Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szó szerint habszolja...

A kutyám szó szerint habszolja a füvet, de miért?

Figyelt kérdés
A kutyám hetek óta zabálja a füvet lent a téren, már szinte kirombol a lépcsőházból és megy habzsolni. Volt már ilyen élete során, de elmúlt 1-2 nap alatt. Ezt most már hetek óta csinálja, és pár napja már nem is eszik, ha adok vmit kézből azt elfogadja, de volt olyan is, hogy 5 perc múlva ki is hányta. Eddig nem akartam orvoshoz menni vele, csak most már engem is zavar, hogy ezt csinálja. Esetleg vmi ötlet, vagy fordult elő mással is hasonló eset? Mit adjak neki enni, inni,hogy jobb legyen a gyomra? A normális válaszokat előre is köszönöm.

2013. máj. 13. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyomorsava lehet. Akkor esznek a kutyák de még a macskák is füvet.
2013. máj. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orvoshoz ettől függetlenül mindenképp vidd el.
2013. máj. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 okoska31 ***** válasza:

én úgy tudom, hogy a kutya/macska azért eszi a füvet, mert az hánytatja, és így akar szabadulni valami rossztól ami a gyomrában, emésztésében van.


úgyhogy irány az állatorvos.

2013. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok a sava. Semmiképp ne adj neki zsíros, ill. fűszeres ételt (ha eszik házikosztot). Gyakran a száraztáp is okoz savtúltengést, mert hiába "száraz", attól még sok zsiradékot tartalmazhat. Megoldás lehet, ha kekszet adsz neki, ill. tejet. Mi savcsökkentőt (Famotidin) is szoktunk adni neki. 1 nap alatt helyrejön. De mivel nálad ilyen régóta tart érdemes megnézetni, nem ám vmi nagyobb gyomorbaja lett már.
2013. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kipróbálom a kekszet és a tejet, de ha nem válik be, akkor orvos. :( köszi még egyszer a válaszokat
2013. máj. 13. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!