Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy 3 éves kora...

Normális, hogy 3 éves kora körül ellustult a kutyám, vagy van okom aggódni?

Figyelt kérdés

Régebben örökmozgó volt, itthon is egész nap jött ment, mikor kivittem, megállás nélkül dobálhattam neki a labdát, rohant mint a veszett utána. Mostanában nagyon le van nyugodva. Itthon szinte egész nap alszik, mikor kiviszem labdázni, visszahozza aztán ráfekszik a labadára és be a fűbe, alig akar moccani, kell noszogatni. Mikor eldobom a labdát mindig utánaszalad, csak aztán nem adja ide, hanem befekszik vele a fűbe.

Normális ez 3 évesen? Amúgy nem tűnik betegnek, eszik, meg minden, csak túl nyugodt(ahhoz képest, amilyen volt régen, nem lehetett lelőni)


2013. máj. 6. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
vidd el állatorvoshoz,biztos ami biztos.ha beteg akkor derüljön ki minél hamarabb.
2013. máj. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ha valóban nem beteg, akkor ennek az élettelenségnek más oka is van. Valami rendszerváltozásnak be kellett állnia.
2013. máj. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem normális, lehet, hogy az időjárás miatt ilyen passzív. Az én kutyám is 3 éves és amilyen hiperaktív szokott lenni, ahhoz képest most elég nyugodt, ha lehetne, egész nap a házban hűsőlne. Bár régebben se tartott 3-4 percnél a labdázás, mióta beköszöntött a hirtelen jött nyár, nem nagyon akar játszani a labdával.
2013. máj. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a helyzet,bár ő egyik napról a másikra változott meg.1,5 éves örökmozgó,nyüzsgős kutya volt.Majd örökbe fogadtunk egy 3 hónapos kiskutyát.Attól a naptól kezdve,ahogy hazahoztuk a picit,a nagynak mintha leesett volna,hogy ő már "felnőtt" és meg kéne komolyodni.Azóta a kicsi örökmozgó a nagy pedig mérsékelten megfontoltan rohangál.Ha pl. labdázunk a kertben és a nagy megunja,befekszik a fa alá.A kicsi az kifulladásig kergeti a labdát,sokszor nekünk kell leállítani,mert ő a túlhajtásig játszana.


Ha nincs egészségügyi baja,szerintem akkor csak annyi történt,hogy "beért" agyilag.Felnőtt :)

2013. máj. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fajtája?
2013. máj. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Erre gondoltam én is legelőször, de mi van ha keverék?
2013. máj. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

"Mikor eldobom a labdát mindig utánaszalad, csak aztán nem adja ide, hanem befekszik vele a fűbe. "


engem inkább ez a mondat ragadott meg. tehát mozog ő csak nem a te kényed kedved szerint. ha nem akarja odaadni a labdát akkor nyilván más oka van. gondolok itt ilyesmire hogy az az "övé" és ezért nem akarja odaadni. a rangsorbeli helyzetekben minden rendben?

2013. máj. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
kicsit pörgesd föl a labdával:) Te is mozogj, beszélj hozzá, legyél aktiv.
2013. máj. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ez lehet a meleg miatt is, meg lehet amiatt is, hogy te túl passzív vagy a játék során.

Az én kutyám sem nagyon akar játszani, ha kimegyek hozzá, és csak úgy dobálom a labdát, de igazából nincs sok kedvem, csak kimegyek, hogy kicsit mozogjon, akkor ő is egyszer kétszer elszalad, és ennyi.

De ha úgy megyek ki, hogy én is játszani akarok, akkor ő is pörög.

Ugyan ez volt múltkor a suliban a pályán, fáradt voltam, nem nagyon volt kedvem futkosni, de mivel imádja, ezért nem hagytam ki azt az alkalmat sem, de ahogy én kedvtelen voltam, úgy ő is... pl ugró akadálynál sem ugrott, hanem egy öregkutya módjára, komótosan nekisétált az ugróakadálynak, leverte, és sétált tovább:) elég komikus látványt nyújtott.


Szerintem próbálj meg vele estefele játszani, amikor hűvösebb van, meg pörögj te is egy kicsit, hogy neki is kedve legyen.

2013. máj. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
keverék
2013. máj. 7. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!