Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad menni kutyával erdőbe...

Szabad menni kutyával erdőbe sétálni?

Figyelt kérdés

Két dolog megszállottja vagyok: a kutyámé és az erdőkben való túráké. Itt körülöttünk elég szép erdők vannak, itt ott tavak is. Kutyával szabad menni? Egy skót juhászom van, nagyon szeret sétálni, csak nem merem erdőbe vinni. Gondolok itt a vadakra, meg ha jön egy vadász lepuffanthatja..

Szabad vinni kutyust erdőbe?


2013. máj. 12. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz, de nálunk - főleg a Normafánál - rendszeresen viszik a kutyákat az erdőbe. Fontos hogy behívható legyen a kutyád, és az is jó hogy ha veszel ilyen rolleres pórázt azzal messzire elmehet a kutyus, mégis a te kezedben marad az irányítás.
2013. máj. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok helyen nem lehetne sétáltatni, ennek ellenére mégis megteszik, megtesszük. Vannak erdők, amik magántulajdonban vannak, vadásznak bennük és nem szeretik az idegeneket...
2013. máj. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

elsőnek és másodiknak is igaza van. elsősorban tájékozódni kellene hogy abban az adott erdőben szabad e kutyával menni. mert a nem szívesen látott kutyát bizony -tudtommal- jogosan le is lőheti a vadász.


a másik borzasztóan fontos hogy a kutyád valóban tökéletesen behívható kell legyen. tehát értem ezalatt hogy akármit meglát a kutya első szavadra azonnal reagálnia kell. ez főleg tekintélyalapú nem könnyű szitu hiszen a kutya természetes ösztönét kell blokkolnod ráadásul úgy (ha nincs pórázon bár a póráz is elszakadhat, kiránthatja kézből stb ) hogy a kutya nincsen értelemszerűen "kézügyben", tehát semmi -egyedül a szavad- tarthatja vissza.

2013. máj. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy az erdő, hogy van azt nem tudom, de azt tudom, hogy a településen kívül a kutya nem távolodhat el 100 méternél messzebbre a gazdájától, vagy ha olyanok a látási viszonyok akkor a látóhatáráig. Ha mégis (vagy a mezőőr nem látja a gazdát) szíve joga lelőni. Szerintem az erdőben is ez a helyzet, szóval, ha sétéltatod, vagy pórázon vidd, vagy ha engedelmes akkor mindig legyen körülötted. Vadat látott már? Utána futott valaha? MErt ha nem látott még akkor nagy az esélye, hogy utána fut pusztán kiváncsiság kedvéért.
2013. máj. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jobb a békesség és pórázzal vidd. Jelenleg az őzbak vadászati szezonja már elkezdődött, így több vadász, vadőr mozgolódik az erdőkben. Az őzsuták már ellettek, a gidáikat gyakran elfektetik a magas fűben, de később visszatérnek hozzá. Lehet ebben megzavarnátok őket. Próbáljatok kitaposott utakon járni ha mégis mentek, a kutyán legyen egy messziről is jól látszó fényvisszaverő mellény vagy nyakörv, hogy egy vadász is lássa, hogy a kutya nem kóbor (de inkább ne engedd el). Nekem is skót juhászom van, sajnos sok kullancsot össze tud szedni és a kullancsok jól megbújnak az aljszőrzetében.

Ha a 100 méteres vonzáskörzeted elhagyja, valóban lelőhetik ha minden kétséget kizáróan vadat üldöz, a vad életére tör. Ne kísérletezz, hogy hol is van az a 100 méter.

Jó kirándulást!

2013. máj. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek! Mindenképpen pórázzal mennénk, mert még nem látott vadat és lehet, hogy itthon szépen jön mindjárt ha szólok neki, ki tudja milyen lenne erdőben.

Van az utcánkban egy vadász, beszélni fogok majd vele, meg amúgy is kell még valaki, aki jártak a környékbéli erdőkben, mert itt még nem voltam túrázni.

Köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 12. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!