Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan etessem meg a kutyámat?

Hogyan etessem meg a kutyámat?

Figyelt kérdés
Amikor adok neki kutya tápot , akkor öntsek be az ételébe vizet , hogy a kutya táp puhább legyen?Mert olvastam hogy az jobb a kutyáknak.Lehet szárazon is adni neki , nem lesz baja tőle?

2013. máj. 7. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja ha száraz. az emberek 90%a úgy adja.
2013. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bazseee_ ***** válasza:

Tipikus Magyar mentalitás ha az emberek 90% kútba ugrik akkor már én ne hogy már ne ugorjak xD hülyeség...

jól olvastad a kutyáknak egyértelmű hogy jobb áztatva

Ha szárazzon rakod elé akkor a táplálék alacsony víztartalma miatt növekszik a vízszükséglet , tehát ezeknél az ételeknél több ivóvizet kell biztosítani , de a nagyobb vízszükségletét nem mindig pótolja teljes mértékben és emiatt túlterhelődhet a veséje. tehát ha kutyádnak jót akarsz nem szárazon adod vagy is adhatod hiszen mindent lehet adni mindent lehet csinálni de nem biztos hogy a kutyának jót tesz

2013. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sippara ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a "sima" száraztól. Ha túlságosan habzsol, akkor ajánlott vízzel nyakon önteni az egészet, de azt is csak azért, mert a vízből halászás önmagában lelassítja az evést. Ha ilyen problémátok nincs, akkor nyugodtan mehet szárazon, viszont fokozottan figyelj rá, hogy mindig legyen előtte friss víz.
2013. máj. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is mindig megáztatom amióta azt hallottam hogy köhögve eszik , meg tenyésztő ismerősöm is mondta hogy áztassam mert akkor nem a gyomrába dagad bele a táp . szerintem is áztass !
2013. máj. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van amikor áztatom, de van amikor nem. Az én kutyám lassan eszik megrág minden falatot, így a fogkövét is leszedi a száraz ha esetleg lenne.
2013. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan: ha sose rágja a száraz kaját, akkor fogköves lesz, begyullad az ínye és kipotyognak a fogai. És most ne gyertek nekem a csonttal, nem lehet neki minden nap csontot adni, mert szorulást kap.
2013. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A száraz tápot sem a szemfogaival, sem a mögötte lévőkkel nem rágja a kutya, hanem bekapja, hátul, az őrlőkkel roppant egyet és lenyeli. Száraz táp sosem fogja a szemfogakat pl ledörzsölni a lepedéktől. Fogtisztításhoz, karbantartáshoz olyan kell, amibe a kutya többször bele tudja mélyeszteni a fogait. Vagyis ledörzsöli a fogfelszínt.
2013. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!