Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki vs pincher? Melyiket?

Yorki vs pincher? Melyiket?

Figyelt kérdés
Sziasztok.ez a ket valasztasom van.szeretnek egy kolyok kiskutyat venni de a parom nem csak kis meretu kutyaba egyezett bele.ezert ez a ketto kozul szeretnek valasztani.mereteik,suly es viselkedesre melyik "jobb"??
2013. máj. 12. 15:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*** csak kis meretu****
2013. máj. 12. 15:28
 2/12 anonim válasza:
házba vagy udvara? mert ha házb akor Yorki ha kint akor inkáb Pincher.. nekem yorkim van és nagyon imádom..a pinchereket anyira nem ismerem de a szomszédunknak volt és az nagyon szökös és nagyon mogorva kutya volt
2013. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lakasba.eddig csak nagy kutyaim voltak.nem rajondtam a picikert.amstaff es n. Juhasz.a pincherekrol azt hallottam h sokat ugatnak.a yorkikrol pedig a cukorbetegseget
2013. máj. 12. 16:09
 4/12 anonim ***** válasza:

A második teljesen hülyeséget mondott. Egy nád szál vékony, épp hogy szőrös kutyát udvarra??

Nem lehet általánosítani sosem találkoztam még cukorbeteg yorkival, és őrjöngő pinscherrel sem.

Neked kell választanod, mi nem tudjuk mit vársz a kutyától.A yorki igazi tömegkutya sajnos, jó kennelből szabad csak venni.

A marmagasságuk kb. ugyan akkora és kilóban sincs sok eltérés közöttük. Mind két kutya aktív, a yorkik makacsabbak. CSAK benti tartásra alkalmasak.

Egyébként a Google a barátod, mindent meg tudsz találni amit csak akarsz.

Én a pincsert választanám, a külleme is közelebb áll egy nagyobb termetű kutyához mint a yorkié és szerintem szebb is.

Bármelyik fajta mellett is döntesz, tényleg ügyelj arra hogy jó helyről legyen a picúr.:) Sok sikert!

2013. máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Két különböző jellem. Milyen természetű kutyát akarsz?
2013. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
plusz a yorki szőrének ápolása ha kozmetikushoz hordod plusz költség ha te tartod rendbe akkor rengeteg idő.
2013. máj. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért én a helyedbe egy pincser fórumban kérdezősködnék,mert igen ördögök ám,a yorkiról még nem hallottam,hogy szétbontotta a házat csak őrjöngött a póráz végén :) .Persze nevelés kérdése is,de teljesen más karakter. Mondjuk nem értem miért itt kérdezitek,amikor egy netboard fórumon vannak konkrét csoportok és ők többet tudnak mondani. Nem mástól kell kérdezni, neked kell tudni melyik karakter tetszik jobban. Előfordulhat. hogy több hét kell így a döntéshez, de legalább belevájod magad a dolgokba. Ide olyanok is írhatnak csak hasra ütés szerűen ,akinek fogalma sincs egyikről sem. Lehet csak képről látta és véleményt alkot,ami nem hiszem,hogy jó,viszont befolyásolhat téged.
2013. máj. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

" de a parom nem csak kis meretu kutyaba egyezett bele."

nem csak ? vagyis lehetne más is ?

vagy , kizárólag kistestű kutyába egyezett bele a párod???

a probléma nem a kutya mérete,és a fajtája lesz !!! a probléma ,maga a kutya lesz ,fajtától és mérettől függetlenül ??:)

az "" egyezett bele "" , ami egyértelműen egyet jelent :)

viszont ,ha már kutyát választasz ,akkor ne te válassz !!!

válasszon a párod !!! legyen ez ,az ő választása, így az ő felelőssége is lesz a kutya !!!

és hogy melyiket ?? lakásba ?? egyiket sem, ha gyerek van, vagy lesz ,akkor meg pláne nem !!

vannak ezeknél lényegesen :::::: intelligensebb ::::: kutyafajták . ( bocs yorkisok ! )

2013. máj. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jogos, hogy érintetteket kérdezzen, lehet, hogy ott is érdeklődik.


Viszont az is nagy igazszág, hogy minden szentnek...ugye.


Tapasztalatom szerint a yorki tenyésztők és tulajdonosok zöme agyonkényezteti a kutyáit, teljesen más életmódot alakitva ki a kutyának, mint amire szüksége lenne!


Pincser ügyben nem igazán vagyok otthon, mindösszesen 3 ilyen fajtájú kutyát ismerek, de azt biztos, hogy mindegyik problémás egyed és ha a yorki izgága, akkor a pincser tényleg egy ördögfióka tud lenni:)

2013. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nyugisabb kutyust szeretnétek, akkor Yorki, ha kissé energikusabb kutya, akkor Pinscher. Nekem volt már kétszer Pinscherem, elég lendületes, energikus kutya. Nem nagyon szeret egyedül lenni, van amelyik ugatós, és nehezen bírja, ha magára hagyják (pl. amíg dolgoztok).
2013. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!