Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be lehetne tiltatni Budapest...

Be lehetne tiltatni Budapest belvárosában a kutyatartást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokaknál már a felvetés kiveri a biztosítékot, de...

Nekem is mindig volt kutyám, így tudom milyen tartani és nagyon szeretem őket. Most nem a szokásos "a kutyának is rossz a kis lakás" szövegre gondolok, hanem arra, hogy szerintem undorító, hogy bárhová megyek a városban mindenhol az ürüléket (még ha esetleg felszedik akkor is marad ott) és a hugyot kell kerülgetnem, nem beszélve a szagáról.


Miért engedik olyan lakásokban a kutyatartást, amelyikhez nem tartozik önálló zárt kert?!

Mi lenne egy erről szóló népszavazás eredménye szerinted?!



2013. máj. 8. 06:17
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nem kell kitiltani a kutyásokat, meg kiirtani a kutyákat, de azt sem hiszem, hogy az adóforintjaimat arra kell költeni, hogy utánatok takarítsanak. Ha én meg tudtam tanítani a kutyámnak, hogy csak zöldben pisiljen, akkor más is meg tudja tanítani. Igen, mikor az irodában vagyunk, van, hogy három utcát kell sétálnom, mire találunk egy fát amit lepisilhet, de nem ettől fog elkopni a cipőm talpa és ettől még nem fogom megengedni neki, hogy a betonon pisiljen.

A gyros papít nem kell eldobni, sőt a szemetelést is lehetne büntetni. Egy-egy ház körül az utcát amúgy nyugodtan kitakaríthatja egy óra alatt a lakóközösség, annak még csapatépítő ereje is van.

Nem megtiltani kell dolgokat, és nem is arra várni, hogy majd megoldja a problémát más. Felelős egyénekre van szükség, akik tudatosan állnak a világhoz.

2013. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Az utcát akkor is kell takarítani, ha nincs lepisilve. Ha normálisan takarítanak, minden tiszta lesz. Amúgy nekem is vannak adóforintjaim, tudod?:) a kutyások is dolgoznak és adóznak! És a mi adóforintjainkból is finanszíroznak olyan dolgokat, amik meg engem nem érintenek. Ez már csak ilyen közösségi dolog, bedobjuk az adónkat, és mindenféle dolgot központilag elintéznek belőle (vagy el kellene intézni belőle).
2013. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként meg ha megnézzük a Budapest belvárosi házakat, azok nagyobb részben körfolyosós házak, középen udvarral. Miért nem ott intéztetik el a kedves gazdik a kutyával a szükségleteit. ja mert ott fel kell takaritani, meg szólnak érte. Az utcán meg elfér a sok kutyapisi. és akit ez nem zavar, kivánom neki, hogy lépjen ki minden alkalommal ugy a ház kapuján, hogy mellbecsapja a kapun levő pisiszag.
2013. máj. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az is elég lenne,ha mindenki felszednė és lenne több futtató,meg a futtatókban gyakran cserélnék a talajt,mert iszonyat büdös.Ki sem írnának róla népszavazást.
2013. máj. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Ja, aztán tiltsuk ki a csöveseket is mert összesz*rnak mindent! Én a minap találtam magam szembe egy dolgát végző hajléktalannal a lezárt vasútállomáson, pedig még csak nem is a fővárosban lakok! Undorító! Aztán jöhetnek a gyerekek is! Elegem van a sok neveletlen kölyökből. Tegnap is nekem jött egyszerre 3, jól megtapostak és nem hogy nem kértek bocsánatot sem ők sem a szüleik, de még csak észre sem vették, hogy ott vagyok!

Aki szerint meg nem jó másra mutogatni attól megkérdezem neki milyen tapasztalatai vannak? Mert itt azt nézik hülyének aki úgy mond példát mutat. Mi a jutalom azért, hogy kiviszem sétálni a kutyám minden nap, felszedem a szemetet, gondozom, kutyaiskolába hordom stb? Az, hogy megfenyegetnek feljelentéssel a zaj miatt (amit az ő kutyájuk okoz), vagy állatkínzással mer mér kell egy szegény kutyának bejönni meg ülni, vagy egyszerűen csak lenéznek, hogy nekem fontos egy állat. Na kösz szépen!

2013. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
87%

"Amúgy nekem is vannak adóforintjaim, tudod?:) a kutyások is dolgoznak és adóznak!"


Te neked nem tűnt fel, hogy én is kutyás vagyok? Sőt, ideiglenes befogadó, iskolai oktató is. Nem a kutyások ellen beszélek.

Azok ellen a kutyások ellen beszélek, akik szerint nem az a baj, hogy a kutya lehugyozza a padot, amire adott esetben az anyuka letenné a gyerekét pelenkát cserélni, hanem az a baj, hogy az akárkicsoda (kádárelvtárs) nem takarítja le.

2013. máj. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

"Aki szerint meg nem jó másra mutogatni attól megkérdezem neki milyen tapasztalatai vannak?"


Nekem az a tapasztalatom, hogy ezzel a hozzáállással 100 emberből egyre lehet hatást gyakorolni. Az máris pontosan eggyel több, mint a semmi! Mióta kitakarítottuk a parkon, közülünk néhányan nem dobálják már el a csikket. Mások meg igen, de majd kitakarítjuk megint.

Az ismerettségi körömben már van két ember, aki nem szaporítótól vett kutyát és három, aki kutyaiskolába jár.

És a lépcsőházban a többség már nem fél a kutyámtól, hanem mosolyog, amikor kiadom neki az ülj be a lábam közé vezényszót, és a szomszédpk meg szoktak dícsérni, hogy nincs egyhangja sem a kutyámnak, sőt mivel tudok velük normálisan kommunikálni, és tudják, hogy kutyákat mentek, elég megértőek. Volt olyan ideiglenesem, akinek durva szeparációs szorongása volt és üvöltött. Jeleztem mindenkinek hogy ez a helyzet, egy hónapig kérem a türelmüket, nehéz lesz nekik is és nekem is. Elfogadták, sőt elismertek amiért ilyesmit bevállalok. És nem egy cuki kis kertvárosi lakóközösségről beszélünk, hanem egy 180 lakásos panelról.


Persze, szoktak beszólogatni, és én is fel szoktam idegesíteni magam, de ha csak azzal lennék elfoglalva, hogy itt minden szar, és miért nem oldja meg valaki más, hogy ne legyen szar, akkor inkább el kezdeném ásni a sírom.

És nekem sokkal több konfliktusom van felelőtlen kutyásokkal, mint nem kutyásokkal.

2013. máj. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

"amire adott esetben az anyuka letenné a gyerekét pelenkát cserélni"


És utána anyuka hova teszi a használt pelust? Természetesen a közeli bokorba dobja (mert kuka az mérföldes körzetben nincs)...

A múlt héten ücsörögtünk egy padon többen körülöttünk a kutyák... egyszer csak jött egy család (anya, apa, kis fiú) és tőlünk pár méterre a nem rég ültetett újjnyi vastag fát pisiltette le apuka a sráccal és a gyerek közben fogta a törzset és vadul rángatta... (pedig volt közkerítés is a közelben). Aztán mi voltunk a "felelőtlen kutyások" mert rájuk szóltunk...

2013. máj. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 zsuzsabazsa ***** válasza:
77%

Miért te talán önálló kertes házban laksz? Azért tetted fel ezt a kérdést.

Mert ha nem akkor szerintem fel sem tetted volna.

2013. máj. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
0%
gyereket kutyával összehasonlitani a legnagyobb baromság. Aki itt fröcsög a gyerekekre, az nem volt gyerek gondolom.
2013. máj. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!