Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudjam, hogy megvédene-...

Honnan tudjam, hogy megvédene-e a kutyám az utcán ha valami gond lenne?

Figyelt kérdés
Nem az van hogy nem bízok benne, vagy hasonlók, de honnan tudja a kutya hogy én mikor vagyok bajban? És mit tesz? Ugat, vagy támad? Logikusan ha pl. én ki akarnék rabolni valakit nem egy kutyáshoz mennék oda, de ha megtörténik?
2013. máj. 10. 14:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19:36 kivételek vannak. A fajta viszont azért fajta mert az oda tartozó kutyáknak nagyjából egységes tulajdonságaik vannak. És vannak olyan kutyák akik nem kifejezetten őrző-védő célokra alakultak ki, de ennek ellenére van bennük ilyen ösztön. Viszont vannak olyan fajták akikben nincs, nem szükséges, és nem is szabad hogy legyen. Ezért van ennyi féle fajta, mert mind másmilyen. Ha minden kutya ugyanolyan jó lenne mindenre, akkor az ember nem válogatta volna ki a legjobbakat akikből kialakult egyik vagy másik őrző-védő fajta, terelő kutya, vagy vadász.
2013. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ja és: őrző-védőzni meg ugatni valakire, elkapni a kart minden kutya tud. A csivava is, meg a golden. De ez zsákmányszerő ösztön és nem őrző-védő. Persze a támadónak édesmindegy milyen okból viselkedik ijesztően a kutya, de azért mi ne vonjunk egy kalap alá mindent.
2013. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
mielőtt bármilyen vitába belefolynék (nem tudhatok én sem mindent) le tudnád nekem pontosan írni hogy mi is pontosan az örző védő? illetve mi a különbség aközött ha egy német juhász vagy egy akármilyen más fajta tanulja ezt?
2013. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A különbség nem a tanításban van, mindegyik kutya ugyanazt tanulja. A kutyaiskolai őrző-védő nagyon sok dologra jó (és tényleg nagyon jó a legtöbb kutyának, bár azt mondják a nagytestű pásztorkutyákat tilos csibészeltetni) csak arra nem, hogy igazi őrző-védőt tanítson. Elég ha csak logikusan belegondolsz. Mikor fog egy igazi támadó úgy viselkedni a valóságban mint a csibész? Szabályos módon botot lengetni meg karba, csibészruhába öltözni és mindent szabályosan csinálni? Az őrző-védőt magukba foglaló vizsgákon is minden lépés meg van szabva és mindig ugyanaz. Ez nem valós élethelyzet. Ami a versenyen tökéletes harapásnak bizonyul, az a való életben csak veszélynek teszi ki a kutyát, hisz mi sem egyszerűbb mint megütni, leszúrni stb egy olyan kutyát aki megtanulta, hogy fájdalom ellenében sem ereszt és nem mozog? Eleve ott hibádzik a dolog szerintem, hogy a (jó) csibész összebarátkozik a kutyával és játszik vele. Hol tenné ezt meg egy rossz ember aki bántani akar? És még sorolhatnám. Ezért van az, hogy még a kiképzett kutyánál sem lehet 100%-ra venni, hogy éles helyzetben is megteszi amit tanult. Nem, a különbség abban van hogy egy jó képességű őrző-védő kutyát ki lehet képezni igazi őrző-védőre addig egy olyan kutyát akiben ez nincs meg azt nem és szerintem tilos is. Mint ahogy egy vadászkutya sem birkákat terelni és így tovább. Mit gondolsz, a rendőr, katona kutyák úgy tanulják a dolgokat mint mi civilek az iskolában? Akkor nem sokáig élnének! Most már nem teljesen így van, de régen például a katona kutyákat egyenesen ölésre képezték. Ezt egy teszem azt goldennel sosem lehetne megcsinálni. Ha megszakadsz is benne, akkor sem. És ez így is helyes. Amerikában külön cégek vannak, akik személyvédelemre, területvédelemre képezik ki a kutyákat. Ha az iskolai elég lenne, akkor nem lenne rá szükség. Az őrző-védő tényleg nagyon jó, és hasznos is, hiszen az ember nem találkozik minden nap szembe profi bankrablóval vagy sorozatgyilkossal, és egy átlag rossztevő ellen hatásos, de csak azt akarom mondani, hogy nem teljesen azok az okai ennek az ott megtanult viselkedésnek amit gondolnak. De ez nem is baj, mert ha nem csak zsákmányszerzésből csibészel a kutya, akkor sokkal de sokkal veszélyesebb is, egy igazi fegyver, és az nem való mindenki kezébe.
2013. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

értem mire gondolsz. és akkor valóban igazat is kell adjak. nálunk megmondom őszintén pont nem ilyen barátságosan zajlottak az események. a csibésszel eleve abszolút nem haverkodtunk, eléggé rossz arcok is voltak, még mondtam is a páromnak hogy lehet a dutyiból hozatták őket . azt hittem hogy ez mindenhol így megy. én elsőnek tényleg rendesen meg is ijedtem, pedig a kutyán kívül mindenki tudta mi fog történni. úgy mindenben nagyon jó volt mert még így is rájöttem hogy bizony ha megtámadnak nem biztos hogy eszembe jutott volna utasítani a kutyát pl. alapvetően az itteni nyelvre van tanítva, de miattam az örző védőbe magyarul is meg lett tanítva mert ha olyan szitu van én tuti zsigerből magyarul állok neki "dumálni". (ott hamar rájöttünk erre is). ugyanígy rájöttünk arra is hogy a párom abszolút de nem tudja ilyen vészhelyzetben megfelelően kezelni a kutyát, persze dolgozunk rajta de alapvetően a tekintéllyel van a probléma mert a kutya nem bízik benne eléggé hogy egy ilyen dologban hagyja magát irányítani. olyan szituban persze tudja mint amit leírtál és ahogyan én is leírtam a sráccal való esetet. itt nagyon jó mert a legtöbbet talán mi tanulunk nem is a kutya. tehát amit te is írtál valódi helyzetben kiderülhet hogy nemcsak a kutya de még lehet a gazda sem a megszokott forgatókönyv szerint reagál. pl. én automatikusan magyarul beszéltem a kutyához élesben amit én észre se vettem. persze ez nem volt baj, de ha úgy tanultam volna ahogy te is leírtad akkor mivel nyugi van, "buli" van simán az itteni nyelven utasítom a kutyát. aztán azt gondolom de biztonságban vagyunk miközben valaki megtáőmad élesben én meg "rikácsolok" a kutya számára totál idegen nyelven aztán csodálkozom miért nem érti, meg miért nem ereszt pl.


én nem tudom hogy ez is különbség e, de a mienk megtanulta hogy mindig a fegyverrel rendelkező kezet fogja le (tehát csuklónál, mutatták hogy a kutya harapásával az illető kezéből azonnal kiesik az eszköz a szorítás miatt, mint pl. a karate-ben vagy bármelyik önvédelmi kűzdősportban gondolom) és azáltal lerántja az illetőt a földre. tehát nem volt ilyen kart fogom le és szaladok a megszerzett cuccossal szitu (néhány videóban láttam ilyet). ez meg volt csinálva különböző eszközökkel hol jobb hol bal kézben. plusz bizonyos szituációkba is volt -de nem mindenben- tehát nem arról volt szó hogy a megszokott kis réten pl. elbolondoztunk.


persze azért itt is voltak védőruhák természetesen , és eleinte itt is lightosan ment a dolog, csakhogy a kutya értse a lényeget. de utánna eléggé durva szinten ment a dolog. itt jöttünk rá arra is hogy a mienk ahelyett hogy elengedné az embert mikor verik még inkább elborul az agya ha lehet így fogalmaznom. persze itt tuti az is nagy mázli hogy eléggé nagy a fájdalomküszöbe a fajtáját tekintve gondolom. am nem mellékesen egy bot el is tört (szerintünk már régi lehetett) a kutyán az mégse zavartatta magát.



szóval itt nem ilyen szabályszerűen kiszámíthatóan történtek a dolgok mint pl. lengetek a bottal jobbra lengetek ballra aztán majd ez és ez fog történni... amúgy én pont ezért is írtam hogy a házi szitu nem is jó mert valóban igazad van abba is hogy azért az milyen már hogy összehaverkodunk a csibésszel aztán meg így elbolondozunk. bár ahogyan azt te is írtad egy kutya még így is megtanulhatja a lényeget pl. ne rohanjon ki a világból ha valaki fenyegetőleg közelít. a mienk is ahogy írtam képzetlenül eléggé zavartan viselkedett és pedig az még nem is volt durva szitu. jót röhögött is a srác -komolyan- hogy egy pitet meg tudott félemlíteni. azért is írtam hogy utánna már nem volt olyan vicces neki mindgyárt a szitu. szóval ha pl. a kérdező szeretne nyugodtan közlekedni az utcán ahol esetleg rossz arcok is megfordulnak (errefele vannak bizonyos rosszarcú hívatlanul bejött nemzedékek is ráadásul, nemcsak cék) akkor azért egy jobb örző védős suli is bőven megteszi szerintem.


sokat gondolkodtam amúgy azóta hogy jobb ha soha nem kell ezt valódi élesben megélnem, mert ha csak abba belegondolok hogy védőruha nélkül rászorít egy embernek a csuklójára (erek meg minden) ott tuti sürgőssen kórház. bár hogy őszinte legyek az itteni emberek nemigen támadnának meg (mindenki rendes, normális, barátságos) maxi cék meg ugye a nem kívánt egyéb nemzedékek. de még a cékkel sincsen úgy különösebb gond inkább a betelepült másik két nemzedékkel. szóval ezeket nem hiszem hogy bárki sajnálná ha önvédelemből a kutyám olyan durván elkapná.

2013. máj. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

most nézem hogy a vége lemaradt.


szóval azzal én sem értek egyet hogy barátkozás menjen a csibésszel mert az valóban bezavarhat. de azt sem hiszem hogy a kutyából katonai terrorelhárítót kelljen faragni. hiszen ha belegondolsz a civil ember (hacsaknem benne van a maffiában de akkor meg már nem kutyát tart személyvédelemre) mitől "félhet"? egyedül a jött-ment idétlen harcra képzetlen utcai akárkitől aki megtámadja az utcán az x forintjáért maxi egy idétlen zsebkéssel, de oké akár egy sarlóval vagy tudomisén még milyen egyéb eszközökkel. itt már bőven elég ha a kutya megtanulja a "fegyveres kezet" lefogni (itt már a fegyver ki is esik és hozzád kerül, vagy félrerúgod, akármi) és ha még van annyi a támadóban hogy a maradék kezével püföli a kutyát az pont hogy jó ha nem ereszti. szerintem. olyat meg én még nemigen láttam az ilyesfajta "utcai harcosoknál" hogy mondjuk mindkét kezében törrel mászkáljanak.

2013. máj. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
időközben tájékozódtam. kiderült hogy nálunk is lesz csibésszel haverkodos szitu. a magyarázat pedig az volt erre hogy ha az "ellenség" értelemszerűen megpróbál a kutyával összebarátkozni akkor a kutya tanulja meg hogy veszély helyzetben (tehát a barátságos ellenség) a gazdi parancsára igenis támadjon. illetve hogy vannak (lehetnek) olyan helyzetek amikor egy idegen, vagy akár számunkra valamennyire ismerős "haver" akar minket megtámadni. (necces ha a kutya azért nem lép közbe mert a pisti haver) persze ez csak úgy durván dióhéjban levezetve. de a lényeg hogy nem is butaság a csibésszel haverkodni.
2013. máj. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!