Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be lehetne tiltatni Budapest...

Be lehetne tiltatni Budapest belvárosában a kutyatartást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokaknál már a felvetés kiveri a biztosítékot, de...

Nekem is mindig volt kutyám, így tudom milyen tartani és nagyon szeretem őket. Most nem a szokásos "a kutyának is rossz a kis lakás" szövegre gondolok, hanem arra, hogy szerintem undorító, hogy bárhová megyek a városban mindenhol az ürüléket (még ha esetleg felszedik akkor is marad ott) és a hugyot kell kerülgetnem, nem beszélve a szagáról.


Miért engedik olyan lakásokban a kutyatartást, amelyikhez nem tartozik önálló zárt kert?!

Mi lenne egy erről szóló népszavazás eredménye szerinted?!



2013. máj. 8. 06:17
1 2 3 4
 31/40 Szilvi & Argos ***** válasza:
73%

Tökéletesen osztom a 84%-os, hosszú válaszokat adó véleményét! :)

Ha arra várnánk, hogy mások mikor tesznek ezt vagy azt, nem fejlődne a világban semmi!

Évről évre egyre több kutyás szedi fel az ürüléket a környezetemben...még a csak pórázon sétáló kerti kutyák gazdái is, akik idősek, s még a szomszédos Duna partra sem tudják átvinni az ebet...


Másik végéről nézve a dolgot, egyre több kutyát tartanak az emberek...egyre inkább nő azon kutyatartók száma, akik divatból, küllem alapján vállalnak kutyát és nem tudják kielégíteni az igényeiket. Akár kertbe, akár lakásba veszik is a kutyát, a nevelés és mozgatás hiánya okozza a szökéseket, egész napos ugatásokat, engedetlenséget.


Ha udvariasan szólunk a figyelmetlenségekért, előbb-utóbb változik a szemlélet. Például néhány héttel ezelőtt egy fiatal nő lazán végignézte, ahogy a parkolóban a kan kutyája egy kocsi elejét pisilte le. Szóltam, hogy azért ezt nem kellene hagyni a kutyának, mert csúnyán károsítja a karosszériát. Erre mondta, hogy természetesen nem szokta hagyni, de most le sem pisilte, csak a földre ment...de MEGKÖSZÖNTE, hogy szóltam...


Azt nem szeretem, hogy minden talpalatnyi zöld területről kitiltják a kutyásokat...a kijelölt futtatók sem megoldások sztem teljesen.

Úgy látom magam előtt, hogy a kutyások a park elején a kutya wc-ben elvégeztetik az állattal a dolgukat, majd pórázon/póráz nélkül (neveltségtől függően) sétálnak, játszanak, piknikeznek a kutyákkal a nem kutyásokkal együtt. Nem lehetetlen, csak ODAFIGYELÉS kérdése!!!

Egy normális kutyásnak alap dolog, hogy mielőtt a full betonos városrészbe viszi a kutyáját, ahol egy fűszál sincs a földön, zöld részen megsétáltatja a kutyáját, hogy el tudja végezni a dolgát.

Pl. mikor bemegyünk Pest belső részébe a kutyámmal, a zöld területeken (akár kutyák számára tiltott park szélén :D )elküldöm dolgát intézni, azt felszedem és bent a zsúfolt-betonos részen NEM ÜRÍT SEMMIT!!! Egyszerű, nem???

2013. máj. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Szilvi, ti nem bent laktok a belvárosban. Laktam az V. és a VI. Kerületekben (akkor kutya nélkül), és vannak részek, jó 20 perces körzetben, ahol tényleg nincs fű! Pl az Izabella utcában laktam. A Podmaniczky sarkán van egy futtató, meg ott az Andrássy út, de ott meg reggel borzasztó szmog van, viheted a Városligetbe a kutyát, kb fél óra alatt érsz oda gyalog, ha a reggeli sétát akarod elvégezni, szerintem te se kényszeríted arra a kutyádat, hogy fél órát gyalogoljon az éjszaka után, mire egyet üríthet. Ja, akkor ne tartson kutyát, igaz? Szerintem még mindig jobb a menhelyes/sintértelepes kutyáknak, ha a belvárosban laknak szerető gazdival, mint ha elaltatják őket. Nagyon örülök, hogy elköltöztem onnan, de teljesen megértem az ott élő kutyásokat, mert tényleg semmi megoldás nincs: a kutya vagy a házfalat pisili le, vagy az autók kerekét. Hobbiból meg senki nem olyan hülye, hogy a külvárosból a belvárosba vigye sétálni a kutyáját. Nyilván csak az pisil ott, aki ott is él. (A szart meg egyre többen szedik fel, de a pisivel szerintem nem lehet mit csinálni.) aki meg azt mondja, hogy azt a pár fát pisilteti le a kutyával, ami ezeken a helyeken található: csóró fák annyira kevesen vannak, a beton alatt van a gyökerük, ott állnak a szmogban, koszban, egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy ezt a pár életéért küzdő fát vizeltessem le a kutyámmal. Azok a fák az egyetlen zöld felület ezeken a helyeken, ha napi 100 kutya lepisili, kipurcannak. Azok is élnek... Engem amúgy baromira nem zavar, ha a kocsim kerekét lepisilik, pedig nem ócska az autóm. Nem azt mondom, hogy örülök neki, de ez a belváros, nincs mit tenni. A szart természetesen össze kell szedni.
2013. máj. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
74%

Ez szép és jó igazad van.

De azért azt megtanítani mondjuk egy kan kutyának, hogy csak a kijelölt helyre pisiljen... Mert azt hogy a betonra sem, az oké, azt meg lehet. de hogy van olyan zöld ahova lehet, van olyan ahova nem, azt szinte kizártnak tartom. Egy kan kutya nem kérhet engedélyt minden egyes jelölés előtt...

2013. máj. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Engem a csövik, kéregetők, szotyi-cigi köpködők, és a viselkedni egyáltalán nem tudók sokkal sokkal jobban zavarnak. Az esti, hajnali részegekről és a hányásokról, széttört üvegekről nem is beszélve. Persze ez nem menti fel azokat az egyéneket akiknek annyi esze van hogy hadják hogy a házuk előtt rohajdon a tűző napon kutyájuk több napos termése. Mint kutyást, engem is felbosszant hogy annyira nincs ingere hogy simán ott hagyja a 100 fokos betonon a gyurmát, és látszik hogy a kutya mindig arébb megy 20 centit. A pisi nem látszik mert az azonnal elpárolog. De hogy embereknek ennyire ne legyen kúltúrájuk... mondjuk ezek pont azok az emberek akik miatt le van gettósodva a belvárosi gang...
2013. máj. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

"gyereket kutyával összehasonlitani a legnagyobb baromság. Aki itt fröcsög a gyerekekre, az nem volt gyerek gondolom"


Nem a gyerekekkel van probléma, hanem a "kedves" szülökkel...

2013. máj. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Valaki kitért itt a gyerekekre, hogy kutyákkal összehasonlítani baromság.

Nos, nem, mert egy kutya értelmi szintje kb egy 3-4 éves gyerekével van párhuzamban, és érdekes, hogy az én kutyám jobban nevelt, mint sok gyerek, akivel találkozunk.

Ha én olyanokat csináltam volna, mint amiket a mai gyerekek nagy része(pedig még 5-6 évesek) anyám vagy apám olyan pofont adott volna nekem, hogy a betonon csúsztam volna 2 métert.

Éld és mondd, a múltkori példám, amikor egy kisgyerek odajött hozzám, nem köszön, rám se néz, és megakarta simogatni a kutyát, aki előtte jött ki a helyi tóból, szóval csurom vizes volt!

Mondtam neki, hogy ne simogassa meg, hanem várja meg anyukáját, és kérdezze meg, hogy megsimogathatja-e, mert a kutya eléggé csatakos volt, nem akartam hogy összemocskolja a gyereket, aztán meg a szülei essenek nekem.

Erre a reakció az volt, hogy a "kurv@ anyád, megütötte a kutyám, és elszaladt, úgy, hogy a szülei kb 6-7 méterre voltak tőlünk.

Utána kiabáltam, hogy gyere vissza fiacskám, mert ezt nem úszod meg ennyivel, az anyjával közölni akartam a tényeket, de addigra ő is oda ért, és nem kért elnézést, nem mutatott sajnálatot a drága anyuka, hanem még én lettem leb*szva , hogy miért nincs a kutyán szájkosár, hogy a gyerek azért ütötte meg a kutyát, mert az megtámadta, és hogyha nem takarodok onnan haza, akkor rám hívja a rendőröket. illetve, hogy én hogy veszem a bátorságot, hogy az ő gyerekéhez elkezdtem beszélni, még az elején barátságosan, mert akkor a gyerek azt fogja hinni, hogy mindenkihez oda lehet menni. Az apuka meg a háttérben egy padon ült, és mereven nézte a semmit...


Akkor ez mi?

Az én szerencsétlen kutyám meg végig a lábam mellett ült, és hallgatta az eseményeket.

Na, akkor ki az idegesítőbb a gyerekek, és az agyhalott szüleik vagy a kutyák?

2013. máj. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott apuka azt gondolhatta magában:

-Úristen, ehhez mentem én feleségül, ennek szültem én gyereket, evvel akivel még az utcára sem lehet kimenni, és nem hogy velem de másokkal sem tud együtt élni... :D


Meg ez milyen hülye szöveg már hogy a gyerek önvédelemből üti meg a kutyát? Azt kellett volna visszakérdezni hogy

-Na anyukám és a gyereket ki tanította meg ilyen szépen beszélni, kitől látta azt hogy csak úgy megütünk akárki mást, pláne egy kutyát?


A gyerek ilyen idősen még csak másol, azt mutatja kifelé a szituációkban amit otthon lát.

Gondolom apuka azért nem foglalkozott az egésszel mert otthon is ugyan ez megy, ráadásul ő húzhatja a rövidebbet.

Ott válás lehet hamarosan...


Egyébként tényleg az én gyerekkoromban ilyeneket nem csinálhattunk, de nem is csináltunk mint a maikak.

Ezt meg ügye avval lehet magyarázni hogy kevesebb idő jut egymásra, a gyerekre, sokkal streszesebb a világ mint volt ezelőtt 20,30 évvel. Annak idején is voltak bunkók, csak akkor még elvoltak nyomva :) Most meg mindenki azt csinálhat amit akar.

2013. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
23:18 a szuka kutyák is jelölgetnek, úgyhogy erről ennyit. Az én szuka kutyáim minden fontos helyen felemelt lábbal pisilnek, és nem azért mert bajuk van, hisz ha csak a kertben vagyunk akkor nem csinálják. Én teljes mértékben a kutyakiképzés mellett vagyok, de szerintem az már morbid, hogy csak parancsra végezheti a dolgát, én nem egy gépet akarok tartani.
2013. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

23:18 vagyok.

Bocsi, nekem kanom van, szukám még sosem volt, azt hittem ők nem jelölgetnek annyit. :)

2013. máj. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

Mivel előttem leírtak majdnem mindent, ezért nincs sok hozzáfűzni valóm a dologhoz. Egy kutya értelmi szintje tényleg egy kisgyerekével egyenlő, ezért szoktunk általában párhuzamot vonni a kettő között.

Viszont az, hogy a múltkori sétánknál (és nem Bp) anyuci elküldte a kislányát a házfalhoz pisilni, az nálam is kiverte a biztosítékot, főleg hogy csóri kislányon harisnya volt és azt se tudta, hogy oldja meg a dolgot anyuka meg nagy nehezen vette a fáradtságot és elszakadt a nagy traccspartiból megpisiltetni és megkakiltatni a kölyköt. Amikor odamentem, hogy mi lenne akkor, ha ő is felszedné a szart a gyerek után csak pislogott és még neki állt feljebb, hogy én miért ide pisiltetem a kutyákat, mert a gyerekpisi az rózsavíz, a kutyahugy meg undorító és fertőző. A szar meg ottmaradt.


Tényleg az lenne a legjobb, ha végre kompromisszumokat tudnának kötni a kutyások-nemkutyások, gyerekesek stb, és végre normálisan együtt tudnának élni.


Budapestről meg nem kell kitiltani a kutyásokat, hanem végre helyre kéne tenni azokat a kutyatartókat akik tesznek ezekre a dolgokra és a normálisok szívják meg miattuk.

2013. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!