból alig maradt valami,sajnos nem élte túl ezt a harcot.Annyira gyorsan történt az egész,hogy szétszedni sem lehetett őket,a stafford meg egyszerűen bekattant,nem hallgatott semmire és senkire,végül egy fával sikerült kifeszíteni a száját,hogy elengedje a dobit.

Az eset után sem támadt soha kutyára,macskára,állatra,gyerekre és emberre sem.Hozzáteszem egy szuka roti és kopó keverékkel volt együtt tartva,ahol a roti mix volt a domináns kettejük közül és köztük is volt verekedés ott a roti tette földre a staffordot,aki meg is adta magát (vér nem folyt soha).Aztán kialakult köztük az alfa nőstény soha nem bántotta a roti többé a staffordot.Bár a rotiban az volt jó,hogy az a "levegőben" megállt,ha rá lett szólva.

2013. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/132 anonim ***** válasza:
100%
Sok történet van ilyen is, olyan is. Én személy szerint a dobermant nem tekintem kemény kutyának. Azt a barmot, aki viszont ilyet játszik, hogy ráereszti a kutyáját másokra, fel kellett volna jelenteni. Sajnos a kutyája bánta az esetet.
2013. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/132 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én pont ezt a bekattanást nem szeretem ezekben a fajtákban. Ráadásul hozzá nem értő gazdák kezében, akik még csak közbe sem mernek avatkozni, mint ahogy itt is történt. Ahhoz, hogy egy kutya megöljön egy másikat, nem 10-20 másodperc kell, hacsak nem oltári nagy a méretkülönbség.
2013. máj. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/132 Firestorm ***** válasza:
70%

Nem hozzáértő?Vicces.Mint mondtam talált kutya volt.Egyértelmű,hogy megvédi magát,ha rátámad egy másik kutya.Hozzád is oda mennek jól szájon vágnak állsz tovább és kémleled a napsütéses reggelt?

Na most ki az a fogyatékos,aki benyúl 2 kutya közé?Maximum,ha a nyakbőrt elkapják és úgy próbálják szét szedni őket.Apám 1x nyúlt be 2 kutya közé 3 ujja eltört,plusz felszakadtak az ujjai,tetanusz és gipsz.

Ne mond már,hogy egy kutya leáll akkor,ha rászólsz,amikor éppen megakarják ölni.

Keményebb kutyánk is voltak egy staffordnál,tehát ezt a nem hozzáértést el is felejtheted,nem ismersz gőzöd sincsen semmiről,csak egy csivavával az oldaladon osztod az észt.Majd akkor okoskodj,ha kiképeztél rotit,dobit,pit-et,staffordot,bullmasztiffot,moszkvai őrkutyát,pumikat a keverékeket bele sem veszem,mert felesleges.

2013. máj. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/132 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit paprikás a hangulatod. Szokták mondani, hogy olyan a kutya, amilyen a gazdája, lehet ezért kattant be a Tiéd is? :-)

Állítólag megölte a dobit a kutyád és ugye úgy kellett a száját lefeszíteni a másik kutyáról egy bottal. Voltam már hasonló szituációban, amikor az én kutyám nyakán kapott szájzárat egy pit/staff keverék. Ilyen esetben le kell nyomni a földre, hogy minél kevésbé tudjon rángatni, marcangolni, nyugtatgatni kell és oda kell dugni a botot. A másik kutyával ilyen esetben nincs gond, hiszen lefogta a másik kutya. Egyszóval nem nehéz szétszedni őket. Egy nehéz dolog van, botot találni, ha épp nincs ott a közelben.


Az én kutyám leáll, ha rászólok. Pont ez volt a hülyeség ennél az esetnél, mikor elkapták a torkát, ugyanis túl korán avatkoztam bele, mert azt hittem a másik gazda is talpra esett, de tőle csak toporgás és "jajj, most mi lesz" mondatokat kaptam, segítséget nem.

Persze nem minden kutya ilyen, hogy leáll és sajnos pont ezeknél a fajtáknál van meg ez a "bekattanás". Ezért nem való mindenkinek.


Szóval most leszóltad a csivavámat? :-) Én szeretem őket, jópofa, olyan kis édesen szánalmas kutyusok.

2013. máj. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/132 A kérdező kommentje:
45! amit leírtál az ugyan úgy igaz a német juhászokra is csak az nem hogy fürgébb a staffi nála
2013. máj. 7. 12:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!