Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának lakásba labrador...

Milan1909 kérdése:

Első kutyának lakásba labradort vagy vizslát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Napi minimum 2-3 órám lenne rá aktívan foglalkozni.

2013. máj. 12. 21:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

gondolom akik azt írták ,hogy LAKÁSBA ilyen nagy kutyákat ne ,inkább kisebbeket azok a saját tapasztalataik alapján ennyire szakértők !!!???

tudod ,a kis testű kutyák napi mozgatása kimerül a háztömb körülsétálásában :) vagy a 3-4 emelet le-fel lépcsőzésében ,... gondolom :) soha nem volt kis testű kutyám. ellenben hosszú évek óta megosztjuk otthonunkat

egy 40 kilós 70 cm magas kutyával.

tapasztalat : a rendesen mozgatott, valamint napi rendszert kialakított kutyatartásnál, semmi gond nem lessz :)

a jó szocializáció ,és a rendszeresség rutinszerűen megoldja a problémát .

a jó szocializáció nélkül rémálommá válik az egész kutyatartás !!

egy ekkora kutya ,kárt okoz saját magában , a lakásban ahol él, és minden vele lakó EMBER lelkében HA NINCS JÓL SZOCIALIZÁLVA !!!

a rendszeresség pedig a szobatisztaság,és a nyugodt engedelmes lelkiállapot alapja!

( minden nap le kell vinni hajnalban ,vagy kora reggel !!!, minden este,vagy késő délután !! és a nap többi részében változtatható az időpont)

mozgatás : 6-8 hónapos korától a kölyök kutyák mozgásigénye megnő , jöhetnek a nagyobb séták, kisebb kirándulások heti 2 -3 X !

1 éves koruktól már indulhat a komolyabb heti 1-2 X akár 15-20 km -es bicajtúra, vagy úsztatás, több kilométeres futások .

nem kell minden nap ,mert az az ember nem birja ! meló mellett meg pláne nem !

az sem gond ,ha 3-4 napig csak ( sz@r az idő, esik, hideg van .lebetegszel,stb )kis séták ,vagy csupán a wc idejére viszed le , de előtte,és utánna a komoly mozgatást meg kell oldani!

a tapasztalatom szerint napi 1,5 - 2 óra tervezett és beosztott idő elég a kutyára ,főként ,ha úgyis ott van körülötted mindíg ! eben az időben kapja meg a teljes figyelmedet !

1,5 éves kor után a kutyák símán birnák a napi 20 km-es futást is, hiszen a nap többi részében csak a kanapén feküdnének ( de ezt a távot emberileg nem lehet kivitelezni ) . igaz a betonon való futás kerülendő, mert hamar lesérül a lábuk, és árthat az izületeiknek is .

nekem a bicaj melletti futtatás ,és a rendszeres heti 2-3-4-x úsztatás,fürdés vált be .

persze ,van hogy 2 - 3 napig csak síma séták maradnak, és azokból is napi 2 x max fél óra .

a cél ,hogy meglegyen az a minőségi mozgatás ,ami már kifárasztja a kutyát !

fáradt kutyát könnyebb tanítani-nevelni !! a fáradt kutya nem pörög, nem rombol, nem hisztizik, a fáradt kutya boldogabb !

az első 6-8 hónap a szocializáció, 4 hónapos kortól kutyasuli , ez az időszak amikor te megtanulod, hogyan is működik a kutya !

most még nem értesz hozzá, így hidd el , ami hibát elkövethetsz ,az el is fogod !

a LÉNYEG ,HOGY TANULJ A KUTYÁDRÓL, HOGY viselkedj okosan ,és akkor bármilyen fajtát is választasz első kutyának ,az lesz a tökéletes kutya!

labi remek !!! vizsla remek !!

( rövid szőrű kutyák, könnyebb a takarítás utánuk , vadászkutyák,tehát jól és könnyebben irányíthatóak ,nem igazán ugatósak, szeretik az embereket, ragaszkodóak,és könnyen alkalmazkodnak ,a napi etetésük 30-40 dkg prémium minőségű táppal ,símán megoldható, jól bírják a meleget , jól viselik a lépcsőzést, könnyen szocializálhatóak, és nem önfejűek ....annyira :)

2013. máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
mind kettő eléggé izgága kutyus, nekünk a szomszédban van egy labrador haverunk. Nagyon aranyos, de irtó rossz! És nagyon nehéz lemozgatni. A 2 órás kutya sulis foglalkozás után alszik 1 órát és újra van töltődve. Fontos hogy agyilag is le tud fárasztani mind a két kutyát, nehezen betörhetőek, és a napi 2-3 óra nem túl sok. Meg mi az aktív mozgás? 2-3 óra séta nem elég nekik sajnos :( ha 1 óra séta félóra agyi foglalkozás, fél óra közös játék, és 2 óra futás, más kutyákkal való játék, és esetleg kutya suliba is tudod vinni, na akkor teljesen levan fárasztva, és akkor bárhol tarthatod akár a nappaliban is, mert aludni fog végig :)
2013. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

az utolsó elöttinek csak annyit mondanék, hogy teljesen egyet értek, hogy bármelyik kutya tartható lakásban, csak le legyen mozgatva. Egy nagyobb testű kutyának általában, de van kivétel nagyobb a mozgás igénye mint egy kicsinek.

De az h a kistestűeket csak aháztömb körül sétáltatják szerintem nem igaz, és ne alkoss átlag alapján. Én napi 3 órát foglalkozom a kutyámmal, kistestű, ráadásul buldog, akiről tudjuk h nem az aggility pályák királya. De sétálok vele, tanítom minden nap, h agyilag is lefáradjon, játszik más kutyákkal, játszik velem.

Ha nem mennék vele ennyit, valszeg egy nagy kövér disznó lenne aki szétrág mindent és tönkre teszi a lakást. Úgyh tök mindegy h mekkora a kutya mérete, egy kis chivavának is kell a napi másfél-2 óra mozgás minimum, meg erdő, meg kutya társaság.

2013. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én egy nagytestű akita inuval (akkor lesz 2 éves) fogok ősszel albérletbe költözni. Amikor megvettem, mindenki riogatott, hogy mennyire nagy mozgásigényű és keményfejű kutya, és hogy nem lakásba való, de azóta is az ellenkezőjét tapasztalom( bár a keményfejűség bejött :D) Én még egy ilyen lusta kutyát nem láttam! Van, hogy a napi két órát se igényli, és utána jön be velem a házba dögleni. Így, hogy már ismerem az igényeit, nyugodt szívvel költözök vele lakásba. Én is azt ajánlom, hogy ha komolyan veszed a kutyatartást, és szánsz a kutyának megfelelő időt(nem a fajtának, a kutyának!) akkor nyugodtan tarts lakásban kutyát, de én sem kölyökkutyát vennék, hanem, ahogy előttem is írták, fajtamentőtől, vagy menhelyről hoznék egy fiatal kutyust (mindkét fajta "divatos", így sajnos biztos fogsz találni).
2013. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Labrador.
2013. máj. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én a hat kilós törpeuszimat is három órát sétáltatom egy nap, nem a méreten múlik.
2013. máj. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Hiába pontoztok le. Volt nagyobb testű kutyákkal is dolgom és több mozgás kellett nekik. De tök mindegy, akkor sem elég 2-3 óra mindenre.

Annyi a sétára oké... de emellett kell vele csomót foglalkozni. De majd megtapasztalod ha lesz valamelyik, úgy is utólag jön rá a legtöbb ember arra, hogy huh, mit is vállalt.

2013. máj. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
labradort ha azt akarod hogy szétrágjon mindened.
2013. máj. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az igazi tartás, az úgynevezett, kinti-benti tartás!
2013. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!