Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyának jó dolga van,...

Ha egy kutyának jó dolga van, és nincs épp tüzelő szuka a közelben, miért szökik el?

Figyelt kérdés
Nem az én kutyámról van szó, csak nem értem a dolgot. Ha jó dolga van, miért szökik el? És ha elszökik, miért megy mégis haza? Az én kutyám nyitott kapunál se mozdul el a kosarából, sose jutott eszébe még messzebbre se menni tőlem, pedig nem tanítottam különösebben. Más kutyákkal meg állandóan baj van. Miért csinálják?
2013. máj. 15. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
kíváncsiságból
2013. máj. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nincs lemozgatva..


amelyik kutya levan fárasztva és foglalkoznak vele naponta több órát illetve a gazdának van tekintélye akkor a kutya nem szökik,bármelyik hiánya a szökés!

2013. máj. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

A legegyszerűbb válasz: Azért szökik, mert valami jó élmény fűződik neki hozzá. Ez a jó élmény minden egyes szökésnél megerősítésre kerül.


Két kutya sem egyforma, nem mindegyik ilyen elszökdösős.

2013. máj. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Azért mert a gazdája úgy gondolja, hogy jó dolga van, de a kutya meg nem úgy gondolja.

Miből gondolod, hogy jó dolga van.

2013. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert kellenek neki a külső ingerek és valószínű a gazdája nem viszi kapun kívül. A miénk husky, egyik legszökdösősebb fajta, szökött is kiskorában eleget, aztán elvittük kutyasuliba és minden nap kivisszük egy órára, de most, hogy jó idő van még többre.

Tehát fontos neki, hogy kint "elolvassa a kutyaújságot" minden nap.

2013. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés,mert pl. én nemrégen költöztem páromékhoz.És hoztam magammal a kutyámat is természetesen.Ő nyáron a kertben lakik,nem is igényli,hogy bent legyen és pl. sose szökött még el,pedig a kerítést simán átugorná,ha akarná.Viszont párom családja nemrég fogadott örökbe egy kutyust a menhelyről.Mostanra 9hónapos és vele csak felügyelettel lehet a kertben lenni,mert amint egyedül találja magát kint ő megpattan.


Szerintem több összetevős a dolog miértje,biztos,hogy köze van a lemozgatáshoz is,de szerintem egyedfüggő is lehet a probléma.

Pl. ha elutazok,akkor csak a kertbe van kiengedve az én kutyám,nincs sétáltatva abban a pár napban,ő mégsem szökik el soha.A másik kutya pedig kb heti 1x van sétáltatva (ami igen kevés)de ő mégis szökik,de csak akkor,ha ráébred,hogy egyedül van kint és megteheti:D

2013. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sippara ***** válasza:
Valami hiányzik - mozgás, szellemi kihívás, kötődés -, vagy valamiből túl sok van - túlzott fegyelmezés a gazda részéről, a szökésre kapott pozitív- (zabálás, felfedezés, vadászat), vagy hazaérkezésre kapott negatív reakció (rohadj meg Buksi, hogy el mertél szökni). A "közelben" pedig elég relatív, ha tüzelő szukáról van szó, hiszen a kanok akár kilométerekről is megérzik A Szagot :)
2013. máj. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De az is érdekes, hogy visszamegy... Mert ha a külső világ izgalmasabb, vonzóbb, akkor miért megy magától haza? Mert akkor mégoscsak otthon érzi magát biztonságban, nem?
2013. máj. 15. 23:14
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
48%

Az ilyen kiszökdösős kutyák mindig haza is mennek egy kis városnézés után.

Elvégre otthon várja őket a kaja. Meghát elvégre otthon akar aludni és nem az utcán.

2013. máj. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát persze, hogy visszamegy. Nincsen abba semmi különleges, nem egy kóbor eb. Van otthona, de "lázad" mert nem éri elég inger és nincsen lemozgatva.

Az ivartalanítás jó hatással lenne rá, legalább a hormonok ne hajtsák ....

2013. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!