Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam majd őket...

Hogy szoktassam majd őket össze? ( baba, kutya) többi lent

Figyelt kérdés

5 hét múlva szülök van és egy édes Bull terrierem (ez a fajta alapjáraton gyerek barát és nincs baja a gyerekekkel)

Már kutya oktatóval is beszéltem akivel 1 hetet töltött a kutyámmal a panzió részlegükön ő is adott tanácsokat de nem bánnám ,ha még sok ötletet mondanátok, Hogy is tehetném a kutyámnak könnyebé ,hogy új falka tagunk van akivel ő még nem igazán tud mit kezdeni! Aki volt már ebben a helyzetben leírná ,hogy ő ,hogy csinálta és a kutya ,hogy kezelte? ( barátságos,légynek nem tudna ártani,nagyon kíváncsi és néha kicsit féltékeny és eszméletlenül szeretni való )Előre köszönöm!



2013. máj. 10. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát első körben jó lenne egy alapos falkasorrend tisztázást csinálni, még a gyerek érkezése előtt, mert a problémák általában abból adódnak, ha a kutya akarja eldönteni, jöhet-e új tag a falkába, és ahogy elnézem a leírásodat, te ezt el is nézed neki, sőt, talán el is várod, hogy féltékenykedjen. Meg kell vele értetni, hogy semmi köze hozzá, hogy hány új kutyát, gyereket, aranyhalat vagy macskát akarsz hozni a házba, mivel ez a te falkád, a te élettered, neki nincs más választása, mint hogy ezt elfogadja.

Ha úgy állsz hozzá, hogy kinyalod a kutya fenekét, csak hogy szeresse a gyereket, azzal a lehető legrosszabbat teszed a kettejük kapcsolatának, mert a kutyának uralmat biztosítasz a gyerek fölött, holott ennek pont fordítva kéne lennie, a kutya tisztelje a gyereket. De ez elég összetett dolog, jó lenne szakemberrel beszélni (és nem mezei kutyakiképzővel, hanem olyannal, aki ebben a falka-témában otthon van).

2013. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk staffordunk van, szintén kenyérre lehet kenni :)

Lakásban él velünk, így meg se fordult a fejünkben, hogy elzárjuk a gyerek elől.

Mikor hazaértünk a kórházból megszagoltattam vele a lányomat és utána is szinte minden nap volt olyan, hogy leguggoltam hozzá kezemben a babával és hagytam, hagy szaglássza.

Igazából nem különösebben érdekelte, gondolom másabb lesz, ha már a gyerek tud vele kommunikálni valamilyen formában, így a kutya is csak egy bebugyolált csomagot látott belőle az elején.

Most 5 hónapos a lányom, még nem mászik, addig nem hagyom, hogy közvetlen kontaktusba kerüljenek.

Ha a földön játszik a gyerek, le van terítve egy pléd, a kutyának meg van mondva, hogy arra nem léphet, nincs ezzel gond.


Ha majd kúszik, mászik a lányom, úgyis mindenhová eljut, mindent bevesz a szájába, akkor már hagyni fogom a kutyát is, de az mindig is tilos lesz, hogy nyalogassák egymást, se a gyereknek, se a kutyának nem engedem ezt, minket se nyalogat a kutya sosem.


Arra figyeltem a kezdetektől, hogy a kutya érezze ugyanazt a törődést, mint szülés előtt, ne legyen féltékeny, mindemellett legyen tisztában vele, hogy a kisbaba is előtte áll a rangsorban, nem szabad egyetlen alkalmat se hagyni neki, hogy ezt megkérdőjelezze.


Én már alig várom, hogy 2-3 éves legyen a lányom és együtt labdázhassanak, fogócskázzanak a kutyánkkal!

2013. máj. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

A szülés előtt egy-két héttel mindennap szagoltass meg egy eldobható pelenkát a kutyussal. Hülyén hangzik, de mindjárt megérted. Amikor a kisbabát hazahozod, legyen rajta egy olyan eldobható pelenka, amit a kutyussal megszagoltattál. Így az illata ismerős lesz neki. Nyilván lesz új illat is.

Óvatosan kezdd összeszoktatni a kutyust a babával. Hagyd, hogy megszagolgassa, persze a baba arcát ne tartsd oda. Ne kösd össze a kutyát és a gyereket rossz emlékkel, tehát nem szabad rákiabálni, ha ott a baba például. Egy idő után teljesen megszokja, sőőőt őt is védeni fogja. Egy ismerősöm kisfia úgy tette meg az első tanuló lépéseket, hogy a kutya ott állt mellette, és belekapaszkodhatott. A kutya pedig finoman és lassan vezette. :)

2013. máj. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a a válaszokat!

Nem mezei oktatóról beszélünk!de mind1 ;)

Nem várom el a kutyámtól ,hogy féltékeny legyen... de van hogy az ami nem azt jelenti ,hogy ő a falka vezér nem is én vagyok a terhesség alatt kicsit kiestem ebből a férjem a falkavezér! Ami szerintem rendjén is van rám is hallgat de észre vehető ,hogy a férjemet tekinti a falkavezérnek rá nem is féltékeny soha. Anyukámra az de őt kb semmibe nézi a kutyám.

Igen én is ilyen tanácsokat kaptam már az elejétől kezdve amit vettünk a babának megmutatjuk neki és nem nyúlhat hozzá szét hagyunk egy két baba holmit és amíg érdeklődést mutat ott hagyjuk majd ha már nem érdekli akkor tesszük el így természetes lesz neki ,hogy ez ha le is esik nem az övé.Már a üres babakocsival együtt is sétáltatjuk néha. A játszó szőnyeggel is barátkozik de azt még gyakoroljuk mert a csipogás nagyon érdeklődővé teszi,de már egyre ügyesebb nem lép már rá csak a csipogást nem érti:) ezeket a tanácsokat kaptam az oktatótól és ő is mondta ,hogy szagoltassam meg vele a babát de ne erőltessem majd ha kutya akarja meg szagolja. Szóval akkor úgy tűnik más is így csinálta,csinálja a dolgokat! ami jó hír

én is már nagyon várom amikor majd együtt tudnak játszani:) további szép estét és köszönöm a válaszokat még egyszer!! Jó éjt

2013. máj. 10. 20:41
 5/5 A kérdező kommentje:
jah igen az arcához nem akarom még engedni majd de ha megakarja nézni szagolni nem fogunk rá szólni az biztos!
2013. máj. 10. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!