Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy egyes bírók a katalógusból bírálják a kutyákat?

Figyelt kérdés

Nem régiben esett meg velem, hogy igen nívós kennelből származó kutyusom HPJ címet kapott (osztályába 4 volt nevezve), pedig kezdőként rosszul mozgott a ringben, és a szőre sem volt olyan, mint a többi társáé. A kutya sem annyira szép (ezt meg tudom ítélni 30 éves tapasztalattal, mivel eddig csak ezt a fajtát tartottam), hobbi célra szelektáltan vettem meg kiállításra.

A bíró megkérdezte a beállításkor, hogy az xy tenyésztőtől van-e, és átnézte a többi nevét is.

Én örülök a címnek, meg minden... De nem tartom etikusnak... A többi kutya sokkal jobban megérdemelte volna.


2009. okt. 1. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez gyakran így van. Meg kell nézni, hogy ki lesz a bíró és csak olyanhoz menni, akiről tudod, hogy igazságos.

Én egyébként úgy vagyok vele, hogy szép dolog a kiállítás, de sokkal fontosabb, hogy a belső tulajdonságai olyanok legyenek, amilyennek lennie kell a fajtánál. Egy tapasztalt tenyésztő ráadásul meg is tudja ítélni, hogy milyen a kutya címek nélkül is. Tehát az a véleményem, hogy nagyobb a felhajtás a kiállítások körül, mint kéne, szóval én egyetlen ilyen bírói döntés miatt nem keseredek el.

2009. okt. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Tőlem is kérdezte már bíró, hogy kitől vettem a kutyát(hozzá kell tennem saját tenyésztés), de szigorúan csak bírálat után. Egyébként aki rutinos bíró, az ismeri a kennelek "típusait", megismeri ki honnan származik.

Egyébként had kérdezzem meg, hogy minek vitted a kutyát kiállításra ha se ringdresszúrában se szőrminőségben nincs rendesen felkészítve illetve szerinted nem is szép?

Lehet hogy a bíró látott valamit benne.

Különben nem nézhet bele a katalógusba, TK-ekbe (tudtommal) úgyhogy ezt meg lehetett volna óvni...

2009. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nemhogy nem nézhet bele, de még a ringben sem lehet elméletileg katalogus

simán ovást lehet benyujtani

megkérdezhetem milyen fajta kutyusod van?

2009. okt. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Kiállításra azért vittem, hogy elbohóckodjunk egy kicsit. Nekünk a családdal ez mindig kiruccanás, így nagyon a szőrzettel meg ringdresszúrával nem foglalkozunk. Nem fontos nekünk egyáltalán. Egyszerűen jót kirándulunk ilyenkor.

A fajtát direkt nem mondtam meg, ugyanis a kutya már hungaria junior champion (ezzel a 3. címmel), és az évi kiállítások visszanézésével ki lehet deríteni a bírókat.

Egyszerűen jó a presztizse, családfája. Láttam már szebbet is, de nekünk nem az a fontos :)

2009. okt. 3. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!