Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be lehetne tiltatni Budapest...

Be lehetne tiltatni Budapest belvárosában a kutyatartást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokaknál már a felvetés kiveri a biztosítékot, de...

Nekem is mindig volt kutyám, így tudom milyen tartani és nagyon szeretem őket. Most nem a szokásos "a kutyának is rossz a kis lakás" szövegre gondolok, hanem arra, hogy szerintem undorító, hogy bárhová megyek a városban mindenhol az ürüléket (még ha esetleg felszedik akkor is marad ott) és a hugyot kell kerülgetnem, nem beszélve a szagáról.


Miért engedik olyan lakásokban a kutyatartást, amelyikhez nem tartozik önálló zárt kert?!

Mi lenne egy erről szóló népszavazás eredménye szerinted?!



2013. máj. 8. 06:17
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

"Undoritó az egész belváros, és büdös a kutyapisitől"

Aha, mert az nem undorító, hogy a belváros tele van hajléktalanokkal, qrvákkal, részegekkel, és cigarettacsikkekkel.

Először talán ezekkel kellene valamit kezdeni. Szerintem ez sokkal nagyobb probléma.

2013. máj. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
89%

A szar kérdéssel egyetértek, és azzal is, hogy ne pisiljen bárhova a kutya. Az enyém sem pisilhet bárhova. Egyszerűen csak rá kell szólni és kész. Egy idő után megtanulja, hogy hova lehet és hova nem.

Inkább a gazdák hozzáállásán kéne változtatni, mint sem a kutyatartást betiltani. Ezért is lenne jó ötlet egy tanfolyam elvégzéséhez kötni. Ha jól tudom Svájcban ez így is van.

Utálom az ilyen gazdákat, mert miattuk van a sok szigorú szabály, amit a rendes kutyatartók is megszívnak.

Én törpe uszkárt tartok lakásban, de nem a belvárosban. A közelben van rengetek park és a Gellért hegy, napi 3 órát lent vagyunk, szóval nálunk nem gond a séta.

2013. máj. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Én régen Pesten laktam, 12 éve költöztem el, és kb 3-4 havonta járok fel rokonokat látogatni a belvárosba.

Nagyon elszoktam a pesti szagtól, és érdekes, hogyha felmegyek Pestre észre se veszem a kutyapisi szagot, hanem inkább a sok járműnek a bűzét érzem, és azt, hogyha fél órát eltöltök a szabadban, akkor a por úgy rárakódik a bőrömre, hogy kénytelen vagyok egy gyors zuhanyra.

Szerintem ez az undorító, és nem az, hogy a kutyák pisilnek/kakilnak...

Az, hogy egy kutya lepisili a ház oldalát nem értem, hogy miért olyan nagy probléma, mivel hogy elpárolog, és a szabad levegőn nem érezni a szagát, ezt szerintem már csak a sok "kutyaellenes" magyarázza bele... mivel a Pesti szag mindent elnyom.

Egyedül akkor érzem/éreztem a pisiszagot, amikor lementem egy aluljáróba, de ott se a kutyák pisilnek.

Ilyen elvekkel ki kéne tiltani a madarakat, főleg a galambokat, mert sokkal több ürüléket hagynak mindenhol, ablakban, járdán, kocsin, sőt, ha szerencsés vagy a fejedre is pottyanhat egy adag.

A kutyaürülékről sem a kutya tehet, mivel, hogy valahol neki is ürítenie kell, ez csak a gazda hibája, hogy nem veszi fel.

Én vidéken lakom, és a legkietlenebb füves pusztán is felszedem, mert vagy ara gondolok, hogyha legközelebb jövök, ne lépjek bele, vagy gyerekek is szoktak menni ezekre az üres területekre bújócskázni, fogócskázni, és nem örülnének neki, ha az én kutyám kakijában csúsznának el...

A vizsgához kötés is egy akkora baromság, hogy nem hiszem el, hogy ti ezt nem látjátok át... Milyen vizsga? megkérdik, hogy hogy ürít egy kutya? vagy mi a teendő, ha a kutyám egy téglát fektetett a városban? Ugyan már, ez akkora baromság, hogy szerintem már minősíti a kitalálóját...Ha az emberekben lenne egy csöppnyi empátia a többiek felé, akkor felszedné a kakit, de a másik tábornak se kéne mindig a kutyásokat csesztetnie.

Az egy lehetséges dolog lehetne, ha pl egy közterületes vagy egy rendőr, ha kutyát sétáltató embert lát, akkor kérjék meg, hogy mutasson fel valamilyen zacskót/tárolóeszközt, amivel az esetleges kutyaürüléket felszedi, ha nincs, akkor egy pl 5000 ft-os helyszíni bírság.

De, még ez sem lehet megoldás, mert sok ember elvinne egy tucat zacskót, és ebből egyet se használna... de még mindig jobb ez a felvetés, mint hogy tiltsák ki a kutyákat...nem is értem...

De, tovább nem fejtegetem a véleményem, mert már így is egy kisregényt írtam, de írhatnék még erről akár 20 oldalon is.

2013. máj. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Ennél már csak az a szánalmasabb, hogy a Balatonba nem mehetnek be a kutyák, mert belepisilnek/kakilnak a vízbe. Aha, a kutyák pont a Balatonban intézik el a dolgukat. Szerintem aki ezt kitalálta, az még nem gondolkozott el azon, hogy az iszap miből van...
2013. máj. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Az már csak egy kósza ötlet a fejemben, hogy esetleg a sok közmunkás takaríthatna is... Bár a belvárosi házak nagy részének a fal aljáról tégláig le van málva a vakolat, igaz, hogy azt nehéz takarítani. De mondjuk egy slaggal lemoshatnák őket hetente. Sok ház közös képviselője meg is teszi ezt.
2013. máj. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az az ember aki úgy vesz kutyát hogy panelban lakik azzal nincs semmi baj. De amikor olyan helyen lakik, ahol több km-es körzetben egy árva fűcsomó sincs, nos... az az emberi önzőség...Nincs mit hozzászólnom ehhez, korlátozni nem lehet, de én biztosan nem szavaznám meg.
2013. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

"A feltételhez kötés tényleg jó ötlet lenne, bár kérdés, hogy ezt elsajátítani melyik kutya képes."


BÁRMELYIK kutya képes elsajátítani BÁRMIT.

Hidd el, nem olyan nagy truváj, ha kettőnk közül én vagyok a domináns, akkor egészen egyértelmű, hogy ő nem jelölhet meg bármit, ahogy pl. a lakást sem. Egy pisilj vezényszó sem olyan nagy ügy, mikor elkezd pisilni, mondom neki hogy pisilj, ha befejezte a szájába nyomok egy virslikockát. Néhány hét megoldani, hogy a kutya szabályként értelmezze, csak olyan helyeken kell szólnom neki, ahol nem teljesen egyértelmű a helyzet, mert mondjuk borostyán fut a betonkerítésen és alatta is beton van. Na ilyenkor rámnéz, én meg mondom, hogy nem, vagy pisilhetsz.

Kizárólag a gazdán múlik. És borzasztóan zavar, hogy a legtöbb gazda a minimális nevelést, és az alapvetően elvárható normális életmódot sem képes biztosítani a kutyának, és ennek mi normális kutyatartók isszuk meg a levét.


Nagyon nagyon elegem van, hogy a póráz végén őrjöngő bishon gazdája üvölt velem, hogy azonnal fogjam meg a láb mellett sétálva rám figyelő másik kutyát totálisan ignoráló kutyát, rossz esetben még azt is közli, hogy tegyek rá szájkosarat.

Tele van a tököm, hogy minden parkból kivagyunk tiltva, mert a sok paraszt nem képes felszedni a kakit.

Az éttermekből ki vagyunk tiltva, mert a többség nem tudja megmondani a kutyájának, hogy ne kéregessen ugatva a szomszéd asztalnál.


Hidd el, hogy engem jobban zavar ez az egész helyzet, mint téged, mert én vagyok az, aki lépten nyomon szarba lép, miközben bemegy a bokorba felszedni a szart, és én vagyok az, akire megvetően néznek a kocsikeréken csordogáló kutyapisi miatt, holott az én kutyám sosem pisilt oda, és amikor a másik kutyásnak odanyújtok egy zacskót, hogy ugyan szedje már össze a kutyája után, akkor velem ordít, hogy szedje össze azorbánviktor.


Lehet, hogy radikális vagyok, de igen én úgy kezdeném, hogy mielőtt kutyát vesz vizsgázzon le olyan alap kérdésekből mint hogy:

Ön szerint normális-e, hogy kutyák úgy élik le az életüket, hogy képtelenek a fajtársaikkal kommunikálni?

Ön odaengedné-e a visszahívhatatlan kutyáját a bolt előtt nyugodtan várakozó, ajtóra figyelő kutyához.

Ön szerint muszáj-e a kutyának feltétlenül a lépcsőház összes neszét percekig tartó ugatással konstatálnia.

Ön szerint mik az alapvető szükségletei egy kutyának? Tudja-e, hogy az ön által választott fajtát eredetileg milyen célra tenyésztették?


Aztán ha ezen átment, akkor a kutya egy éves kora körül jöhet a kötelező gyakorlati vizsga, ahol megnézik, hogy idegroncsot nevelt a kedves delikvens, vagy kutyát.

2013. máj. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
93%

Jajj és azt még hadd tegyem már hozzá, hogy kutyásként azt is gusztustalannak tartom, hogy a kutyások (mint ahogy általában a magyarok) itt is azonnal másra kezdenek mutogatni. Mer' a csikkek, mer' a csövesek, mer' az ember is odahugyozik, mer' a közmunkaprogram.

Emberek, ideje lenne felébredni. Ha változást szeretnél a világban, akkor kezdd a változást magaddal. Tudod mit tudsz tenni az ügyben? Nem dobod el a csikket, nem hugyozol az utcára, és a kutyádat is kulturáltan másokat nem zavarva tartod.

A mi környékünkön mi kutyások rendszeresen takarítjuk a teret a csövesek szemetétől, a városgazdálkodás meg ad hozzá gereblyét.

Azért rohan ez az ország a vesztébe, mert ahogy itt is látszik, mindenki másra mutogat, mástól várja a segítséget. Talán el kellene kezdeni végre cselekedni és példát mutatni. A világon senki más nem tudja megoldani a problémákat, csak és kizárólag ti, meg én, meg mindenki egyénileg először a saját háza táján, aztán ha az már nagyon jól megy, akkor lehet az utcában, a kerületben, a városban, az országban.

2013. máj. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez igen! Köszönöm 17-18-as, hogy ezt ennyire tökéletesen megfogalmaztad!
2013. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: én írtam a közmunkaprogramot. Miért lenne ez másra mutogatás? Tény: a kutyák ott vannak, ott élnek, ahol. Tény, hogy hugyozniuk kell. Tény: sokakat zavar a betonon a húgyfolt. Megoldás? Takarítsunk többet. Hol a húgy? Az utcán. Kinek kéne azt takarítania? (Madárszarostól, emberi hányásostól, gyros papírostól, sörfoltostól)? Az önkormányzatnak vagy a fővárosnak. Mi a legolcsóbb munkaerő? A közmunkás. Azt mondd már meg nekem, mi nem tetszik neked ebben. Amúgy a kutyáimmal szerencsére kb 2 évente keveredek Pestre, akkor is többnyire a külvárosba, úgyhogy nem mi szarjuk össze. Viszont szerintem nem az a megoldás, hogy kitiltjuk/kiírtjuk a kutyákat, mert csomó ember nem szabad választásából lakik Pesten, hidd el, én is baromira örültem, hogy 20 év után megszabadultam abból a koszos-büdös lyukból, ahol felnőttem a VI. kerületben. Tudod, mire vágytam? Hogy egyszer legyen egy szobám, ahonnan az ablakon kinézve látom az eget... Ezért nem az embereket kell hibáztatni, akik ott élnek.
2013. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!